Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Тендітні обійми довіри». Паломництво медійників до Бердичева
13:00 Неділя 0 313
13-06-2021, 13:00

«Тендітні обійми довіри». Паломництво медійників до Бердичева

12 червня 2021 року уже традиційно у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві відбулося паломництво католицьких медійних працівників. Вшосте під ласкавим поглядом Матері Божої Бердичівської єдналися ті, хто своїм служінням поширює добру звістку та презентує римсько-католицьку церкву Україні та світові.
Паломництво розпочалося спілкуванням у дружньому колі. Присутні розповідали про себе, ділилися своїм досвідом служіння та згадували, що саме у ньому приносить їм радість.

ФОТОГАЛЕРЕЯ


Конференцію було виголошено отцем В'ячеславом Гриневичем SAC. Він скерував до католицьких медійних працівників слово про поняття віри, довіри та парадоксів Церкви. На початку уваги було приділено проблематиці співпраці зі світськими ЗМІ. Спираючись на статистичні дані, отець звернув увагу на те, що, попри високі показники довіри до релігійних лідерів та збільшення кількості номінальних християн, кількість практикуючих християн значно зменшується і це не пов'язано із пандемією. Отець проаналізував парадоксальність Церкви як інституції, у якій поєднуються святість та гріх, а зло веде не до згіршення, а до прийняття Божого милосердя через визнання провини та прощення.


Також отець В'ячеслав звернув увагу присутніх на специфіку формування довіри до Церкви, яка, у свій час, є таємницею, на яку не можна дивитися інакше, як через призму контемплятивності. Тіло Церкви складається із духовної та людської частини. Отець акцентував увагу присутніх на неефективності побудови довіри через примус та необхідності плекання її через опіку над зраненими та потребуючими. На закінчення присутні медійники ділилися своїм досвідом та озвучували можливі варіанти покращення існуючої ситуації.


Паломництво продовжилося Святою Месою, яку відслужив єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький. З привітальним словом до присутніх звернувся отець Рафал Мишковський.


Владика Олександр скерував до працівників католицьких медіа проповідь, концентруючись на постаті Пресвятої Богородиці та спомині Її Непорочного Серця. Він акцентував увагу на тому, що Непорочне Серце Діви Марії є невіддільним від Найсвятішого Серця Ісуса, але його варто розглядати як людське серце матері. Єпископ згадав про об'явлення Матері Божої в Фатімі, Уганді та інших куточках світу, коли Вона попереджала людство про небезпеку, а потім Її серце страждало разом із зраненими. Владика також звернув увагу на поширення культу Матері Божої Страждальної, нагадав про Її сім скорбот та мистецькі і культурні особливості вшанування Матері нашого Господа. На завершення Святої Меси єпископ Олександр запропонував кожному присутньому роздумувати над тим, чим вони можуть потішити Скорботне Серце Пресвятої Богородиці.


Після закінчення Святої Меси відбулося частування у сестер-гонораток, які мали у цей день також патрональне свято.

Після обідньої перерви паломники повернулися до санктуарію та молилися молитву Розарію перед іконою Богородиці.

Роздуми спиралися на Послання Папи Франциска на 55-й Всесвітній День суспільних комунікацій. Присутні наново відкривали для себе Марію, яка вчить слухати, вирушати в дорогу, вчить емпатії та витривалості, навчає брати на себе відповідальність.

Паломництво завершилося Літанією до Непорочного Серця Марії та Актом віддання медійних працівників Богородиці.


Текст: Ірина Ролінська

Фото: Володимир Качур, Аліна ПетраускайтеНовини з України 12:01 Середа 0 127 Таїнство Єлеопомазання в Мукачівській катедрі 27 липня 2021 року у Мукачівському Кафедральному соборі святого Мартина більше двох десятків хворих та літніх людей отримали Таїнство Єлеопомазання з рук єпископа – ординарія Мукачівської дієцезії РКЦ Антала Майнека, настоятеля Мукачівської парафії о. Іштвана Поганя та отця Лайоша Яворки, який наразі служить у Римі.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.