Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Секрети фрески «Сотворення Адама» Мікеланжело
14:00 П'ятниця 0 158
28-05-2021, 14:00
Відео 158 0

Секрети фрески «Сотворення Адама» Мікеланжело

Що приховує в собі одна з найвідоміших фресок у Сікстинській капелі? На які жертви пішов Мікеланжело заради створення дивовижних зображень? Як захоплення автора втілились у розписах?  
 
Сікстиинська капеела (італ. Capella sistina) — папська каплиця у Ватиканському палаці, споруджена у XV ст. на замовлення папи Сікста ΙV. У її інтер'єрі знамениті фрески Мікеланджело («Створення світу», «Страшний суд»).

Колишня домашня церква у Ватикані. Побудована у 1473–1481 рр. архітектором Джорджі де Дольчі, за замовленням папи римського Сікста IV, звідси і назва. Нині Капела — музей, пам'ятник Відродження. Прямокутне в плані приміщення з розписами стін, які розписували у 1481-1483 рр. Сандро Боттічеллі, Пінтуріккіо і інші майстри за замовленням Сікста IV. У 1508–1512 рр. Мікеланджело розписував зведення з люнетами і розпалубками, за замовленням папи Юлія II. А в 1536–1541 рр. Мікеланджело розписував вівтарну стіну — фреска «Страшний суд», за замовленням папи Павла III. З кінця XV ст., за розпорядженням Сікста IV, в Капелі проходять Конклави.
Відео 16:01 Вівторок 0 217 «Білий лицар Непорочної Діви. Святий Станіслав Папчинський» Орден отців маріанів відзначає ювілей 350-річчя народження свого засновника, св. Станіслава Папчинського. Його життя розпочалося з чуда. Чудеса також відбуваються і після його смерті. Про одне з них - почуєте у цьому інтерв'ю від харків'янки Інеси Зоркіної. Отець Андрій Сідлецький МІС розповість, про зв'язок святого Станіслава з українськими землями; чому харизма отців маріанів актуальна сьогодні; чому тим, хто не може мати дітей потрібно молитись за заступництвом цього святого?
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.