Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургя на кожен день, 31 березня, середа
19:01 Вівторок 0 416
30-03-2021, 19:01

Літургя на кожен день, 31 березня, середа

(фіол) Велика Середа
Поки не прийшла мить гіркого розчарування в собі, дослідім наше сумління; поки сам Христос не озвучив присутність зрадника в спільноті Церкви – перевіримо наші сумління. Попри все Ісус іде на смерть, щоби віддати життя за життя світу.

АНТИФОН НА ВХІД

Нехай перед Іменем Ісуса приклониться всяке коліно * на небі, на землі й під землею. * Він понизив себе, ставши слухняним аж до смерті, * смерті ж – хресної; * щоб усякий язик визнав, * що Ісус Христос є Господь на славу Бога Отця.

КОЛЕКТА:

Боже, Ти хотів, щоб Твій Син заради нас зійшов на дерево хреста † і тим подолав ворожу нам силу; * дай нам, Твоїм слугам, осягнути благодать воскресіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 50, 4-9а
Читання з Книги пророка Ісаї.
Господь Бог дав мені язик учнів, щоб я підтримував моїм словом знесиленого. Щоранку будить Він, будить моє вухо, щоб я, як учень, слухав. Господь Бог відтулив мені вухо, і я не спротивився, назад не сахнувся. Спину мою віддав я тим, які мене били; щоки мої тим, які бороду в мене рвали; обличчя мого не відвертав я від плювків та глузування. Та Господь Бог мені допомагає, тому я не осоромлюся. Тому й тримаю моє обличчя, мов кремінь: я знаю, що не застидаюся. Близько Той, хто мене виправдовує. Хто посміє сперечатися зі мною? Станьмо разом! Хто мій супротивник? Нехай наблизиться до мене! Ось Господь Бог мені допомагає; хто мене осудить? Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 69, 8-10. 21б-22. 31 і 33-34
Почуй мій голос в своїм милосерді.
Я за Тебе переніс зневагу, †
соромом покрилося моє обличчя. *
Чужим для моїх братів я став, – †
чужинцем для синів матері моєї.
Адже ревність до Твого дому мене поїдає, *
на мене впали зневаги тих, які Тебе зневажають.
Я занедужав, тож я з нетерпінням чекав на співчуття, †
та його не було, *
шукав утішителів – і не знайшов їх.
Дали мені жовч у їжу, *
і в моїй спразі мене напоїли оцтом.
Я прославлятиму піснею Ім’я Боже, †
звеличуватиму Його похвалою. *
Побачать убогі та зрадіють.
Шукайте Бога, і оживе ваше серце, *
бо Господь вислуховує нужденних †
і не погордує в’язнями своїми.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Витай, наш Царю,
лише Ти милуєш  нас, грішних.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 26, 14-25
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу один із Дванадцятьох, якого звали Юда Іскаріотський, пішов до первосвящеників і сказав: «Що ви хочете мені дати, і я видам Його вам?» Вони ж відважили йому тридцять срібних ше- келів. І відтоді він шукав слушної нагоди, щоб Його видати. Першого дня Опрісноків до Ісуса підійшли учні й запитали: «Де хочеш, щоб ми приготували Тобі спожити Пасху?» Він відповів: «Ідіть у місто до такого-то й скажіть йому: “Учитель каже: Мій час близь- ко, в тебе справлю Пасху зі своїми учнями”». У чні зробили так, як звелів їм Ісус, і приготували Пасху. Коли настав вечір, Він сів до столу з Дванадцятьма і, як вони їли, сказав: «Воістину кажу вам, що один із вас Мене видасть». Дуже сумуючи, кожний почав говорити Йому: «Чи не я, Господи?» А Він у відповідь сказав: «Той, хто вмочить зі Мною рукою в мисці, – цей Мене видасть. Щоправда Син Людський іде, як написано про Нього; але горе тій людині, ким Син Людський видається! Краще було б тій людині не народитися». Озвався і Ю да, зрадник Його, і сказав: «Чи це не я, Учите- лю?» Відповів йому: «Це ти сказав». Слово Господнє.


ВСЕЛЕНСЬКА МОЛИТВА
Разом з пророком Ісаєю, який провіщав страсті Христа, і разом з усією Церквою просімо Господа за нас та всіх охрещених:
1. Просімо Господа, щоб у години, коли Церква – Його містичне Тіло – потерпає від нападів злого духа, Він був її силою і допомагав протистояти спокусам.
2. Просімо Господа про силу духа для Святішого Отця у важкі години.
3. Просімо Господа, щоб ті, хто Його зрадили – покаялися, а ті, що покутують – вірно Йому служили.
4. Просімо Господа, щоб Він очистив наших померлих братів і сестер та благоволив обдарувати вічним життям.
5. Просімо Господа, щоб ми молитвою і покаянням зміцнювали свої узи з Христом – нашою Силою.
Господи Ісусе Христе, Ти не хочеш смерті грішника, а прагнеш, щоб він покаявся і жив у святості, уділи нам благодаті праведності та вірності Твоїм заповідям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи: прийми дари, принесені Тобі, † і вчини милостиво, щоб ми, звершуючи тайну страстей Твого Сина, * рясніли її плодами. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

Префація про Господні страсті № 12

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Так само Син Чоловічий прийшов не для того щоб Йому служили, * але – послужити й дати життя своє на викуп за багатьох. (Мт 20, 28)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Всемогутній Боже, зміцнюй у наших серцях віру в те, † що через земну смерть Твого Сина, яку свідчать преславні тайни, * Ти дав нам життя вічне. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ:
Господи, дай Твоїм вірним охоче приймати пасхальні тайни та з великим прагненням очікувати майбутніх благ, † щоб, постійно відроджуючись у цих тайнах, * вони своїми вчинками дійшли до нового життя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.