Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 червня, середа
19:01 Вівторок 0 214
22-06-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 23 червня, середа

(зел) Середа ХІІ тижня Звичайного періоду
Щоб наші плоди були добрі та щедрі, необхідно уважно слухати поради найкращого Виноградаря, тобто Бога. Якщо ми не слухатимемо їх, то напевно наші плоди не будуть благими. Перед нами стоїть вибір: чиї і які поради ми слухаємо. Запросимо Ісуса Христа дбати про нас як про Божий виноградник. Будь впевнений: якщо ти запросиш Ісуса, то твої плоди будуть добрі.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь – народу свого сила, * Він рятівна твердиня Помазаника свого. * Спаси народ Твій, Господи, і благослови Твою спадщину, * й царюй над ними повіки.

КОЛЕКТА
Господи, обдаруй нас постійним трепетом та любов’ю Твого святого Імені, † бо Ти ніколи не відмовляєш в опіці тим, * котрих зміцнюєш своєю любов’ю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 15, 1-12. 17-18
Читання з Книги Буття.
Тими днями було таке слово Господнє до Аврама у ви­дінні: «Не бійся, Авраме; Я тобі щит. Твоя заплата буде вельми велика». Аврам же відповів: «Мій Владико, Господи, що даси мені? Я ходжу бездітним, і господарем дому мого стане Елієзер з Дамаску». Далі сказав Аврам: «Ось Ти не дав мені потомства і хтось зі слуг мого дому стане моїм спад­коємцем». Тож знову слово Господнє було до нього: «Не він буде твоїм спадкоємцем, а те, що вийде з твого лона, буде твоїм спадкоємцем». І вивів Він його надвір і мовив: «Глянь же на небо і злічи зорі, коли можеш їх злічити!» І сказав до нього: «Таке буде твоє потомство». І повірив Аврам Го­споду, й Він зарахував йому те за праведність. Потім сказав Господь до нього: «Я – Господь, що вивів тебе з Ура Халдейського, щоб дати тобі оцю землю в по­сідання». Він же відповів: «Владико Господи, по чому я знатиму, що я її посяду?» Тоді сказав Господь до нього: «Візьми Мені трилітню ялівку, і трилітню козу, і трилітнього козла, і горлицю та голубеня». Появив він Йому все те, порозтинав надвоє і поклав кожну половину навпроти другої, а птиць не розтяв. Злетілись хижі птахи на ті трупи, але Аврам прогнав їх. Коли ж заходило вже сонце, глибокий сон опав на Авра­ма, жах і велика темрява налягла на нього. Тим часом зайшло сонце і стало дуже темно; аж ось димуюче вогнище і світоч полум’яний пройшли між розтятими частинами. Того дня уклав Господь союз з Аврамом, кажучи: «Твоєму потомству Я даю цю землю від ріки Єгипетської до Великої ріки, ріки Євфрату». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 105, 1-2. 3-4. 6-7. 8-9
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Прославляйте Господа, Його Ім’я закликайте, *
між народами про Його діла сповіщайте.
Йому співайте, Йому грайте, *
роздумуйте про всі Його діла дивовижні.
Його святим Ім’ям хваліться; *
нехай веселиться серце тих, хто Господа шукає.
Шукайте Господа і Його сили, *
постійно шукайте Його обличчя.
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Нащадки Авраама – Його слуги, *
сини Якова – Його обранці!
Він є Господом, нашим Богом, *
суди Його – на всю землю.
Він навіки заховав у пам’яті завіт свій, *
слово, яке заповів для тисячі родів:
завіт, який уклав з Авраамом, *
свою присягу Ісааку.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 4а. 5б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Перебувайте в Мені, а Я – у вас.
Хто перебуває в Мені, а Я в ньому,
той плід рясний приносить.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 15-20
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Стережіться лже­пророків, які приходять до вас в овечих шкурах, а всере­дині – хижі вовки. По плодах їхніх впізнаєте їх. Хіба зби­рають виноград з тернини або смокви – з будяків? Так усяке добре дерево родить добрі плоди, а погане дерево родить погані плоди. Не може добре дерево поганих плоді в родити, а по­гане дерево родити добрих плодів. Кожне дерево, що не родить доброго плоду, зрубують і кидають у вогонь. Тож за їхніми плодами пізнаєте їх». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Сповнені вдячністю за Господні слова повчання, вознесімо до Нього наші смиренні молитви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, розростаючись немов виноградна лоза численними пагонами своїх дітей, приносила щедрий плід любові та вірності Христові.
2. Молімося за Святішого Отця, пророка наших днів, щоб Господня благодать відкрила серця всіх людей на його слова.
3. Молімося за місіонерів, щоб вони не проповідували нічого іншого, як тільки Христа, розіп’ятого і воскреслого.
4. Молімося за наш народ, щоб українці сумлінно виконували свою щоденну працю, пам’ятаючи, що Господь бачить всі людські вчинки.
5. Молімося за померлих, щоб Господь, простивши їм усі провини, привів їх у віковічний сад Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, з усього серця цураючись фальшу та лицемірства, жили у свободі й правді Божих дітей.
Господи Ісусе Христе, Ти страждав, помер і воскрес ради спасіння кожної людини; вислухай наші молитви і вчини, щоб, пізнавши Тебе, ми  полюбили Тебе всім серцем і вірно йшли за Тобою.  Котрий  живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву прославлення та умилостивлення † і вчини, щоб наші душі, очищені її силою, * стали даром, благоугодним Тобі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, * Ти їм своєчасно даєш поживу.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Відновлені поживою Пресвятого Тіла і Крові, благаємо, Господи, Твою милість, † щоб те, що ми з відданістю часто звершуємо, * спричинилося до нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.