Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 лютого, понеділок
18:02 Неділя 0 439
31-01-2021, 18:02

Літургія на кожен день, 1 лютого, понеділок

(зел) Понеділок ІV тижня Звичайного періоду
Ісус Христос прийшов у світ, щоб нас спасти, тобто вирвати з пут сатани, який завжди намагається зробити людину своїм рабом. У Євангелії побачимо, що кожну ціну варто заплатити, щоб її з цього рабства звільнити. За наше визволення Ісус Христос заплатить на хресті самим собою. Не будьмо байдужими на таку Його любов до нас. Покаймося, перепросімо за наші гріхи.

АНТИФОН НА ВХІД
Спаси нас, Господи, наш Боже; * збери нас із-між народів, * щоб прославляти Твоє святе Ім’я * і величатися Твоєю похвалою. (Пс 106 (105), 47)

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, щоб ми славили Тебе усією душею * та щиро любили усіх людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 11, 32-40
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Що мені ще сказати? Адже мені забракне часу, як розповідатиму про Гедеона, Варака, Самсона, Єфту, Давида, Самуїла та про інших пророків, які вірою побороли царства, чинили справедливість, одержали обітниці, замкнули лев’ячі пащі, згасили силу вогню, уникнули вістря меча, одужали від недуги, були сильними у війні, обернули до втечі полки чужинців. Жінки одержували своїх померлих через воскресіння; інші були закатовані, не отримавши звільнення, щоб осягнути краще воскресіння. Ще інші зазнали знущань і побоїв, а також кайданів і ув’язнення. Їх каменували, перепилювали навпіл, вони вмирали від леза меча, тинялися в овечих і козячих шкурах – нужденні, знедолені, зневажені. Ті, яких світ не був гідний, тинялися в пустелях, у горах, у печерах, в земних яругах. І всі вони, засвідчені вірою, не одержали обітниці, оскільки Бог передбачив для нас щось краще, щоб вони не без нас осягли досконалості. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 31, 20. 21-22. 23. 24
Кріпіться серцем, всі, хто вірить Богу.
Яка велика Твоя доброта, Боже, *
котру заховав Ти для тих, які Тебе бояться.
Ти перед людськими синами *
виявив її тим, хто надіється на Тебе!
Ти будеш оберігати їх у потаємному місці †
присутності своєї від гризні людської, *
Ти в укритому місці †
від нарікань язиків будеш їх захищати.
Благословенний Господь хай буде, *
бо виявив до мене свою дивовижну милість †
в оточеному місті.
Тож я сказав у збентеженні своєму: *
«Я відкинений від присутності Твоїх очей, Боже».
Однак Ти прислухався до голосу мого благання, *
коли я закликав до Тебе.
Любіть Господа, всі Його праведні, †
бо Господь оберігає вірних, *
а пихатим віддає з лихвою.
Тож всі ви, які надієтеся на Господа, будьте мужні, *
і нехай міцне буде ваше серце!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 7, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 5, 1-20
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус зі своїми учнями перепливли на другий бік моря, до землі Гадаринської. А як Він вийшов з човна, зненацька перестрі в Його одержимий нечистим духом чоловік з гробниць. Він мав житло у тих гробницях, і ніхто не міг його скувати навіть ланцюгами, бо часто в’язали його ланцюгами й кайданами, та він розривав ланцюги і трощив кайдани, і ніхто не міг його приборкати; і завжди, вночі  та вдень, він перебував у гробницях і в горах, кричав і бив себе камінням. Та коли він здалека побачив Ісуса, то прибіг і поклонився Йому. І, закричавши гучним голосом, каже: «Що Тобі  до мене, Ісусе, Сину Бога Всевишнього? Заклинаю Тебе Богом, не муч мене!» Оскі льки Він говорив йому: «Нечистий духу, вийди з людини!» Ісус запитав його: «Яке твоє ім’я?» Той каже Йому: «Легіон моє ім’я, – бо нас багато!» І дуже благав Його, щоб не виганяв їх геть з того краю. Паслося ж там на горі  велике стадо свиней. І просили Його, кажучи: «Пошли нас у свиней, щоб у них увійшли ми!» І Він дозволив їм. Тож повиходили нечисті духи, увійшли у свиней, і кинулося стадо – десь зо дві тисячі – з кручі в море та почало потопати в морі. А ті, хто їх пас, втекли й сповістили в місті та в селах. І люди вийшли побачити, що сталося. І приходять до Ісуса, і бачать, що біснуватий – той, хто мав легіон, – сидить одягнений і при своєму розумі; й вони злякалися. Розповіли ж їм очевидці, що сталося з біснуватим, і про свиней. І почали благати Його покинути ї хню околицю. І коли Він сідав у човен, то просив Його біснуватий, щоби бути з Ним. Та Він йому не дозволив, але сказав йому: «Іди до свого дому, до своїх, і сповісти їм, що для тебе Господь зробив, і як змилосердився над тобою!» Тож пішов він та й почав пропові дувати в Десятимісті про те, що зробив для нього Ісус, і всі дивувалися. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Смиренно представмо Господу наші прохання:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб Всемогутній Бог її присутністю в світі очищав наші часи від зла.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його ревна праця на благо Церкви і людства принесла щедрі плоди Господніх благодатей для всього людства.
3. Молімося за мир між народами, щоб жодна людина на землі не страждала від воєн та конфліктів.
4. Молімося за лікарів та працівників медичної опіки, щоб добрий Господь зміцнював їх у праці для здоров’я людини.
5. Молімося за наших померлих братів, батьків, рідних і близьких, щоб Бог дав їм вічну нагороду.
6. Молімося за нас самих, щоб ми шукали зцілення від гріха в Євхаристії та в Божому Слові.
Добрий Отче, помилуй нас, слабких і грішних людей, і охорони нас від усяких підступів злого духа. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми милостиво дари нашого служіння, які  ми жертвуємо на Твоєму вівтарі , * і переміни їх у таїнство нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Освіти сві тлом Твого обличчя слугу Твого, * спаси мене в Твої м милосерді! * Господи, нехай не осоромлюсь, бо я до Тебе взиваю. (Пор. Пс 31 (30), 17-18)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені даром нашого відкуплення, просимо Тебе, Господи, * щоб трапеза вічного спасіння зміцнила нас в істинній вірі. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.