Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Праця – це покликання; права людини мають першість
12:01 Вівторок 0 91
18-05-2021, 12:01

Папа: Праця – це покликання; права людини мають першість

Папа Франциск написав до листа до дієцезії, що відзначала 40-річчя історичної зустрічі святого Йоана Павла ІІ з робітниками.
Про це повідомляє Vatican News.

«Необхідно докладати зусилля, дбаючи про те, щоби етичні принципи та права людини зберігали першість над будь-якими вимогами прибутку», – написав Папа Франциск у листі на ім’я преосвященного Джузеппе П’ємонтезе, Єпископа Терні-Нарні-Амелії, приуроченому 40-річчю візиту святого Йоана Павла ІІ до сталеливарного комплексу в місті Терні. В неділю, 16 травня 2021 року, ієрарх відслужив Святу Месу на тій самій площі, на якій відбулася незабутня зустріч Папи Войтили з робітничим світом.

Церкві не байдужа якість життя людей

Привітавши учасників відзначення, Папа Франциск зазначив, що фінансово-економічна криза, обтяжена пандемією, несе з собою невідомість для багатьох сімей, особливо, на таких теренах, як Терні, де існує необхідність долати виклики, пов’язані з перспективами зайнятості в регіоні. Така ситуація вимагає від усіх «оновленого та глибокого почуття відповідальності».

«Суспільство, економіка, праця не представляють виключно світські сфери, ні, тим більше, чужі християнському посланню, але є простором, який потрібно оживотворяти духовним багатством Євангелія. Церква, в дійсності, ніколи не є байдужою до якості життя людей, умов їхньої праці, та відчуває необхідність заопікуватися людиною та середовищами, яких вона живе та працює, аби ці місця завжди були насправді людяними та гуманізуючими», – пише Святіший Отець.

Перше покликання людини

У світлі перших сторінок Святого Письма Папа нагадує, що праця є покликанням, бо випливає із першого поклику Бога «порати і доглядати» спільний дім. «Працювати – це перше покликання людини, покликання, яке надає людині гідність. Всі покликані не позбавляти людей цієї гідності праці!» – пише він, закликаючи всіх причетних до світу праці й підприємництва «докладати зусилля не лише для того, щоби належно захищати працю, але теж і на те, аби здійснювалася дієва соціальна політика для блага особи та її професійності, особливо зважаючи на ключову роль сім’ї для всього суспільства».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.