Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Юрій Ліфансе про вбивство безпритульного: насильство проти слабших є нелюдяним
12:00 Вівторок 0 148
1-06-2021, 12:00

Юрій Ліфансе про вбивство безпритульного: насильство проти слабших є нелюдяним

В інтерв’ю для Vatican News, Координатор Спільноти святого Егідія в Україні Юрій Ліфансе розповідає про трагічну подію – вбивство безпритульної людини в Києві.
Іноді, ми ставимо собі запитання про те, наскільки ми є добрими, наскільки є доброю наша сім’я, громада, суспільство. Щоб зрозуміти це, варто поспостерігати за власними думками і поведінкою тоді, коли перед нами уразлива людина: дитина, похила віком людина, бездомний, хворий, або просто наш підлеглий. Рівень нашої людяності проявляється у наших стосунках з тими, хто слабший від нас. Новина про жорстоке вбивство бездомної людини в Києві на початку травня змушує замислитися над тим, чи наше суспільство, часом, не втрачає з поля зору цього критерію людяності.

Про цю трагічну подію в інтерв’ю для Vatican News розповів Юрій Ліфансе, Координатор Спільноти святого Егідія, що опікується бездомними та бідними в Києві та в інших містах України:«На жаль, це не одинокий випадок», – підкреслює наш співрозмовник, розповідаючи також про інші випадки жорстокого знущання та вбивства бездомних людей в різних частинах України. Такі події повинні викликати однозначну реакцію засуду в усьому суспільстві, як це відбувається в інших європейських країнах, аби дати зрозуміти, особливо, підростаючим поколінням, що ніхто не може зазіхати на людське життя:Ділячись своїми думками про можливі причини такого жорстокого поводження щодо бездомних людей, Координатор Спільноти святого Егідія зазначає, що відбувається «знеособлення бездомних людей», тобто нечутливість до їхніх проблем та відсутність пошани до гідності їхнього життя. Свідченням цього є також і те, що цієї зими в столиці України від переохолодження загинула 41 людина:Для того, аби уникати подібних випадків, варто придивитися також до тих, хто скоїв злочин, до обставин, які, можливо, вчинили їх жорстокими і нечутливими до цінності життя. Збільшення кількості неповних сімей в результаті розлучень та виїзду батьків за кордон, відверта неконтрольована пропаганда насильства та агресії в Інтернеті та на телеекранах, життя без перспективи, без майбутнього; вдавання до жорстокості як до єдиної можливості проявити силу і самоствердитися – таким є життя багатьох молодих людей не тільки в столичному районі, де відбувся цей трагічний випадок, але і в містах і селах України:Як потрібно виховувати дітей та молодь, аби такі злочини більше не мали місця в нашому суспільстві? Відповідаючи на це запитання, пан Юрій розповів також про «Школу миру», учні якої приносять бездомним їжу. Зустрівшись з бідними, поглянувши їм в очі, ці діти, ставши дорослими, ніколи не зможуть їх зранити. А крім того, виховуючи в дітей милосердя до бідних, батьки допоможуть їм зрозуміти, що критерієм ставлення до себе самих та до інших, не є гроші, краса, влада, чи навіть здоров’я, а людська гідність, якою наділені всі без винятку:Юрій Ліфансе запрошує всіх взяти участь у молитві Спільноти святого Егідія, що відбудеться 5 червня, в пам’ять про загиблих на вулиці, серед яких згадуватимуть також 41-річного Віталія з Києва:Фото: зі сторінки Юрія Ліфансе у Фейсбуці
11:00 Понеділок 0 122 20 років тому Україну відвідав Йоан Павло ІІ. Спогади про Папу Римського його особистого секретаря 20 років тому Україна очікувала на візит глави Католицької Церкви. Тривали останні приготування до зустрічі Йоана Павла ІІ у Києві та Львові. Серед тих, хто супроводжував Папу у паломництві в Україну з 23 до 27 червня 2001 року, був його тодішній другий особистий секретар, а нині очільник Римо-католицької митрополії в Україні, архієпископ Мечислав Мокшицький. Чому Йоан Павло ІІ хотів відвідати Україну? Як почувався під час візиту? Яким був у повсякденному житті? Про це Радіо Свобода розповів митрополит РКЦ Мечислав Мокшицький, який працював з Йоаном Павлом ІІ з 1996-го до 2 квітня 2005 року, дня смерті Папи.


Інтерв'ю 16:00 Понеділок 0 168 Кардинал Пелл: у в’язниці я пробачив своїм обвинувачам Австралійський кардинал, якому нещодавно виповнилося 80 років, розповідає в інтерв'ю для Vatican News про свій досвід, який він описав у книзі «Щоденник ув'язнення». Він зазначив, що у в’язниці він замислився над такими питаннями, як витривалість, важливість віри, прощення і відкуплення страждань.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.