Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Любов у подружжі» – нове відео з Папою Франциском
17:56 Четвер 0 453
15-07-2021, 17:56
Відео 453 0

«Любов у подружжі» – нове відео з Папою Франциском

Роздумами про силу любові у подружжі ділиться Папа Франциск, а подружжя Джулі та Герарда діляться рецептами щоденних кроків у побудові сімейного щастя.
Любов є…

«Це переживається і плекається в житті, яке щодня розділяє подружня пара як між собою, так і з дітьми. Саме тому цінним було би зупинитися на тому, щоб уточнити суть слів цього Павлового тексту (1Кор 13, 4-6), щоб спробувати використати його для конкретного життя кожної родини» (Радість любові, § 90).

«Любити також означає бути приязним і уважним... любов не діє грубо чи брутально і ніколи не виявляє жорстокості. Її стиль, її слова, її жести завжди приємні, а не різкі чи жорсткі. Вона не змушує інших страждати (...) Бути приязним – це не стиль, який християнин може прийняти чи відкинути, це частина невід’ємних вимог любові, тому “кожна особа має бути привітною з ближніми”» (Радість любові, § 99).

«Якщо ми не будемо плекати терпеливість, то завжди будемо мати причини для того, щоб відповідати зі злістю, і врешті-решт станемо людьми, що не вміють жити разом з іншими, соціопатами, які не можуть керувати власними імпульсами, а родина перетвориться на поле бою» (Радість любові, § 92).

«Щодня входити в життя іншого, навіть якщо він є частиною нашого життя, потребує делікатності ненав’язливої поведінки, яка породжує довіру та повагу» (Радість любові, § 99).


Пропонуємо переклад цього відео:

Я – Джулі, а я – Герард. Ми одружені 19 років. 

Папа: «Ви, подруги, отримали дар благодаті таїнства Подружжя, яка робить вас досконалими у любові… Тож поговорімо про цю любов. Любов є довготерпелива, любов є добра, любов не заздрить і не величається, любов не є зарозумілою чи грубою. Любов не наполягає на своєму, не дратується і не ображає. Вона не радіє через помилки, а радується доброму» (пор. 1Кор 13, 4-6).

Джулі: «У нашу 17-у річницю весілля ми відчули потребу витратити трохи часу, щоб пролити світло на складні сфери нашого спільного життя як подружжя (під час сімейних реколекцій). Під керівництвом священника ми вийшли з цього досвіду дуже збагаченими. В кінці цього священник навіть попросив нас молитися за нього».

Герард: «Ці реколекції дозволили нам пролити світло на багато складних сфер. Одного разу у мене виникли труднощі, бо між нами сталося непорозуміння, а коли виникає непорозуміння, я насуплююся і мало розмовляю. Потім прокинувшись одного ранку, я побачив у своїй шафі подарунок і згадав, що це мій день народження. Пам’ятаю, що я дуже радів цьому і показав це дітям. Я був просто щасливий, а непорозуміння зникло».

Любов – щось більше, ніж почуття

Папа: «Любов усе вибачає, усьому вірить, на все сподівається, усе терпеливо переносить. Все! Що завгодно! Це любов, яка є, не зважаючи ні на що. Любити – це радіти за інших, за їхній успіх. Вкрай важливо навчити дітей святкувати радість інших! День народження, будь-яке досягнення! Бо добре, що сім’я є тим місцем, де святкують радість!»

Джулі: «Також був ще один епізод. Щоранку, прокинувшись, діти приходили до нас у кімнату, щоб побажати доброго ранку. Одного ранку наша наймолодша дитина, якій тоді було шість років, стала свідком такої сцени: я наполягала, щоб зі мною попрощались перед тим, як я піду на роботу. Чоловік відмовився це зробити, оскільки був у поганому настрої. Тоді дитина, якусь мить поспостерігавши за нами, сказала мені: “Мамо, тато зрозумів, що ти повинна йти на роботу”. Побачивши мудрість нашого сина, я послухалась і ми помирились одне з одним».

Герард: «Так, наші діти дуже важливі для нас. Щодня, повертаючись додому з роботи, я вітаюсь з дітьми, і цілую кожного з чотирьох».

Сила любови

Папа: «Це сила любови, яка долає кожну загрозу, що допомагає нам протистояти труднощам, залишатися сильними та надійними. Любов дозволяє дітям сказати про власних батьків: ми знаємо, що мама і тато будуть завжди поруч, ми можемо на них розраховувати і довіряти їхній любові!»

Джерело: Інформаційний ресурс «Сім'я»
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.