Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 червня, четвер
19:01 Середа 0 219
9-06-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 10 червня, четвер

(зел) Четвер Х тижня Звичайного періоду
Господь  Ісус  Христос  приносить  у  світ  новий  закон  –  закон любові й прощення, доброти та терпеливості. Цього закону так важко дотримуватись у сьогоднішньому світі, де панує злість, ненависть і непрощення. Всупереч усьому, закон Христа і сьогодні бринить луною для кожного християнина. Такою є необхідна умова успадкування Божого Царства. Навчи нас, Господи, прощати ворогам нашим.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь – моє сві тло й моє спасіння: кого маю боятись? * Господь – мого життя твердиня: кого маю страхатись? * Напасники мої й мої  вороги, то вони спіткнуться й упадуть.

КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого добра, вислухай наші смиренні благання † і вчини, щоб ми, натхнені Тобою, пізнавали те, що слушне, * і з Твоєю допомогою це виконували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 3, 15 — 4, 1. 3-6
Читання з Другого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Сьогодні, коли читають книги Мойсея, покривало все ще лежить на їхньому серці. Коли ж хто навертається до Господа, покривало спадає. Господь є Дух, а де Господній Дух, там свобода. Ми ж усі з відкритим обличчям, мов у дзеркалі, оглядаємо Господню славу і перетворюємося в той самий образ від слави в славу, як від Господнього Духа. Ось тому, маючи, як помилувані, таке служіння, не втрачаємо відваги. Якщо наше Євангеліє закрите, то воно закрите для тих, які гинуть, – для невіруючих, яким бог цього віку засліпив розум, щоби для них не засяяло світло Євангелія слави Христа, а Він – образ Бога. Ми не проповідуємо себе, але Господа Ісуса Христа; ми ж – ваші слуги через Ісуса. Бог, який сказав: «Нехай із темряви засяє світло!» – засяяв у наших серцях, щоби просвітити нам пізнання Божої слави на обличчі Ісуса Христа. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 85, 9аб-10. 11-12. 13-14
Житиме в славі Бог в країні нашій.
Послухаю, що Господь Бог скаже, *
бо Він говоритиме про мир для свого народу †
і для своїх побожних.
Адже Його спасіння близьке до тих, хто Його боїться, – *
аби Його слава оселилася в нашому краї.
Милість і правда зустрілись, *
поцілувалися мир і правда.
Правда піднялася з землі вгору, *
а справедливість нахилилася з неба.
Тож Господь дасть благо – *
і дасть свій врожай земля наша.
Перед Ним піде правда, – *
своїми кроками ступатиме по дорозі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 13, 34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 20-26
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Кажу вам, що коли ваша праведність не перевищить праведності книжників і фарисеїв, то не ввійдете до Царства Небесного. Ви чули, що було сказано прадавнім: “Не вбиватимеш, а коли хто вб’є, той підлягає суду”. А Я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпадає під суд. Якщо хто скаже на свого брата: “нікчемо” – той підлягає верховному суду. А хто скаже: “дурню” – той підпадає під вогняну геєну. Отже, якщо принесеш свій дар до жертовника і там пригадаєш, що твій брат має щось проти тебе, залиши там свій дар перед жертовником, піди спершу помирися зі своїм братом, а тоді  вже приходь і принось свій дар. Шукай згоди зі своїм противником швидко, доки ти з ним на дорозі, щоби противник не видав тебе судді, а суддя тебе не видав слузі й не кинули тебе до в’язниці. Воістину кажу тобі : не вийдеш зві дти, доки не віддаси останнього кодранта». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос нас навчає, як слід розуміти Божі заповіді; просімо в Нього потрібних благодатей:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона несла Христовий мир всім народам.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він невпинно вів християн до істинної єдності в братерській любові.
3. Молімося за єпископів та священиків, щоб, залишивши суд Господу, який знає людські серця і думки, вони для вірних були невичерпним джерелом Божого милосердя.
4. Молімося за тих, котрих душі розпалені ворожнечею та ненавистю до своїх близьких, щоб Господь дав їм благодать прозріння і привів до примирення.
5. Молімося за померлих, щоб з Божої милості вони осягнули щастя вічного перебування з Ним у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб наша справедливість завжди випливала з духа любові, який стоїть понад усіма законами.
Господи, почуй молитви своїх дітей і обдаруй нас своїми благодатями, щоб ми вірно йшли дорогами Євангелія. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, споглянь милостиво на наше служі ння, † прийми дари, які ми Тобі приносимо, * і примнож нашу любов до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, моя скеле, моя твердине, * мій визвольнику, мій Боже, моя скеле, * що до неї прибігаю.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милостивий Боже, нехай Твоя цілюща дія визволить нас від схильності до зла * і настановить на шлях праведності. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.