Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Радіо Марія в Україні. 11 років під покровом Богородиці
12:00 Середа 0 407
2-06-2021, 12:00

Радіо Марія в Україні. 11 років під покровом Богородиці

У вівторок, 1 червня, християнський голос у наших домівках – Радіо Марія святкувало свою чергову річницю. Кожен новий рік служіння – добра нагода подякувати Богу та Богородиці за всі отримані благодаті.
Святкування відбулося у парафії Успіння Пресвятої Діви Марії на Позняках, де знаходиться і сам офіс радіо. Воно зібрало колектив, волонтерів, слухачів, священиків та сестер-монахинь, яких можна почути під час катехез або програм в ефірі.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Ефіри Радіо Марія не можна собі уявити без Розарію, саме ним розпочалося святкування. Молитву провели представниці спільноти «Легіон Марії».


Святкову Євхаристію очолив єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький. «Щиро вітаю директора та весь колектив із вашою маленькою річницею. Це не так багато, але 11 років, про щось таки говорить», – зазначив єпископ.


Особливою «гостею» на святкуванні була фігура Матері Божої Фатімської, яку привезли до офісу Радіо Марія 11 років тому, як подарунок із швейцарського монастиря, що закривався через брак покликань. Протягом цих 11 років, фігура Діви Марії товаришує працівникам та волонтерам під час ефірів. «Маємо надію, що на Радіо Марія та в Україні не забракне покликань, як це було, в свій час у Швейцарії», – розповів директор Радіо Марія, о. Олексій Самсонов.


У проповіді єпископ Олександр Язловецький звернув увагу на перше читання, яке було взято із книги Товита. «Чоловік, про якого сьогодні читаємо, переживає різні випробування та труднощі, однак, незважаючи на це, він залишається вірним Богу та не втомлюється Його прославляти. Ми також маємо свої випробування, як і покоління, що жили до нас. Ніколи не було часів, які дозволяли жити як в раю. Можливо, ми не зазнаємо переслідувань за віру, маємо католицьке теолебачення і радіо, можемо спокійно піти до храму, однак, у наш час є інші загрози: войовничий секуляризм, підважується шлюбна вірність та дітонародження, панує релятивізм та культ власного комфорту. Але, незважаючи на все це, ми знаємо, що Господь настільки допускає ці труднощі, наскільки ми можемо їх витримати. Паскаль говорив: «Завжди існує досить світла для тих, хто хоче бачити, і досить мороку, для тих, хто не хоче бачити».


У сучасному світі, де панує стільки різних труднощів, нам допомагає Бог, але не тільки Він. І ще одну добру річ сказав колись св. Бернард з Клерво: «Коли Ти йтимеш з Марією, не зійдеш зі шляху; коли молитимешся до Неї, не втратиш надію; коли будеш думати про Неї, помилишся; коли триматимешся Її – не загинеш; коли Вона оточуватиме тебе своєю ласкою, дійдеш до мети».


На закінчення, єпископ підкреслив важливість Радіо Марія, яке вже протягом 11 років є християнським голосом в українських домівках: «Служіння Радіо Марія є великою підтримкою для багатьох людей, які з радіо прокидаються і засинають, готують, і займаються господарством. Ваша місія – голос, який розходиться повсюду. Голос працівників, волонтерів та гостей, що доходить до своє мети: зцілює, підтримує та допомогає».


Святкову Євхаристію своїм співом прикрасив молодіжний хор київської катедри «Аnima», який на завершення урочистості разом із усіма присутніми заносив слова подяки Господу за всі Його добродійства, співаючи гімн «Te Deum».


Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.