Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Варшавська конференція про захист неповнолітніх: посилити запобігання
11:02 Понеділок 0 453
20-09-2021, 11:02

Варшавська конференція про захист неповнолітніх: посилити запобігання

Спонукати до більшого усвідомлення та посилення конкретної волі зробити все необхідне, щоби діти і уразливі дорослі були захищеними в Церкві та в суспільстві. Такими є завдання конференції на тему захисту неповнолітніх у Церкві, що в неділю розпочалася у Варшаві.
Про це повідомляє Vatican News.

Від 19 до 22 вересня 2021 року в столиці Польщі м. Варшаві відбуваєтьься міжнародна конференція, присвячена темі захисту неповнолітніх від сексуального насильства в Церкві у країнах центральної та східної Європи, яку організувала Папська Комісія Захисту Неповнолітніх у співпраці з Польською Єпископською Конференцією. В зустрічі беруть участь представники єпископатів і чернечих спільнот, а також миряни, що залучені в сферу допомоги постраждалим і в запобігання злочинам.

Запобігти насиллю ще перед тим, як воно буде скоєне

«Головним завданням конференції є показати, що Церква цікавиться цією проблематикою в усіх частинах світу», – пояснив для Vatican News о. Ганс Цольнер, австрійський єзуїт, що є членом Папської Комісії та очільником Інституту Антропології при Папському Григоріанському Університеті, відомого раніше як Центр захисту неповнолітніх. «Це вперше організовується захід такого характеру за участю всієї центральної та східної Європи. Ми хочемо, щоб ці люди, їхні інституції, єпископські конференції, чернечі згромадження, школи та університети, чи також дитячі садочки, як теж вся душпастирська організація, були проінформовані про status quo щодо обвинувачень, про те, як ставитися до постраждалих, як співпрацювати з ними, як запобігати зловживанню ще до того, як воно зродиться. І, без сумніву, хочемо заохотити посилювати все те, що може запобігти тому, щоб надужиття сповнилося», – сказав він.

Дивлячись у майбутнє

Вже відтепер організатори конференції скеровують свій погляд у майбутнє і на конкретні ініціативи, які б хотілося здійснити відразу по завершенні саміту: «Маємо на думці, – пояснив о. Цольнер, – попросити усі місцеві Церкви, римо-католицькі та греко-католицькі, приготовляти щороку рапорт про стан праці над запобіганням, про кількість заяв, і якщо можливо, про ймовірні вироки. Хочемо також запросити до середньострокової і довгострокової співпраці, щоби знати ситуацію та активно супроводжувати цю працю, яка не є шляхом, що завершується завтра-післязавтра».

За словами священика, кроки вперед вже зроблені. «Знаю, що подекуди, як от в Україні, Хорватії чи Словаччині, деякі католицькі університети створили, в співпраці з нашим Інститутом Антропології, формаційні програми для душпастирів. Всі єпископські конференції повинні були приготувати та проголосити напрямні щодо праці з постраждалими, як поводитися з винуватцями, про заходи для запобігання. Це, однак, – додає о. Цольнер, – ще залишається на папері, й у багатьох країнах потрібно конкретизувати кроки для впровадження в життя того, що вже сформульовано». Тож завданням конференції у Варшаві є спонукати до «більшого усвідомлення та посилення конкретної волі зробити все необхідне для того, щоби діти і уразливі дорослі були захищеними всередині Церкви та в суспільстві».
Новини зі світу 16:30 Субота 0 302 У Хорватії відбувається зустріч генеральних секретарів єпископських конференцій Європи Зустріч розпочалась 30 червня та триватиме до 3 липня. Україну представляє єпископ Віталій Скомаровський, який є Генеральним секретарем при Конференції єпископату України.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.