Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 серпня, середа
19:01 Вівторок 0 380
3-08-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 4 серпня, середа

Є чимало можливостей підпасти під дію злого духа, і чимало людей зазнають цього на собі. Проте звільнитись можливо лише завдяки вірі у воскреслого Ісуса Христа. Необхідно вказати затьмареному світові дорогу до Світла Життя.
Св. ЙОАНА МАРІЇ ВІАННЕЯ, пресвітера (біл) Обов’язковий спомин
Святий Йоан Марія Віанней, син убогих селян, народився в Дарділлі біля Ліону в 1786 році. З наймолодших років він відзначався побожністю і любов’ю до бідних. У 1815 році, подолавши великі труднощі, він став пресвітером. Незабаром став настоятелем в Арсі. Молитвою, самозре- ченням та ревною пастирською працею відновив занедбану парафію. Його святість притягувала тисячі паломників з далеких країв. Виснажений важкою працею та самозреченням, св. Йоан Марія помер в Арсі 4 серпня 1859 року. Є покровителем настоятелів.

АНТИФОН НА ВХІД
О Боже, рятуй мене, * о Господи, мені  на допомогу поспіши! * Ти – моя поміч і мій визволитель, * о Господи, не забарися! (Пс 70 (69), 2. 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній і милостивий Боже, Ти обдарував святого Йоана Марію гідною подиву апостольською ревністю; † вчини, щоб ми за його прикладом і заступництвом завойовували християнською любов’ю душі братів для Тебе * і разом з ним осягнули вічну славу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Чис 13, 1-2. 25 — 14, 1. 26-29. 34-35
Читання з Книги Чисел.
Тими днями Господь промовив до Мойсея в Па­ран-пустині: «Пошли людей та нехай розвідають Хана­ан-землю, що ось Я хочу дати її синам Ізраїля; пошлете їх по одному з батьківського коліна та щоб усі з них були князями». Повернулися вони з розвідування краю під кінець сорока днів. І, прибувши, прийшли вони до Мойсея та Аарона й усієї громади синів Ізраїля в Паран-пустині, у Кадеші, і принесли вістку їм та всій громаді й показали їм плоди землі. Тож оповіли йому, кажучи: «Прийшли ми в землю, куди ти посилав нас; вона таки й справді молоком та ме­дом тече, ось і плоди її. Тільки ж народ, що в ній живе, сильний та й міста укріплені, вельми великі; бачили ми там і потомків Анака. Амалек живе в землі Негев; а Хет­тит і Євусій та Аморій живуть у горах, Ханаан же живе при морі і вздовж берегів Йордану». Тоді Калев заходився втихомирювати людей, які були проти Мойсея, і промовив: «Ми таки підемо й посядемо її, стане бо сили в нас нею заволодіти». Чоловіки ж, які ходили з ним на розвідини, твердили: «Ні, не в силі ми напасти на той народ; він від нас силь­ніший». І рознесли вони між синами Ізраїля недобрі вістки про землю, яку дослідили, кажучи: «Земля, що нею ми пройшли, щоб розвідати її, то така земля, яка пожирає своїх мешканців, а всі люди, яких ми бачили там, великі на зріст. Бачили ми там і велетнів, синів Анака, з роду ве­летнів; і в своїх очах ми виглядали, наче сарана, і такими, певно, й були ми в їхніх очах». Тоді зчинила вся громада великий галас, і люди плакали тієї ночі. Господь промовив до Мойсея та Аарона: «І доки цій злій громаді нарікати на Мене? Чув Я нарікання синів Із­раїля, що ним докоряють Мені. Тож скажи їм: “Як живу Я, – говорить Господь, – зроблю з вами так, як ви наго­ворили в Мої вуха. У пустелі цій поляжуть ваші трупи, усі ви, що були перелічені, усім вашим числом, від двад­цятьох років і старше, ви, що нарікали на Мене. За числом сорока днів, що ви розвідували землю, рахуючи один рік за один день, понесете ви беззаконня ваші сорок років і пізнаєте, що значить бути полишеними Мною. Сам Я, Господь, сказав, що так зроблю з цією злою громадою, яка зібралася проти Мене; в оцій пустині вони загинуть, тут і помруть”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 106, 6-7а. 13-14. 21-22. 23
Згадай нас, Боже, і дай нам спасіння.
Ми згрішили разом з нашими батьками: *
чинили беззаконня, творили неправду.
Наші батьки в Єгипті *
не звернули уваги на Твої чуда.
Його діла вони швидко забули, *
Його настанов не сповняли.
І виявили свою жадобу в пустелі, – *
вони випробовували Бога в пустелі.
Забули Бога, який спас їх, *
який зробив велике в Єгипті, –
дивовижне в землі Хама, *
страшне – на Червоному морі.
І сказав Він, що їх знищить, *
коли би не Мойсей, Його обранець,
який став перед Ним у розламі, *
щоб Його гнів відвернути, †
аби Він їх повністю не знищив.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 7, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 15, 21-28
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус пішов до околиць Тира й Сидона. І ось жінка-ханаанянка з тих околиць вийшла й кричала, гука­ючи: «Помилуй мене, Господи, Сину Давида! Моя донька тяжко одержима бісом». Але Він не відповів їй ані слова. Підійшли Його учні та почали просити Його, кажучи: «Відпусти її, бо вона кричить нам услід». У відповідь Він сказав: «Я посланий тільки до загиблих овець з дому Ізраїля». Вона ж підійшла, поклонилася Йому й каже: «Госпо­ди, допоможи мені!» А Він у відповідь промовив: «Недобре брати хліб ді­тей і кидати щенятам». Вона сказала: «Так, Господи, але й щенята їдять крих­ти, які  падають зі столу їхніх панів». Тоді  Ісус сказав їй у відповідь: «О жінко, велика твоя віра! Нехай буде так, як ти хочеш!» І видужала її дочка тієї ж миті. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Йоана Марію Віаннея, занесемо до Бога наші молитви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб усі її священики наповнилися пастирською ревністю.
2. Молімося за настоятелів парафій, щоб вони понад усе ставили вірність Господнім заповідям і благо своїх парафіян.
3. Молімося за священиків, котрі сповідають, щоб вони, наповнені любов’ю та милосердям, повертали Христовий мир у душі віруючих.
4. Молімося за людей, які відійшли від Бога, щоб вони покаялися у скоєних гріхах і повернулися на дорогу, яка веде до спасіння.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь благоволив їх прийняти до сонму святих у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, користаючи з послуг священиків, виявляли їм свою вдячність молитвою і добрим словом.
Боже, вислухай наші молитви, з якими звертаємося до Тебе, дякуючи за працю наших священиків; візьми їх під свою опіку і даруй їм своє благословення. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, складені на Твій вівтар в день спомину святого Йоана Марії Віаннея, † і, як через ці блаженні тайни Ти обдарував його славою * так і нам даруй прощення. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа * і не забувай усіх добродійств Його ніколи. (Пс 103 (102), 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, нехай небесна трапеза в усіх, що святкують спомин святого Йоана Марії Віаннея примножить і утвердить духовні сили, † щоб ми зберегли непорушним дар віри * та йшли вказаною нам стежкою спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:00 Субота 0 114 2 липня Церква згадує святого Бернардина, пресвітера Бернардин Реаліно (1530–1616) народився в заможній італійській родині в м. Карпі. Удома отримав чудову освіту, згодом пробував вивчав медицину в Модені та філософію в Болоньї, проте врешті-решт зосередився на праві, із якого зробив докторат (1556).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.