Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Віра повинна виражатися через мову та культуру народів
15:01 Вівторок 0 85
21-06-2022, 15:01

Папа: Віра повинна виражатися через мову та культуру народів

Думками про важливість євангелізації культури та інкультурації Євангелія поділився Папа Франциск, звертаючись до учасників презентації видання, присвяченого служінню Святої Меси, пристосованого для дієцезій Конго.
Про це пише Vatican News.

Прикладом для інших Церков у шуканні властивого літургійного вираження, щоб причинитися до дозрівання плодів місіонерського починання євангелізації культур та інкультурації Євангелія Папа Франциск назвав конголезьку версію обряду Святої Меси, яка представлена у Римському месалі для дієцезій колишнього Заїру (тепер Демократична Республіка Конго), затвердженому Конгрегацією божественного культу 30 квітня 1988 року.

Про це він пише у посланні з нагоди презентації франкомовного перекладу монографії «Папа Франциск і Римський месал для дієцезій Заїру. Обряд, що відкриває перспективи для інших культур», яка відбулася в понеділок, 20 червня 2022 року. Італійська версія побачила світ наприкінці 2020 року. Упорядником книги є сестра Ріта Мбошу Конго, викладачка Папського Урбаніанського Університету. Передмову до неї написав Папа Франциск.

Найціннішим скарб

«У дійсності, що в християнина є ціннішого від його віри в Ісуса Христа? Чи ж не є ця віра великим скарбом, який він успадкував від попередніх поколінь і який муситиме цілим передати майбутнім поколінням?» – запитує Святіший Отець у своєму посланні, підкреслюючи, що саме це показує «неоціненний внесок літургії» у передаванні віри, бо ж «її зміст моделює віру так само, як віра народу визначає його культ».

Як зауважив Папа, Римський месал для дієцезій Заїру «у своїй потрійній вірності вірі та апостольській традиції, внутрішній природі католицької літургії та, врешті, африканському й конголезькому релігійному чуттю та культурній спадщині», є єдиним «інкультурованим» Римським месалом. Він є плодом «років досліджень, досвіду на місці та плідної співпраці між Апостольською Столицею та Церквою в Конго». «Цілком справедливо можна ствердити, що це цей месал досконало осягнув цілі, які були перед ним поставлені. В дійсності, він дає змогу конголезцю молитися своєю мовою, своїм тілом і своєю душею, та використовувати символи, які є йому близькими», – стверджує Святіший Отець, пропонуючи його як модель для інших Церков.
Новини з Ватикану 12:01 Вівторок 0 63 Папа народам ДР Конго та Південного Судану: не дайте викрасти у вас надію У день, коли повинна була розпочатися Апостольська подорож до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану, відкладена на пізніше через стан здоров’я Папи Франциска, він вирішив звернутися до мешканців за посередництвом відеопослання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.