Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Сімейні зв’язки та постать Богородиці: як мафії намагаються фальсифікувати цінності
14:02 Четвер 0 136
8-07-2021, 14:02

Сімейні зв’язки та постать Богородиці: як мафії намагаються фальсифікувати цінності

В інтерв’ю для «L’Osservatore Romano» суддя з південноіталійського регіону Калабрії розповідає про боротьбу проти використання релігії, а зокрема, постаті Богородиці, кримінальними угрупуваннями.
Про це пише Vatican News.

Протягом десятиліть представники мафії та організованої злочинності використовують постать Пречистої Діви Марії в поширенні культури смерті, утисків та насильства над найслабшими. Її зображення знаходять в бункерах босів-утікачів, Її ім’я використовують під час ритуалів посвячення у банди або в присяганнях скоїти страшні злочини, такі як вбивство чи різанину.

Понад 30 років суддя Маріза Манціні бореться в «судових траншеях» південноіталійського регіону Калабрії проти кримінального угрупування Ндранґета. У вересні 2020 року вона стала одним із експертів департаменту «Звільнити Марію від мафії та злочинної влади», створеного Папською Міжнародною Маріологічною Академією для аналізу та моніторингу кримінальних та мафіозних явищ. В інтерв’ю для Ватиканського часопису «L’Osservatore Romano» суддя розповіла про свою діяльність в цьому департаменті.

Вивчення мафіозних явищ

Маріза Манціні зазначила, що останніми місяцями ця діяльність була спрямована на поширення обізнаності серед населення про мафію. «Ми організовували семінари, відкриті для широкої аудиторії, включаючи підприємців,  пояснила вона,  оскільки в цей історичний момент, з труднощами, спричиненими пандемією, тенденція Ндраґети проникати в економіку є особливо небезпечною». Суддя додала, що вони також вивчають, як мафії досягають визнання з боку населення, використовуючи загальновідомі цінності, насамперед релігійні. «Ми  християнська, католицька нація,  підкреслила вона.  Ми знаємо правила Церкви та її цінності. Ндранґета та мафії використовують обряди, церемонії та релігійні символи для отримання визнання».

Визволити постать Богородиці від мафіозного впливу

Пригадуючи про лист, якого Папа Франциск 15 серпня 2020 року надіслав на ім’я о. Стефано Чеккіна, голови Папської Міжнародної Маріологічної Академії, з нагоди створення згаданого департаменту, Маріза Манціні підкреслила актуальність слів Святішого Отця про необхідність «визволити Богородицю з кайданів мафій». Вона зауважила, що тенденція Ндранґети використовувати постать Діви Марії, спричинена тим, що порівняно з іншими мафіями, це кримінальне угрупування більше засноване на сімейних зв'язках. «У цих сім'ях, – пояснила суддя, – жінка відіграє важливу роль: вона породжує людей, які формуватимуть армію Ндранґети, передає негативні цінності мафії своїм дітям, захищає сімейну одиницю та гарантує її єдність».

Маріза Манціні пригадала також про ще один випадок, що трапився в Калабрії: під час одного слідства вони почули, як вдова одного з членів Ндранґети молилася до Богородиці, щоб Вона допомогла дітям знайти вбивць їхнього батька, щоб вони могли відомститися.
У червні 2014 року, відвідуючи Калабрію, Папа Франциск гостро засудив мафію і заявив, що через свої дії вони не можуть перебувати в злуці з Церквою.

Пригадуючи цю подію, суддя зазначила, що ці слова мали дуже широкий відгомін. Єпископи Калабрії висловили тоді чітку позицію проти використання релігії кримінальними угрупуваннями, і зокрема, Ндраґетою.
Інтерв'ю 10:02 Четвер 0 83 Кардинал Ґрек: Церква є синодальною, бо є сопричастям В інтерв’ю для ватиканських медіа Генеральний Секретар Синоду Єпископів розповів про приготування підготовчого документа наступної звичайної загальної асамблеї синоду, в якій братиме участь вся церковна спільнота.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.