Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні

Про нас

МЕДІА-ЦЕНТР КОНФЕРЕНЦІЇ ЄПИСКОПІВ РКЦ

Католицький Медіа-Центр (далі – КМЦ) входить до складу Конференції Римсько-Католицьких Єпископів в Україні під керівництвом Голови Єпископської Комісії у справах Засобів Масової Інформації.

Наша інтернет-сторінка, що висвітлює новини з життя Церкви в Україні та світі, не є комерційною, тому утримання штату працівників можливе за рахунок індивідуальних пожертв. Ваші пожертви - це внесок, завдяки якому зарплатню отримає літредактор, редактор сторінки та інший персонал, надійде сплата за інтернет та хостинг. Дякуємо за кожну пожертву! Хай Бог винагородить!  

Пожертви можна переказати на картку Приват Банку на номер 5169 3305 2170 7577 (Католицький Медіа-Центр) 


Кілька слів про нашу діяльність  

КМЦ був створений на початку 2001 року. Головною метою, яку ми ставили перед собою, було якнайширше висвітлення подій з життя Римсько-Католицької Церкви в Україні, шляхом активної співпраці з представниками світських засобів масової інформації.

КМЦ проводив тоді прес-конференції з підготовки до пастирського візиту Папи Римського Йоана Павла ІІ в Україну 23-27 червня 2001 року, а також надавав усіляку допомогу світським ЗМІ в отриманні та підготовці матеріалів, які стосувались Католицької Церкви, Апостольського Престолу, особи Папи Римського Йоана Павла ІІ.

Протягом історії КМЦ ми намагались допомагати світським ЗМІ адекватно висвітлювати важливі події Католицької Церкви, як наприклад, зміна Папи на Петровому Престолі у 2005 і 2013 році. Що стосується інших подій з життя Церкви — зосередились на висвітленні новин католицького світу за допомогою сайту та електронної розсилки новин. На базі КМЦ працювали також інші католицькі проекти: “Твій журнал” (зараз “Водограй”) та “Радіо Кредо”, окрім того КМЦ сприяв створенню нових католицьких ЗМІ: «Радіо Марія» та «EWTN-Телебачення Віковічного Слова» — безпосередніх плодів активної праці КМЦ.

Слід подякувати Богові також і за «друковане слово» — журнал «Водограй», головною метою якого є прищеплення дітям основних моральних і духовних цінностей, подання основ християнського життя. Міністерство Освіти й науки України листом № 14/18-2978 від 27.07.2009 р. рекомендувало «Водограй» для шкіл України.

Завдяки інтернет-сторінці Католицького Медіа-Центру ми підтримуємо присутність Католицької Церкви в Інтернеті і допомагаємо різним медіа-ініціативам, особливо через:

1) анонсування й висвітлення важливих подій з життя Церкви в Україні: конгресів, конференцій, наукових зустрічей, фестивалів та інших заходів;

2) організацію прес-конференцій;

3) допомогу в налагодженні контактів з компетентними церковними особами та написанні статей теологічного змісту на замовлення інших ЗМІ. КМЦ повністю взяв на себе відповідальність за організацію, підготовку й домовленості щодо проведення трансляцій Богослужінь із Ватикану на українському телебаченні з нагоди Різдва Христового й Великодня, надає коментаторів і церковних консультантів для інтерв’ю, теле- і радіо-програм світських ЗМІ.

Католицький Медіа-Центр координує співпрацю дієцезій в сфері ЗМІ. А також створює власну інформаційну продукцію (відео, аудіо-, друковані просвітницькі матеріали, інтернет-сайти та ін.).

Нашим завданням також є допомогти працівникам ЗМІ поставити Ісуса в центр їхнього життя й діяльності, постійно молитися за працівників ЗМІ та християнські медіа, щоб вони служили правді й добру суспільства.

Ми дуже потребуємо підтримки й молитви усіх, щоб і надалі приносити плоди у вигляді різних ініціатив і праці на благо Церкви. Тому що те, що відбулося й відбувається завдяки служінню Католицького Медіа-Центру — це не лише результат чималих людських зусиль і жертовної праці (часто до пізньої ночі), але в першу чергу Божа ласка, на яку відкривалися працівники КМЦ. Хочемо, як слуги в Кані Галілейській, чинити те, що скаже нам Божий Син (Йн 2, 5).