Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 травня, вівторок
19:01 Понеділок 0 218
17-05-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 18 травня, вівторок

(біл) Вівторок VІІ Великоднього тижня
Святим Павлом – в Першому читанні – будемо заохочені віддатися Святому Духові, який безустанно кличе нас давати свідчення віри. Апостол прощається зі своїми учнями з Азії тому, що Святий Дух  кличе його до Єрусалима. Почуємо теж частину так званої архієрейської  молитви Ісуса. У ній Він прославляє Отця, згадуючи перед Ним своїх учнів. Ми теж – Його учні і також нами, нашим християнським життям має прославитись Бог. Нехай ця Євхаристія вже буде нашим прославленням небесного Отця.
Або (черв) довільний спомин св. ЙОАНА І, Папи і мученика
Папа Йоан І, що народився у Тосканії, керував Церквою у 523-526 роках. Теодориком, аріанським королем готів, був висланий до двору імператора Юстина у Константинополь. Був кинутий до в’язниці в Равенні, де помер з голоду.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період

АНТИФОН НА ВХІД
Я – перший і останній, і живий; * і стався мертвий, * і от – Я живий навіки вічні. * Алілуя. (Одкр 1, 17-18)

КОЛЕКТА
Всемогутній і милосердний Боже, † вчини, нехай Святий Дух зійде, щоб оселитися в нас, * і вчинить нас гідним храмом своєї слави. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, нагородо Твоїх вірних, Ти освятив цей день мучеництвом Папи Йоана; † вислухай прохання Твого народу * і вчини, щоб ми, вшановуючи його заслуги, наслідували його стійкість у вірі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 20, 17-27
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями з Мілета Павло, виславши посланців в Ефес, покликав до себе пресвітерів Церкви. Коли вони прибули до нього, він промовив до них: «Ви знаєте, що з першого дня, відколи прийшов до Азії, я перебував з вами весь час, служачи Господу з усією покірливістю, зі слізьми та випробуваннями, яких зазнав через змови юдеїв; що я не ухилявся ні від чого, що корисне – від того, щоб звіщати вам і навчати вас прилюдно і по домах, засвідчуючи як юдеям, так і грекам покаяння перед Богом і віру в Господа нашого Ісуса. І ось тепер я, зв’язаний Духом, іду в Єрусалим, не знаючи, що там мене спіткає, крім того, що Святий Дух у кожному місці посвідчує мені, кажучи, що кайдани та муки мене очікують. Але я не дорожу своєю душею, лише б закінчити мені свій біг та служіння, яке я одержав від Господа Ісуса: засвідчити Євангеліє Божої благодаті! І ось тепер я знаю, що більше не побачите мого обличчя всі ви, між якими я ходив, проповідуючи Боже Царство. Тому свідчу вам сьогодні, що я чистий від крові всіх, адже я не ухилявся від того, щоб об’явити вам усю Божу волю». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 68, 10-11. 20-21
Співайте Богу, всі земні народи.
Боже, рясний дощ своїй спадщині посилаєш, – *
вона знемагала, а Ти її утвердив.
Живуть у ній Твої істоти, – *
у своїй доброті, Боже, Ти про бідного дбаєш.
Співайте Богу, всі земні народи.
Благословенний Господь день у день. *
Нас носитиме Бог нашого спасіння.
Бог наш – Бог, який спасає: *
визволення від смерті – в Господа Владики.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я попрошу Отця, і дасть вам іншого Утішителя,
щоб перебував з вами навіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 17, 1-11а
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус підвів очі до неба і сказав: «Отче, прийшла година. Прослав свого Сина, щоби Син прославив Тебе, так як Ти дав Йому владу над усяким тілом, щоб усім тим, кого Ти дав Йому, Він дав їм вічне життя. Вічне життя є те, щоби знали Тебе, єдиного істинного Бога, і Того, кого Ти послав, – Ісуса Христа. Я прославив Тебе на землі: завершив діло, яке Ти дав Мені, щоб Я його виконав; а тепер прослав Мене Ти, Отче, в себе славою, яку Я мав у Тебе ще перед тим, як світ почав існувати. Я явив Твоє Ім’я людям, яких Ти Мені дав зі світу. Твої  вони були, і Мені дав Ти їх, і Твоє слово вони зберегли. Нині вони пізнали, що все, що Ти дав Мені, є від Тебе; адже слова, які Ти Мені дав, Я дав їм; і вони прийняли й пізнали істинно, що Я вийшов від Тебе, й увірували, що Ти Мене послав. Я за них благаю, – не за світ благаю, але за тих, кого Ти Мені дав, бо вони Твої; і все Моє – Твоє, а Твоє – Моє; і Я прославлений в них. І Я вже не у світі, а вони у світі; і Я до Тебе йду!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
У сьогоднішній Літургії Слова святий Павло показує нам приклад, як слід турбуватися про дари, що їх Бог дає нам. Просімо за всіх, хто бере на себе відповідальність за моральне відновлення в середовищі, в якому вони живуть:
1. Молімося, щоб Церква мала повну свободу, а в тих країнах, де відбувається переслідування християн, хай їхня жертва народить нових послідовників Христа.
2. Молімося, щоби вчителі та люди, відповідальні за виховання молоді, завжди підтримували сім’ї та допомагали їм зміцнювати єдність, захищати життя і моральні цінності.
3. Молімося, щоб батьки щодня намагалися відновлювати християнський дух у своїх сім’ях.
4. В День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу молімося за всіх постраждалих від комуністичної ідеології, щоб більше не повторювалися подібні трагедії.
5. Молімося, щоб наші померлі, які дали нам життя і віру, насолоджувалися спогляданням Божого лику на Небі.
6. Молімося, щоб наша спільна християнська турбота про сім’ю показувала Україні та світу правдивий шлях свободи і спасіння, а участь у цій Євхаристії хай підтримає нас у виконанні цього завдання.
Господи Ісусе, Ти дав нам приклад найдосконаліших відносин з Твоїм Отцем. Навчи нас наслі дувати Твій приклад відданості та смирення у відносинах з нашими наставниками та відповідальними за підтримку суспільного порядку. Котрий живеш і царюєш навіки вічні. Амінь.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, молитви і приношення Твоїх вірних, * та участю в цих тайнах приведи нас до небесної слави. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Святий Дух, якого Отець в Ім’я Моє зішле, * Той навчить вас усього і все вам нагадає, * що сказав Я вам, – говорить Господь. * Алілуя. (Йн 14, 26)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти поживив нас дарами святого таїнства; † смиренно благаємо Тебе, щоб жертва, яку Твій Син наказав нам звершувати на Його спомин, * спричинилася до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.