Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Вказівки для священиків Мукачівської дієцезії від єпископа Антала Майнека
10:12 Субота 0 285
4-04-2020, 10:12

Вказівки для священиків Мукачівської дієцезії від єпископа Антала Майнека

У зв’язку з продовженням карантину та для роз’яснення окремих питань, які постають, вважаю за необхідне уточнити певні пункти.

1. Святі Меси і надалі проходитимуть за закритими дверима. Кількість учасників обмежується рекомендаціями державних структур. Запрошую, де це можливо, виходити в прямі трансляції, наголошуючи на достойній участі вірних під час прямого ефіру. До Причастя вірні мають приступати приймаючи виключно на руки і у випадку причащання поза Святою Месою.

2. Традиційні сповіді перед Великоднем у цей час карантину скасовуються. Священик зобов’язаний прийняти тільки тих вірних, які дійсно потребують і просять про сповідь, уникаючи великий потік людей, особливо людей похилого віку. Після завершення карантинних заходів священики повинні заохотити всіх приступити до сповіді.

3. Похоронні обряди мають відбуватися тільки біля місця поховання на цвинтарі за участі найвужчого кола родичів.

4. Відвідання хворих під час карантину не є обов’язковим. Відвідуймо тільки тих, які цього просять, з іншими розмовляймо по телефону, втішаймо і заохочуймо їх. Пояснімо їм коротко суть досконалого жалю і прочитаймо його текст, особливо тим, які не мають ані смартфонів, ані інтернету.

Відвідання хворих у лікарнях: ідімо в лікарню тільки в тих випадках, коли просять до важкохворого пацієнта. Там ми повинні ще більше бути уважними у дотриманні правил гігієни, не торкаймося нічого, вдягнімо рукавички і маску. Сповідь на вухо теж можна пропустити, якщо в приміщенні знаходиться більше людей (у зв’язку з дотриманням відстані півтора метра), натомість просімо хворого збудити акт досконалого жалю. Якщо хворий заразний, священику не можна до нього підходити.

5. При уділенні таїнства Єлеопомазання дотримуватися в особливий спосіб приписів гігієни. Дозволяю проводити помазання за допомогою вушної палички і в рукавицях, після чого утилізувати їх.

6. На Великий тиждень вийшли рекомендації Конгрегації Божественного культу та дисципліни Святих Таїнств. У нашій дієцезії будемо користуватися адаптацією Конференції Єпископату РКЦ України від 27.03.2020 року.

У Велику Суботу відвідини Гробу Господнього не рекомендую, але й не забороняю у тому випадку, якщо будуть дотримані положення уряду (дотримання дистанції, максимум 10 чоловік).

Антон Йено Майнек, єпископ-ординарій Мукачівської дієцезії

Мукачево, 31.03.2020 р.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Офіційні документи України 12:00 Четвер 3 10 463 Звернення Конференції Римсько-Католицьких єпископів України до Прем'єр-міністра України пана Дениса Шмигаля Служіння для народу має бути направлене на спільне благо, яке забезпечить благо кожного громадянина (св. Йоан Павло ІІ).