Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 червня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 301
10-06-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 11 червня, п'ятниця

ПРЕСВЯТОГО  СЕРЦЯ  ІСУСА (біл) Урочистість
Стаємо разом біля вівтаря Христового, з якого струменіють джерела святості і благодаті. Відкрите для нас Пресвяте Серце – це книга життя, яка як вказівник веде наші думки і серця до досконалішого християнського життя, а також кращого людського суспільства. Нехай Євхаристія буде для нас силою, щоб ставити високі вимоги на шляху до істинних християнських цінностей.

АНТИФОН НА ВХІД
Помисли Його серця від роду й до роду, * щоб рятувати від смерті життя тих, що уповають на Його ласку, * і живити їх у голоднечі. (Пор. Пс 33 (32), 11. 18-19)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, ми віддаємо честь Серцю Твого возлюбленого Сина і прославляємо великі благодійства Його любові, * вчини, щоб ми з цього джерела небесних дарі в отримали щедрі благодаті. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ос 11, 1. 3-4. 8в-9
Читання з Книги пророка Осі ї.
Так говорить Господь: «Коли Ізраїль був дитятком, Я полюбив його, і з Єгипту покликав Я Мого сина. Це Я вчив Єфраїма ходити, брав їх за руки, але вони не ро­зумі ли, що це Я доглядав їх. Я притягав їх людськими узами, – узами любові. Я був для них, наче той, хто під­носить дитя до своєї щоки. Я нахилявсь над ними й да­вав їм їсти. Серце Моє обернулось в Мені , зворушилось усе ну­тро Моє. Не виконаю палаючого гніву Мого, не буду більше нищити Єфраїма, бо Я – Бог, не людина; Святий посеред тебе; Я не вломлюся в місто». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Іс 12, 2-3. 4бвг. 5-6
Будете пити із джерел спасіння.
Ось Бог – моє спасіння! Я уповаю і не боюся, *
бо Господь моя сила і моя пісня,
Він – моє спасіння! *
Ви будете з радістю черпати воду з джерел спасіння.
Хваліте Господа, *
признавайте Його Ім’я!
Розголосіть між народами про Його діла великі, *
нагадуйте, що Ім’я Його величне!
Співайте Господу, бо він учинив велике; *
нехай про це по всій землі взнають!
Ликуйте й веселіться, мешканці Сіону! *
Бо Святий Ізраїля – великий у твоєму лоні.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Еф 3, 8-12. 14-19
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Мені , найменшому з усі х святих, дана ця бла­годать: благовістити язичникам незбагненне багатство Христа і просвітити всіх, у чому полягає зді йснення таємниці, що від вікі в була схована в Бозі, котрий усе створив, щоби правителі і влади на небесах могли тепер зрозумі ти через Церкву багатогранну Божу премудрість, згі дно з відві чним рі шенням, яке Він здій- снив у Христі  Ісусі, нашому Господі, в котрому ми маємо від- вагу й до­ступ в упованні через ві ру в Нього. Я схиляю свої колі на перед Отцем, від якого має ім’я кожне батькі вство на небесах і на землі , щоби за багат­ством своєї слави Він дав вам через свого Духа зміцнити­ся силою у внутрішній людині, щоби через ві ру Христос оселився у ваших серцях, аби ви, укорі нені й засновані на любові, разом з усіма святими змогли зрозумі ти, що це за ширина й довжина, висота й глибина, і пізнати Христову любов, яка сягає за межі пізнання, щоб наповнилися ви всякою Божою повнотою. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 29аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене,
бо Я лагідний і покірний серцем.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 19, 31-37
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Оскі льки була п’ятниця, День Приготування, то юдеї, щоб не залишилися на хресті тіла в суботу, тому що був великий день тієї суботи, просили Пилата, аби переби­ли їхні голінки й забрали. Тож воїни прийшли і перебили голінки першому й другому, розп’ятому з Ним. Підійшовши же до Ісуса, побачили, що Він уже помер, і не стали перебивати Йому голінок. Але один з воїнів спи­сом проколов Йому бік, і тут же витекли кров та вода. А той, хто бачив, засвідчив, – і правдиве його свідчення. І він знає, що каже правдиві речі, щоб і ви повірили. Бо сталося це, аби збулося Писання: «Кістка Його не буде п
оламана». І знову ж, у іншому місці Писання говорить­ся: «Будуть дивитися на Того, кого прокололи». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
До Бога, який через Серце Ісуса дав нам джерело усіх благодатей і свого милосердя, занесімо наші прохання:
1. За усіх пастирів Церкви, щоб із любов’ю та відданістю шукали тих, які віддалилися від віри та християнського життя.
2. За студентів та учнів, про мудрість і витривалість на час навчання і екзаменів.
3. За усіх матерів, щоб могли прийняти і шанувати життя як дар Твоєї любові, і щоб навчали своїх дітей любити Бога і ближнього.
4. За нашу Батьківщину, щоб у ній шанували Божий закон і дотримувалися його.
5. За померлих батьків – перших вихователів, щоб Бог винагородив їм у небі зусилля, які вони вклали в християнське виховання дітей.
6. За нас самих, про чисті серця, наповнені Божою любов’ю, щоб ми могли щедро черпати з джерел спасіння і реалізовувати своє покликання до святості.
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми завжди черпали із джерел спасіння, реалізовували наше покликання до повноти життя і любові, і проголошували сві тові велич Твоєї любові. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь на невимовну любов Серця Твого возлюбленого Сина, котрий віддав себе за нас, † щоб наш дар став угодною Тобі жертвою * та умилостивленням за наші гріхи. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Безмежна любов Христова.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Він, воздвижений на хресті , у своїй безмежній любові видав за нас себе самого. * З Його пробитого боку потекла кров і вода, * звідки взяли початок таїнства Церкви, * щоб усі люди, притягнені до відкритого Серця Спасителя, * завжди черпали в радості з джерел спасіння. Тому зі всіма Ангелами та Святими * прославляємо Тебе, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь каже: “Коли спраглий хтось, * нехай прийде до Мене і п’є! * Хто вірує в Мене, у того ріки води живої з нутра потечуть”.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Нехай таїнство Твого вподобання, Господи, запалить нас вогнем святої любові, † щоб ми завдяки їй завжди линули до Христа * і вчилися розпізнавати Його у братах. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.