Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольський Престол: ядерні випробування – постійна загроза
11:12 П'ятниця 0 602
28-08-2020, 11:12

Апостольський Престол: ядерні випробування – постійна загроза

Апостольський Престол готовий підтримати зусилля ООН, спрямовані на набрання чинності Трактату про повну заборону ядерних випробувань.
Про це повідомляє Vatican News.

Використання атомної енергії для воєнних завдань є злочином, а триваючі експерименти є постійною загрозою для миру. На цьому наголосив монсеньйор Фредерік Гансен, уповноважений Місії Постійного Спостерігача Апостольського Престолу при структурах ООН в Нью-Йорку, виступаючи 26 серпня 2020 року під час віртуальної зустрічі, організованої в контексті Міжнародного дня проти ядерних випробувань, що відзначається 29 серпня. Він наголосив, що Апостольський Престол готовий підтримати всі зусилля ООН, спрямовані на те, аби вступив у дію Трактат про повну заборону ядерних випробувань, підписаний 1996 року.

Задля національної та міжнародної безпеки

Доповідач зазначив, що протягом трьох четвертих століття, які проминули після першого випробування ядерної зброї в США, в світі виконано понад 2000 таких тестів, сім з яких – у цьому столітті, «завдаючи шкоди довкіллю та впливаючи на здоров’я людей», що перебували поблизу місць їх проведення, або ж у напрямку вітру, який розносить радіоактивний пил. Ватиканський дипломат висловив сподівання, що проведене три роки тому таке випробування було останнім.

І тому, за його словами, важливо, аби підготовча комісія Трактату про повну заборону ядерних випробувань співпрацювала із вісьмома країнами, ратифікації з боку яких не вистачає, аби він набрав чинності. Слід переконати ці держави у тому, що лише в цьому випадку посилиться національна та міжнародна безпека. Адже додаткові тести, в дійсності, не можуть не послабити глобальну безпеку, як також – мир і стабільність усіх членів ООН. Трактат є «фундаментальним кроком» на шляху будування світу без ядерної зброї.

Постійний і зобов’язуючий обов’язок

В році, на який припадає 75-річчя ядерних бомбардувань, згадуючи про їхні жертви, монсеньйор Гансен закликав повернутися до духа, з яким була заснована ООН, і спільно прямувати до досягнення «не лише постійного та зобов’язуючого обов’язку ніколи не випробовувати ядерну зброю, але й мети світу без ядерної зброї: мети, яка стала ще невідкладнішою в контексті глобальної пандемії», що унаочнила абсурдність використання цінних ресурсів на утримання зброї масового знищення, в той час як на планеті чимало людей боряться за виживання.

Цитуючи слова Папи Франциска, сказані під час відвідин Хіросіми минулого року, ватиканський дипломат наголосив, що «використання атомної енергії для воєнних цілей сьогодні як ніколи є злочином не лише про гідності людських осіб, але й проти будь-якого можливого майбуття для нашого спільного дому», а також на тому, що «використання атомної енергії для воєнних цілей є неморальним, як неморальним є володіння ядерною зброєю».
Новини з Ватикану 12:01 Вівторок 0 60 Папа народам ДР Конго та Південного Судану: не дайте викрасти у вас надію У день, коли повинна була розпочатися Апостольська подорож до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану, відкладена на пізніше через стан здоров’я Папи Франциска, він вирішив звернутися до мешканців за посередництвом відеопослання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.