Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 червня, вівторок
19:01 Понеділок 0 279
21-06-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 22 червня, вівторок

(зел) Вівторок ХІІ тижня Звичайного періоду
Яка велика кількість людей сьогодні ворожі щодо Церкви і невірні Богові. Не приймають віри в те, що в них може жити Христос і Святий Дух. Так відчиняють собі широкі двері до погибелі. Але ти і я підемо вузькою стежкою, тримаючись міцно за руку Ісуса Христа.
Або (біл) довільний спомин св. ПАУЛІНА НОЛАНСЬКОГО, єпископа
Святий Паулін народився 355 року в багатій римській сім’ї в Бордо. Добре освічений, він швидко дійшов до високих державних посад. Коли Паулін став християнином, то пожертвував свій маєток для бідних, перебрався до Нолі в Італії, де був обраний єпископом. Залишив після себе багато листів, поем, трактатів, які пломеніють його шляхетною любов’ю до ближнього. Помер 22 червня 431 року.
Спільні Меси: про єпископа
Або (черв) довільний спомин свв. ЙОАНА ФІШЕРА, єпископа, і ТОМИ МОРА, мучеників
Св. Йоан Фішер народився у 1469 році, був студентом, а з часом – професором і канцлером університету в Кембриджі. Ставши єпископом Рочестера, відзначався духом покаяння. Ревно захищав католицьку віру від протестантизму. Вже під час ув’язнення йому було присвоєно титул кардинала.
Св. Тома Мор народився в Лондоні у 1478 році. Юрист за освітою, він мав всебічні гуманітарні інтереси. Був англійським державним діячем і політичним письменником, а передусім – глибоко побожною, доброю та мудрою людиною, зразковим чоловіком і батьком чотирьох дітей. Став канцлером англійського короля Генріха VIII, але, протестуючи проти розлучення короля з його законною дружиною та проти його церковної політики, відмовився від цієї посади. У 1535 році ці святі за наказом короля були ув’язнені та страчені через те, що не визнали його верховенства над англійською Церквою. Йоан Фішер загинув 22 червня, Тома Мор – 6 липня.

Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 125)

АНТИФОН НА ВХІД
Господь – народу свого сила, * Він рятівна твердиня Помазаника свого. * Спаси народ Твій, Господи, і благослови Твою спадщину, * й царюй над ними повіки.

КОЛЕКТА
Господи, обдаруй нас постійним трепетом та любов’ю Твого святого Імені, † бо Ти ніколи не відмовляєш в опіці тим, * котрих зміцнюєш своєю любов’ю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти схотів, щоб святий Паулін, єпископ, палав любов’ю до вбогості та пастирською ревністю, † вчини милостиво, щоб ми, вшановуючи заслуги святого Пауліна, * наслі дували його приклад любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, свідчення мучеників є найдосконалішим виразом істинної віри; † вчини милостиво, щоб ми за заступництвом святих Йоана і Томи * всім своїм життям підтверджували віру, яку визнаємо устами. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 13, 2. 5-18
Читання з Книги Буття.
Був Аврам вельми багатий на скотину, на срібло й на золото. І в Лота, який ходив з Аврамом, також були вівці, худоба й намети. Та земля не вміщала їх, щоб жити вкупі, бо їх майно було велике, й вони не могли жити разом. І ото постала сварка між пастухами Аврамового скоту й пастухами Лотового скоту. Жили тоді в краю ханааняни і перізії. Тож каже Аврам до Лота: «Навіщо та сварка між мною і тобою, між моїми і твоїми пастухами? Та ж ми – брати! Хіба не ввесь край перед тобою? Відлучись, прохаю, від мене. Як ти підеш наліво, я візьму направо, а як ти звернеш праворуч, то я подамся ліворуч». І звівши очі, уздрів Лот усю долину Йорданську, яка перед тим, як зруйнував Господь Содом та Гомору, була наводнювана, неначе сад Господній, немов єгипетський край, ген аж до Цоару. І вибрав собі Лот усю долину Йорданську й рушив на схід, тож так вони розлучилися один з одним. Аврам осівся в Ханаані, а Лот у містах у долині, розкладаючи намети аж до Содому. Люди ж содомські були злі й грішники великі перед Господом. Господь сказав Аврамові після того, як Лот відлучився від нього: «Зведи очі й поглянь з місця, де стоїш, на північ, на південь, на схід і на захід; бо всю землю, яку ти бачиш, дам тобі і твоєму потомству навіки. Зроблю твоє потомство, як земний порох; хто зможе злічити земний порох, той і твоє потомство злічить. Отож устань і пройди всю землю, завдовж і завшир, бо Я дам її тобі». І згорнув Аврам свої намети і прийшов і осівся біля Мамре, що в Хевроні, та й спорудив там жертовник Господеві.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 15, 2-3а. 3бв-4аб. 5
Хто в Божім домі матиме оселю?­
Той, хто в досконалості ходить *
і чинить по правді,
хто говорить правду у своєму серці; *
хто язиком своїм не лукавить.
Той, хто не робить зла своєму ближньому *
і не зневажає своїх ближніх,
лиходія за ніщо вважає, *
але звеличує тих, які Господа бояться.
Той, хто срібла свого не віддає на лихву *
і не бере хабарів супроти невинних.
Хто так вчиняє – *
не похитнеться повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 8, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я – Світло для світу! – Господь говорить.
Хто пі­де за Мною, той світло життя буде мати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 6. 12-14
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не давайте святого псам і не ки­дайте ваших перлин перед сви­ня­ми, щоб не потоптали їх свої ми но­гами і, обернувшись, не розшар­па­ли вас. Отже, все, що тільки бажаєте, щоби чинили вам люди, те чиніть їм і ви, бо в цьому Закон і Пророки. Входьте вузькою брамою, бо широка та брама й широка та до­рога, що ведуть до загибелі, – і багато є тих, які ними входять. І як же вузька та брама й тісна та до­рога, що ведуть до життя, – і мало є тих, хто їх знаходить». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
В щирій молитві просімо Господа, щоб Він своєю десницею вів нас дорогою до спасіння і підтримував наші кроки своєю благодаттю:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона зі всією силою Божої мудрості проповідувала по всій землі Бла­гу Христову Вість.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він зумів відвернути як­найбільше людей від дороги споживацтва та ути­літарного способу життя.
3. Молімося за батьків та вихователів, щоб вони не вагали­ся виховувати нові покоління в духу честі й шляхетності.
4. Молімося за місіонерів, щоб ділами милосердя вони не­сли слова Христового Євангелія туди, де панує ненависть до християн.
5. Молімося за померлих, щоб Господь відкрив перед ними брами Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб Господня благодать навчила нас, очікуючи від людей добра, самими ставитися до них з добром.
Вислухай,  Господи,  наші  смиренні  молитви  і  сам  будь  нашою  силою в дорозі до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву прославлення та умилостивлення † і вчини, щоб наші душі, очищені її силою, * стали даром, благоугодним Тобі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, * Ти їм своєчасно даєш поживу.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Відновлені поживою Пресвятого Тіла і Крові, благаємо, Господи, Твою милість, † щоб те, що ми з відданістю часто звершуємо, * спричинилося до нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.