Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Рівненська міськрада вимагає відхилити законопроєкт № 3316
16:21 Четвер 0 1 343
16-04-2020, 16:21

Рівненська міськрада вимагає відхилити законопроєкт № 3316

Депутати міської ради Рівного ухвалили Рішення про звернення до керівництва держави щодо скандального законопроєкту, зареєстрованого у Верховній Раді під № 3316.
Про це повідомляє сторінка Громадянського руху "Всі разом"

16 квітня у Рівненській міськраді депутати проголосували за звернення до Президента України та депутатів Верховної Ради. Абсолютною більшістю голосів (32 з 34, 2 утрималось) депутати вимагають відхилити Законопроєкт “Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності)”. Депутати наголошують, що вони виступають проти насилля у будь якій формі, але цей законопроєкт містить загрози для основоположних прав і свобод громадян.

У зверненні зазначається, що проєктом намагаються ввести у правове поле України нове поняття СОГІ («сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність»), за посягання на яке буде в декілька разів посилюватись відповідальність. Також у тексті документу є думка, що цим законопроєктом свобода вираження думки та слова, свобода віросповідання та світогляду, свобода мирних зібрань, свобода журналістської та політичної діяльності опиняться під загрозою знищення.

Ініціаторами звернення була група депутатів, яку очолив Олександр Чубай. За його словами, проект є небезпечним і депутати обурені зазіханням на основоположні права та свободи громадян.

«Проєктом пропонується притягувати до відповідальності тих, хто незгоден із аморальною поведінкою. Чомусь автор проєкту не каже, що пропаганда такої поведінки або розбещення дітей – це недобре і саме за це має бути посилюватися відповідальність, а не за незгоду із сексуальними девіаціями», – зазначає Олександр Чубай.

Нагадуємо, єпископ Віталій Кривицький, відповідальний за відносини між Церквою та державою при єпископаті РКЦ, висловив обурення тим, що під час карантину, користуючись нагодою, депутати "проштовхують" замовлені законопроєкти. Як член Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організація, він підкреслив відкритість релігійної спільноти до діалогу з державою та очікування на прозорість зі сторони керівних органів.  

Також Рух “Всі разом!” підготував ШАБЛОНИ ЛИСТІВ, які можуть брати за основу й інші місцеві ради.

Зображення: Вікіпедія
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.