Пропозиція текстів на кожен день Новенни та додаткових молитов від Конференції єпископату України. Ці тексти допоможуть пережити духовне приготування до присвячення України та Росії Непорочному Серцю Марії, що відбудеться 25 березня 2022 року.
НОВЕННА ДО БОЖОЇ МАТЕРІ ФАТІМСЬКОЇ
(початок 17 березня)
ПЕРШИЙ ДЕНЬ
Фатіма – це ім’я, тривалий час відоме за антихристиянським змістом, бо так звали єдину дочку Магомета.
Боже Провидіння зробило так, що в ті часи, коли формувався атеїстичний комунізм, ім’я Фатіма набуло чудового християнського значення.
Це було у Кова-да-Ірія, округ Фатіма, у Португалії. Пресвята Діва Марія Цариця Розарію з'явилася трьом пастушкам.
У третій рік Першої світової війни Пресвята Богородиця зійшла на землю, щоб передати послання миру.
Вона тримала в руці розарій – зброю, яку люди могли використовувати для молитви, щоб закінчились усі війни, а своє чисте і непорочне Серце Марія відкривала для грішників.
Так світові було представлене нове бачення Марії – Матері всіх нас.
Молімося до Божої Матері Фатімської: Господи, Боже Всемогутній, заради Твого Єдинородного Сина, який своїм життям, смертю і воскресінням викупив нас для вічного спасіння, благаємо Тебе: уділи нам благодаті, щоб ми, роздумуючи над таємницями Розарію Пресвятої Діви Марії, знали, як гідно наслідувати те, про що вони говорять, і отримали те, що вони обіцяють. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
ДРУГИЙ ДЕНЬ
Перша світова війна охопила всю Європу, покриваючи її мережею колючого дроту та окопів. Найгостріші уми і найбільші людські сили були залучені тими, хто хотів виграти цю війну. Як ніколи раніше, вся наука служила воєнним потребам, використовуючи всі винаходи, всі лабораторії і заводи, а мир, що наближався, мав стати лише прелюдією до наступної, ще жорстокішої війни.
У цьому хаосі та плутанині Божа Мати вибирає не вчених, а простих дітей, не державних діячів, а трьох маленьких дітей, не генералів, а пастухів.
І саме їх Вона зробила посланцями миру.
Проблема світу в тому, що його сильні вибирають складні рішення, які приносять зло, а послання Богородиці так просте і чисте.
Божа Матір у Фатімі сказала: Війна закінчиться і буде мир, якщо будете молитися – О Ісусе, прости нам гріхи наші, спаси нас від вогню пекельного, приведи на небо всі душі, а особливо ті, які найбільше потребують Твого милосердя.
Якщо навернемось...
Якщо будемо молитися на св. Розарії...
Молімося в честь нашої Богоматері Фатімської: Господи, Боже Всемогутній, заради Твого Єдинородного Сина, який своїм життям, смертю і воскресінням викупив нас для вічного спасіння, благаємо Тебе: уділи нам благодаті, щоб ми, роздумуючи над таємницями Розарію Пресвятої Діви Марії, знали, як гідно наслідувати те, про що вони говорять, і отримали те, що вони обіцяють. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
ТРЕТІЙ ДЕНЬ
Під час жорстокої війни спускається на землю Цариця миру – з розарієм у руках, і пропонує світові найпростіший спосіб, аби покласти край війнам і зміцнити мир: моліться Розарій...
Чому розарій?
Розарій починається з чудового визнання віри – з Апостольського символу віри, після якого йде Молитва Господня – Отче наш, найкраща молитва, якої нас навчив сам Господь Ісус і яка об’єднує Небо і землю.
Кожна таємниця св. Розарію завершена виразом пошани до Осіб Пресвятої Трійці – привітанням трьох Осіб у Єдиному Богові: Слава Отцю...
Головна молитва, що повторюється в поетичному ритмі, – це «Радуйся, Маріє». Вона складається з трьох частин:
- Ангельського привітання,
- Благословення Єлизавети для Марії
- і частини, складеної Церквою, яка виражає любов до Марії – Матері Бога.
Ритмічна молитва на розарії пов’язана з прихованою медитацією – роздумами про таємниці життя Ісуса Христа і Діви Марії. Таким чином, у цих тайнах ми слідуємо за ангелом Гавриїлом до Назарета, з Христом – Втіленим Словом сходимо з небес до Вифлеєма. Супроводжуємо Святе Сімейство в дні дитинства Ісуса, долучаємося до Христа Спасителя, Відкупителя і Марії, через Воскресіння Христа до коронування і слави Марії.
Молімося до Божої Матері Фатімської: Господи, Боже Всемогутній, заради Твого Єдинородного Сина, який своїм життям, смертю і воскресінням викупив нас для вічного спасіння, благаємо Тебе: уділи нам благодаті, щоб ми, роздумуючи над таємницями Розарію Пресвятої Діви Марії, знали, як гідно наслідувати те, про що вони говорять, і отримали те, що вони обіцяють. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
ЧЕТВЕРТИЙ ДЕНЬ
Для спасіння душ Господь Бог хоче, щоб по всьому світу було поширене богослужіння на честь Непорочного Серця Марії.
У католицькій релігії культ Пресвятого Серця Ісуса був завжди пов’язаний з культом Непорочного Серця Марії.
В об’явленні з Фатіми Богоматір нагадує своїм дітям, який важливий цей близький зв’язок.
Чому?
Пречисте Серце Марії, без гріха зачате, – найближче до Серця Ісуса.
Гріх – це причина всіх воєн. І хоча провини ми шукаємо в різних економічних ситуаціях, то причина завжди в жадібності, прагненні влади, у гордості, жорстокості, бунті проти Бога, що завжди спрямований проти щастя людства.
Щоб виправити це зло, Спаситель людства вимагає присвячення людського роду Непорочному Серцю Його Матері.
Він закликає нас наслідувати це Серце, чиєю першою і найбільшою любов’ю завжди був Бог. Нехай людські серця беруть приклад із того Серця, яке завжди було вірне своєму Сину.
Наслідуйте це Серце, яке полюбило всіх дітей Бога і, благаючи за них, служило їм із радістю й миром.
Молімося, віддаючи честь Непорочному Серцю Марії: Господи, Боже Всемогутній, заради Твого Єдинородного Сина, який своїм життям, смертю і воскресінням викупив нас для вічного спасіння, благаємо Тебе: уділи нам благодаті, щоб ми, роздумуючи над таємницями Розарію Пресвятої Діви Марії, знали, як гідно наслідувати те, про що вони говорять, і отримали те, що вони обіцяють. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
П’ЯТИЙ ДЕНЬ
Я – Мати Божа Святого Розарію, прийшла напоумити людство, щоб воно змінило життя i не засмучувало Бога тяжкими гріхами. Не ображайте Бога, бо Його і так багато ображають.
Завжди діється так, що під час війни люди звертаються до Бога про допомогу. Навіть запеклі грішники взивають: «Спаси нас, Господи, і рятуй від наслідків того, до чого ми самі довели!»
А циніки при цьому запитують: Як Бог міг дозволити, щоби це сталося, що люди з такою пристрастю віддаються війні, а в мирний час її планують?
Війна закінчується... про Бога забувають... і люди повертаються знов до своїх гріхів.
Тільки тоді закінчаться війни, коли людство перестане бути по стороні зла проти добра, по стороні брехні в боротьбі з істиною, перестане бути по стороні сатани проти Христа!
Відмова людства від гріха рівносильна відмові від воєн.
Якщо люди перестануть ображати Бога – вони не створюватимуть підстав для нових воєн.
Князь миру поведе нас тільки тоді, коли ми не будемо діяти проти Нього і перестанемо прибивати Його до хреста.
Молімося до Божої Матері Фатімської: Господи, Боже Всемогутній, заради Твого Єдинородного Сина, який своїм життям, смертю і воскресінням викупив нас для вічного спасіння, благаємо Тебе: уділи нам благодаті, щоб ми, роздумуючи над таємницями Розарію Пресвятої Діви Марії, знали, як гідно наслідувати те, про що вони говорять, і отримали те, що вони обіцяють. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
ШОСТИЙ ДЕНЬ
У наші часи людство живе під постійною загрозою атомної бомби, і ми знаємо про небезпеку її використання. Ядерна війна тривала б не кілька років, а кілька годин.
І знову, завдяки Божественному Провидінню, під час І Світової війни, Марія немовби прорекла світові загрозу атомної бомби, а водночас вказала шлях порятунку.
70 000 чоловік: віруючих і невіруючих, католиків і людей інших віросповідань – зібралося в Кова-да-Ірія. День був сірий і сумний, ішов дощ. Раптом дощ припинився, хмари розійшлися – і на небі з'явилося сонце, яке, кружляючи з неймовірною швидкістю, кидало снопи кольорових променів світла.
Після кількох секунд паузи сонце знову стало танцювати. Раптом воно відірвалося від небесного зводу і, немов гігантська бомба, помчало до землі.
Величезний крик жаху і тривоги вирвався з грудей тисяч людей.
Сонце зупинилось, а потім повернулося на своє місце.
За заступництвом Марії, Матері людського роду, загроза атомної бомби віддаляється.
ВОНА, наша Мати, завжди буде нас захищати і охороняти.
Помолімось, щоб люди відмовилися від використання атомної бомби.
Господи, Боже Всемогутній, заради Твого Єдинородного Сина, який своїм життям, смертю і воскресінням викупив нас для вічного спасіння, благаємо Тебе: уділи нам благодаті, щоб ми, роздумуючи над таємницями Розарію Пресвятої Діви Марії, знали, як гідно наслідувати те, про що вони говорять, і отримали те, що вони обіцяють. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
СЬОМИЙ ДЕНЬ
Людина часто ворог сама собі.
Свідомо заплющує очі на правду, відвертається від свого спасіння і робить вигляд, ніби його не бачить. Не дивно, що послання миру, принесене Царицею Неба, зіткнулося з протистоянням тих, хто далекий від Бога. Місцева влада Фатіми поставилася до пастухів як до злочинців. Вона використали всі засоби, щоб уникнути повторного об’явлення Марії.
Злісні переслідування, змова, жорстокість і шантаж – усе, щоб приховати від світу найпростішу правду, шлях до припинення війни і підтримки миру: послання Богоматері Фатіми.
Люди, які мають вишукані програми озброєння, програми рівноваги сил і влади, як і розхитаних бюджетів, — ці люди не хотіли прийняти Божий план ані непереможну зброю, св. Розарій, який пропонувала їм Марія.
Однак, незважаючи на всі переслідування, незважаючи на бажання приховати правду, незважаючи на ненависть і опозицію, – новини з Фатіми поширились у всьому світі.
Папа Пій XII, передаючи світові послання Фатіми, присвятив увесь людський рід Непорочному Серцю Марії, а мільйони людей взяли до рук РОЗАРІЙ.
Молімося до Божої Матері Фатімської: Господи, Боже Всемогутній, заради Твого Єдинородного Сина, який своїм життям, смертю і воскресінням викупив нас для вічного спасіння, благаємо Тебе: уділи нам благодаті, щоб ми, роздумуючи над таємницями Розарію Пресвятої Діви Марії, знали, як гідно наслідувати те, про що вони говорять, і отримали те, що вони обіцяють. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
ВОСЬМИЙ ДЕНЬ
Над горизонтом наших часів нависла загроза Росії – атеїстичного комунізму, презирства до Бога, поневолення людини, терору. Таємнича Росія: жорстока у філософії, гігантська в силі.
Аби захистити християнську демократію, люди робили чимало спроб і вдавалися до різних способів. Ліги, петиції, переговори, спроби підкупу – все це обвалилося і закінчилось невдачею.
Остаточне розв’язання надає Марія.
Якщо люди приймуть те, чого я хочу, – Росія навернеться і буде мир.
Які складні людські шляхи!
Які прості Божі шляхи!
Якщо присвятимо світ Непорочному Серцю Марії...
Якщо будемо молитися Розарій...
Якщо будемо каятися в гріхах і чинити покуту...
Якщо полюбимо чистоту і правду...
то Росія знайде свій шлях до Отця.
Повні надії на обітницю Богоматері з Фатіми, помолімось: Господи, Боже Всемогутній, заради Твого Єдинородного Сина, який своїм життям, смертю і воскресінням викупив нас для вічного спасіння, благаємо Тебе: уділи нам благодаті, щоб ми, роздумуючи над таємницями Розарію Пресвятої Діви Марії, знали, як гідно наслідувати те, про що вони говорять, і отримали те, що вони обіцяють. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
ДЕВ`ЯТИЙ ДЕНЬ
Отже, Фатіма стала пунктом призначення дедалі більшої кількості паломництв. Мільйони людей приходили, щоб побачити місце, де Пресвята Діва зійшла на благословенну землю, щоб поговорити з трьома дітьми та розповісти світові своє послання миру.
Люди, які були переповнені ненавистю до Бога і Марії, намагалися знищити молодий дуб, на якому з'явилася Марія, підірвали капличку Богоматері, погрожували й видавали різноманітні заборони...
Але всі ці дії принесли тільки зворотні наслідки.
З року в рік дедалі більшола паломників, а культ і богослужіння на честь Божої Матері в Фатімі поширилися по всьому світу.
З розарієм у руках, сестри-черниці і священники, вчені й неписьменні, особисто і цілими сім'ями, багаті й бідні присвячували себе молитві день і ніч.
Образ Непорочного Серця Марії є скрізь, у храмах і домівках, а Її Непорочне Серце стало зразком для християнської молоді.
Нам знову дано відчути Божу любов і захист Марії. Шлях, який вказує нам Бог, – це шлях миру, а ті, хто подолав гріх, перемогли у найважливішій боротьбі.
Блаженні миротворці, бо вони назвуться синами Божими!
Разом із вірними, підданими Марії – нашої Пані Фатімської, молімося: Господи, Боже Всемогутній, заради Твого Єдинородного Сина, який своїм життям, смертю і воскресінням викупив нас для вічного спасіння, благаємо Тебе: уділи нам благодаті, щоб ми, роздумуючи над таємницями Розарію Пресвятої Діви Марії, знали, як гідно наслідувати те, про що вони говорять, і отримали те, що вони обіцяють. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
ВИБІР МОЛИТОВ ДО БОЖОЇ МАТЕРІ ФАТІМСЬКОЇ
Молитва до Божої Матері Фатімської
Мати Божа, Непорочна Пані Фатімська! Нині ми стаємо перед Тобою, сповнені довіри. Ти бачиш наше безсилля перед величезним натиском зла, яке в людських серцях нищить гідність дитини Божої. Ми віримо, що Ти прагнеш нам допомогти і робиш це неустанно, відколи Твій Син, Ісус Христос, помираючи на хресті, попросив Тебе про це. Ти об’являєшся людям і зміцнюєш нашу віру, щоб ми, слухняні Христові, наверталися від гріхів, чинили покуту і приймали Добру Новину про спасіння. Як колись дітей у Фатімі, нині Ти просиш нас про молитву Розарію і про покуту, щоб ми відвертали серця від оманливих планів сатани й цілковито припали до Твого серця. Притулку грішних, прийми наш жаль і конкретне рішення залишатися близько Бога. Жертвуємо Тобі наші молитви, радості й страждання, аби під Твоїм проводом вийти з палаючим вогнем віри на зустріч Спасителю, що наближається. О Мати Милосеодя, поглянь на тлуми людей, чиї серця заплуталися в неволі гріхів, ставлячи земні блага вище за щастя Небесне. Ти чуєш плач грішників, які, занурені у відхлань пекла, вже не можуть застерегти інших від беззаконності сатани. Діви Могутня, від їхнього імені приходь до нас, грішних, і не припиняй благати про навернення. Обіцяємо підтримувати Твої старання, жертвуючи Богові наші добрі постанови втілити в життя Твої заклики. Додай нам сил і моці духа, щоб ми, з’єднані з усією Церквою та підримані заступництвом наших святих Покровителів, були завжди вірні прийнятим зобов’язанням. Амінь.
Марійна пісня
Священик продовжує молитву:
O Непорочне Серце! Допоможи нам перемогти зло, яке легко заволодіває серцями сучасних людей. Наслідки зла – жахливі і наповнюють нас тривогою перед прийдешнім. Тому ми, Твої діти, в Тебе шукаємо порятунку і допомоги:
від голоду і самознищення - вбережи нас
від усякого роду війни - вбережи нас
від гріха ненависті - вбережи нас
від потоптання Божих заповідей - вбережи нас
від нехтування Твоїми натхненнями - вбережи нас
від усякої несправедливості в суспільному житті - вбережи нас
від гріха дітовбивства - вбережи нас
від гріхів проти Святого Духа - вбережи нас
від деморалізації та розпусти - вбережи нас
від поневолення алкоголем чи наркотиками - вбережи нас
від зречення Тебе – вбережи нас
Прийми, o Mати Фатімська, це волання сповнене болем. Нехай ще раз в історії світу явиться нескінченна потуга Милосердної Любові! Нехай вона покладе кінець злу! Нехай у Непорочному Серці відкриється для всіх нас світло надії. Про це ми Тебе просимо у цій дев’ятниці. Візьми в опіку Церкву і припильнуй, щоб прослава Бога не припинялась у нашій країні. Захисти нас від ворогів хреста. Здолай їх любов’ю, щоб зворушені люблячим серцем матері вони навернулися до Бога. О найкраща Мати, яка, являючись у Фатімі, благоволила явити нам скарби благодаті, приховані в молитві Святого Розарію: надихни наші серця щирою любов’ю до цього молебню, щоб, роздумуючи над таємницями Відкуплення, ми краще пізнали Любов Твою і Твого Сина Ісуса Христа.
Молитва св. Йоана Павла II, Папи до Божої Матері Фатімської
1. Під Твій захист прибігаємо, Пресвята Богородице.
На II Ватиканському Соборі Церква, пам’ятаючи слова Господа: “Ідіть і зробіть учнями всі народи!” і “Я з вами по всі дні аж до кінця віку”, – наново усвідомила свою місію в цьому світі. І тому, о Мати всіх людей і народів, Ти, Котра знаєш “всі їхні страждання і сподівання”, Ти, Котра по-материнськи переживаєш боротьбу добра і зла, світла й темряви, що потрясають сучасний світ, прийми наше благання, яке у Пресвятому Духові ми спрямовуємо до Твого Серця, й огорни любов’ю Матері й Слугині наш людський світ, який ми Тобі довіряємо і присвячуємо, турбуючись про земну й вічну долю людей і народів.
А особливо довіряємо і присвячуємо Тобі тих людей і ті народи, які найбільше цього потребують.
Під Твій захист прибігаємо, Пресвята Богородице Діво. Благаннями нашими не погорди у потребах наших! Не погорди! Прийми нашу покірну довіру й наше ввірення!
2. Аж так Бог полюбив світ, що дав свого Єдинородного Сина, щоб кожний, хто вірить у Нього, не загинув, але мав життя вічне.
Саме любов спонукала Божого Сина віддати себе самого за всіх людей: “За них Я посвячую себе, щоб і вони були освячені в істины”(Йн 17, 19). Силою цього “віддання у посвяту” учні всіх часів покликані бути активними учасниками діла спасіння світу, щоб доповнити те, чого бракує скорботам Христовим, заради добра Його Тіла, що ним є Церква.
Мати Христа, стаючи сьогодні перед Тобою, прагнемо разом з усією Церквою перед Твоїм Непорочним Серцем з’єднатися з Відкупителем нашим у відданні себе за світ і людство, бо тільки Його Божественне Серце має силу вмилостивити і відшкодувати зло гріхів. Сила цього віддання триває в усі часи, вона охоплює всіх людей, племена й народи, долаючи зло, яке дух темряви здатний розпалити в серці людини та в її історії; яке він розпалив також і в наші часи. О, як же глибоко ми відчуваємо потребу в єдності з Христом віддати себе за людство і світ, за наш сучасний світ! Спасенне діло Христа через Церкву має стати ділом всього світу.
О, як болить нам усе те, що в Церкві й у кожному з нас суперечить святості та посвяченню! Як же нам болить те, що заклик до покути, навернення, молитви не був почутий так, як належить!
Як же нам болить те, що ми так кволо беремо участь у справі Христового Відкуплення, що недостатньо доповняємо на нашому тілі те, чого “ще бракує скорботам Христовим”.
Нехай будуть благословенні всі душі, слухняні закликам Предвічної Любові.
Нехай будуть благословенні всі ті, хто день у день з невичерпною щедрістю приймає Твій заклик, о Мати, щоб чинити те, що скаже Твій Син Ісус, з радістю свідкуючи Церкві й світові про життя, натхнене Євангелієм.
Будь благословенна, Слугине Господня, бо Ти була в найдосконаліший спосіб слухняна тому Божому заклику! Радуйся, бо Ти з’єднана із спасенним самопосвяченням Твого Сина!
Мати Церкви! Служи Божому людові на дорогах віри, надії й любові! Допоможи нам жити всією правдою Христового посвячення людському роду.
3. О Мати, довіряючи Тобі світ, всіх людей і всі народи, довіряємо Тобі також наше посвячення світові, вкладаючи його до Твого Материнського Серця.
О Непорочне Серце! Допоможи нам подолати страхіття зла, яке так легко закорінюється в серцях сучасних людей, зла, безмірні наслідки якого тяжіють над нашим сьогоденням і, здається, замикають шлях в майбутнє!
Від голоду й війни – спаси нас!
Від атомної війни, від непередбаченого самознищення, від усякого роду війни – спаси нас!
Від гріхів проти життя людини від самого її зачаття – спаси нас!
Від ненависті й зневаження гідності Божої дитини – спаси нас!
Від будь-якої несправедливості у суспільному, державному й міжнародному житті – спаси нас!
Від зневаження Божих заповідей – спаси нас!
Від намагань затоптати правду про Бога в людських серцях – спаси нас!
Від гріхів проти Святого Духа – спаси нас! Спаси нас!
О Мати Христа, прийми це волання, повне людських страждань! Нехай в історії світу ще раз об’явиться безконечна сила милосердної Любові! Нехай вона покладе кінець злу! Нехай перемінить сумління! Нехай у Непорочному Серці для всіх відкриється світло надії. Амінь.
З Акту посвячення світу і Церкви Непорочному Серцю Пресвятої Діви Марії. Фатіма, 13 травня 1982 р.
Молитва до Фатімської Богородиці
О Пречиста Богородице, перед Всемилостивим і Всемогутнім Богом будь речницею нашої подяки за щедрі благодаті, якими Він обдаровує наш край. Випроси у Нього благословення для досягнення миру, злагоди та порозуміння. Заради Твого заступництва нехай Він благословить зусилля у справі єдності християн в ім’я Господнього завіту: «Щоб усі були одне». Нехай Він милостиво погляне на свою Церкву, даруючи їй повну свободу і благодать багатьох святих покликань до священства й чернечого життя; нехай Він благословить державну владу в її турботах про добробут народу, про його духовний розвиток і дотримання справедливості. Нехай Господь піклується про наші сім’ї, щоб вони були міцні та вірні Йому. Нехай Він обдарує дітей і молодь духовним, інтелектуальним та фізичним здоров’ям і вбереже їх від спокус. Нехай Він покаже заблукалим дорогу до навернення, нехай приведе невіруючих до пізнання істини, а грішників до покаяння. Нехай змилосердиться над хворими й бідними, стражденними і нужденними.
О Пресвята Богородице, Покровителько землі української, до Твоєї милості звертаємося. Прийми нашу молитву. Будь із нами на шляхах віри, надії та любові. На Твоє прохання нехай навернуться серця і запанує добро. Молися за нас, щоб ми, виконуючи волю Всевишнього, завжди наслідували Твій приклад служіння Богові й ближньому. Амінь.