Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Віра не віддаляє нас від життя. Приклад бл. Карло Акутіса
15:00 Середа 0 324
16-06-2021, 15:00

Віра не віддаляє нас від життя. Приклад бл. Карло Акутіса

У суботу, 10 жовтня 2020 року, Карло Акутіс був беатифікований у рідному місті св. Франциска, італійському Ассізі. Які підказки на дорозі святості нам дає цей юнак?
Жити радістю Євангелія

Під час своєї проповіді, з нагоди беатифікації комп’ютерного генія, який помер від лейкемії у 15-ти річному віці й героїчно жертвував свої страждання за Святішого Отця і Церкву, кардинал Валліні дав чудове пояснення того, ким насправді був цей «великий» італійський підліток. «Карло Акутіс показав, що віра не віддаляє нас від життя, а навпаки – глибоко занурює у нього, вказуючи нам конкретний шлях, як жити радістю Євангелія. Так, ми повинні йти цим шляхом, приваблені захоплюючим досвідом блаженного Карло, аби наше життя могло випромінювати світло і надію».

Не впасти у зручну байдужість

Навіть Папа Франциск, з неабиякою любов’ю згадав про блаженного Карло Акутіса після молитви «Ангел Господній» у неділю, 11 жовтня 2020 р. Тоді, Святіший Отець сказав наступне: «Карло Акутіс, 15-річний юнак, який так був закоханий у Євхаристію, ... не впав у зручну байдужість, як це притаманно багатьом людям, (в оригіналі — іммобілізм), навпаки, він, неабияк, розумів потреби інших, бо міг бачити обличчя Христа у найслабших. Його приклад показує сучасній молоді, що справжнє щастя можна віднайти, коли поставимо Бога на перше місце, а також у служінні Йому в наших братах і сестрах, особливо допомагаючи найменшим».

Послідовник св. Франциска з Ассізі

Ще один надихаючий коментар стосовно блаженного Карло дав архієпископ Ассізі, монсеньйор Доменіко Соррентіно. Так, у своєму короткому коментарі, архієпископ Соррентіно порівняв блаженного Карло зі святим Франциском, який займав особливе місце у серці Карло Акутіса. «Життя Карло переплітається із життям Ісуса: любов до Євхаристії, відданість Пресвятій Діві Марії, дружні стосунки з бідними, наближали його до духовності св. Франциска», – зазначив архієпископ Соррентіно по закінченню беатифікаційної Меси. «Обидва заохочуть нас жити згідно з Євангелієм».

Мати блаженного Карло, Антонія Сальцано, також розповіла про любов Карло до св. Франциска. Любов свого сина до св. Франциска вона описувала як «дуже велику». Більше того, вона сказала, що оскільки святий Франциск «був дуже євхаристійною душею, двічі на день ходив на Месу», її син Карло також намагався наслідувати ту саму чудову євхаристійну відданість протягом свого короткого життя тут, на землі.

Справа життя


Блаженний Карло дуже хотів, аби про його любов до Євхаристії знало якомога більше людей. Тому, він ділився цією любов’ю з іншими в мережі Інтернет. Згадуючи, про роботу сина над євхаристійною веб-сторінкою, його мати Антонія сказала: «Карло проробив величезну роботу, створивши в інтернеті галерею євхаристійних чудес. Цій справі він присвятив близько чотирьох років свого життя. Проте, широко відомою, веб-галерея стала лише у 2005 році, коли Йоан Павло ІІ присвятив цей рік Євхаристії. Так, відтоді, веб-сайт, розроблений Карлом здобув міжнародну популярність».

Цей звичайний підліток був чудовим євангелізатором, який знав, як можна творчо і з користю використати мережу Інтернет, як ефективний інструмент проголошення Ісуса Христа у цю інформаційну еру.

Відповідальне використання інтернету

Описуючи блаженного Карло як «звичайного, простого, спонтанного, доброзичливого» підлітка, який євангелізував Слово Боже сучасними засобами комунікації, щоб сіяти «цінності та красу Євангелія», кардинал Валліні сказав, що таким чином, він прикладом свого життя оказав свідчення того, що «Інтернет може бути не просто засобом втечі від навколишнього світу, а й простором для діалогу, знань, обміну інформації і взаємної поваги. Тому, інтернет варто використовувати відповідально та з неабиякою обережністю, аби не стати його рабом і співучасником кібербулінгу».

Розвивати дружбу з Христом

«Будучи юнаком нашого часу», Карло «був підкорений Христом і став маяком для тих, хто хоче його знати і наслідувати його приклад», – підкреслив кардинал Валліні під час своєї проповіді. У цьому моменті, кардинал також хотів сконцентрувати увагу сучасних юнаків та дівчат, аби ті утримувалися від пошуку «задоволення лише у швидкоплинних речах». Натомість, вони мають зосередитись на «вічних цінностях, які Ісус пропонує черпати з Євангелія».

Перед такою практичною святістю немає нічого іншого, що можна було би зробити, крім того, як визнати, належно оцінити й прагнути, в перш чергу, її наслідувати. Тисячі людей, які співали та аплодували під час церемонії беатифікації блаженного Карло, приєдналися до цих урочистих і дуже важливих слів, завдяки яким Папа Франциск офіційно проголосив Карло блаженним. «Своїм апостольським авторитетом ми визнаємо, що слуга Божий Карло Акутіс, мирянин, який з ентузіазмом молодості розвивав дружбу з нашим Господом Ісусом, ставив Євхаристію та свідоцтво любові у центрі свого життя, відтепер називатиметься блаженним».

Звертати очі до неба

Безсумнівно, сяючий й святий приклад блаженного Карло Акутіса служить прикладом для наслідування і для нас самих, але особливо для молоді. Для 19-річної Розанни, котра мала благодать бути присутньою на беатифікації блаженного Карло, свідчення його євангельського життя, безумовно, є джерелом надії та натхнення. Вона зазначила: «Завдяки своєму життю Карло дав мені зрозуміти, що, незважаючи на незначні або навіть великі труднощі – як, наприклад, хвороба – ми можемо жити повноцінним і щасливим життям, якщо наші очі будуть звернені до неба».

Святе життя блаженного Карло також відображається і в його прекрасних коротких роздумах, які він нам залишив. Вислови, які можливо, в особливий спосіб торкнуться наших сердець, а потім і змінять наше життя, у співдіїї з Ісусом Христом і через Нього, Якого Карло Акутіс любив усім своїм серцем, душею та силою. Мабуть, одне із найбільш незабутніх висловів блаженного Карло говорить наступне: «Кожен із нас народжується оригіналом, але багато хто помирає фотокопією». Як неприємно жити і вмирати, як фотокопія! З іншого боку, як гарно бути унікальним!

Тому, не забуваймо завжди дуже актуальну життєву пораду Карло Акутіса: «Сум дивиться на себе, щастя дивиться на Бога».

З усього вищесказаного, можна для себе зрозуміти, що блаженний Карло Акутіс – святий і живий приклад, який безперечно потрібно наслідувати!

Маріо Аттард OFMCap

Переклад КМЦ за Catholic Journal
Історія Церкви 15:00 Вівторок 0 135 Проповідь св. Беди Достойного і герб понтифіка На папському гербі Франциска розміщений його девіз: «Miserando atque eligendo» (Поглянув з милосердям і вибрав). Це слова з проповіді св. Беди Достойного, якого сьогодні згадує Церква. Чому понтифік обрав саме цю цитату? 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.