Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Микола Лучок ОР: Реальність, у якій знаходимось гостро ставить питання життя і смерті
15:01 Вівторок 0 284
8-03-2022, 15:01
Відео 284 0

Єпископ Микола Лучок ОР: Реальність, у якій знаходимось гостро ставить питання життя і смерті

Проповідь єпископа Миколи Лучка ОР, Апостольського адміністратора Мукачівської дієцезії.

Цей жах триває 12-й день. Цей страшний сон, який є реальністю Сьогоднішнє Євангеліє говорить про Другий прихід Христа. Багатьом хотілося б, щоб він уже відбувся, і ми стали по стороні тих, котрим Христос каже: ввійдіть у Царство Моє Але Христос каже: не знаєте, коли прийде Моє Царство Церква, яка була в гонінні взивала: «Прийди, Господи, якнайскоріше» Ми теж так можемо молитися: прийди! Ми вибираємо Тебе, Господи – Мараната Включаємось у новий режим виживання. Всі ми тепер виживаємо – не живемо.

У кожного різні режими. Ми всі відрізняємось. Тому ми повинні бути вразливими один на одного У цьому стані ми повинні бути ще більш чесними і прямими, і називати речі своїми іменами Ісус прямо говорить: Сина Чоловічого зрадять, будуть бити і вб’ють. Але третього дня Він Воскресне Важливо називати ту страшну реальність, у якій знаходимось. Так, це - страшно Так, це – жах Те чи інше може статися Називання речей своїми іменами може нам принести багато готовності і полегшення.

Цей момент ставить питання: на Кому, на чому я будую своє життя? На Ісусі, Який воскрес, чи на людині, яка тримається земного життя Реальність, у якій знаходимось гостро ставить питання життя і смерті Гостра ясність реальності, прийняття її – визволяє Болісну реальність можуть прийняти люди, які мають перспективу воскресіння. Перестають її боятися Кожен з нас є тепер страждаючим Ісусом, але у різній мірі Нема в Україні людини, яка б не страждала Помилкою є мірятися стражданням.

Це – спокуса Зараз часто ми шукаємо ворога поряд: шукаємо хто не так зробив у найближчому колі, у найближчому оточенні Ворог – це не людина. Ворог – це не ваш ближній Тим, кому краще можуть почуватися винними, що їм ще не так погано. Хто за цим стоїть? Диявол. Бо він звинувачує. Слава Богу, що тобі не так погано, тому що ти можеш допомогти тим, кому гірше. У Закарпатті ми є тепер опорою для тих, хто приїхав Друга небезпечна сторона, що ті, кому гірше, будуть агресувати: «а що ти знаєш про стражджання?»

Це – друга диявольська спокуса – засуджувати тих, кому не так болісно Скеруй свою агресію на молитву, обороняй, служи. Накеруй свою агресію на служіння. У жодному випадку на звинувачування - бо це на знищення стосунків. Це – диявольська сила. І він так тепер діє – погрузити когось у вину, страх, засудження.

Ми можемо стати дріб’язковими Ісус дає вихід. Сьогоднішнє Євангеліє говорить: «служи!». Наше завдання тепер – служити МОЛЯЧИСЬ СЛУЖИТИ, СЛУЖАЧИ - МОЛИТИСЬ Відкрившись на Бога служити Важливо не отруїтися служінням. Дозволити, щоб нам служили.

Просити про допомогу Дозволити собі бути потребуючим Кожен з нас тепер – страждаючий Ісус, Який потребує доброго слова і присутності МОЛІТЬСЯ, ПРОСІТЬ ОДИН ЗА ОДНОГО: помолись за мене тепер, у цю мить Є бажання прогнозувати, коли цей жах завершиться. Але якщо багато думати: а що далі буде – це прірва Зараз гостро стоїть те, про що Ісус говорить: «достатньо лиха сьогоднішньому дню, завтрашній день потурбується сам про себе» Дасть Бог завтра – завтра будемо турбуватися про завтрашній день Можемо пофантазувати і вертатися у сьогоднішній день Важливо тепер взивати до Бога, щоб Він дав розпізнання де твоє місце.

Де ти знаходишся з Богом. Тоді ти будеш у впевненості ТВЕРЕЗІСТЬ, ЯСНІСТЬ, ПРОХАННЯ: «БОЖЕ, ДАЙ МЕНІ ПОЧУТИ, РОЗПІЗНАТИ – ДЕ Я МАЮ БУТИ?» КОЛИ РОЗПІЗНАЄШ ДЕ МАЄШ БУТИ – ПОЧУЄШ ЩО МАЄШ РОБИТИ Тепер нам конче потрібно чути голос Духа Святого: «я тобі дам сили, я тебе проведу через цю долину темряви, Я з тобою, будь тут! Роби це!» Можна просто робити, щоб відволіктися – але це ненадовго: ти втомлюєшся і провалюєшся Коли чуєш: « тут твоє місце, і ти це маєш робити» - ідеш і робиш, і служиш Ми – як ніколи один організм, і потребуємо один одного. Кожен має свою місію і своє завдання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.