Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 травня, неділя
18:01 Субота 0 382
8-05-2021, 18:01

Літургія на кожен день, 9 травня, неділя

(біл) VІ Великодня Неділя  (День матері)
Відчуваючи та знаючи, як важко любити відповідно до принципів, які дав нам Христос, ми шукаємо допомоги в реалізації цієї любові, якої ми так сильно прагнемо. Христос також це усвідомлює й обіцяє прихід Святого Духа, який буде реалізовувати Його любов, що буде все більше присутня та реальна в нашому житті. Нам потрібно постійно шукати доріг, які найкраще допомагають у досягненні цієї мети.

АНТИФОН НА ВХІД:
Весело оголошуйте радісну новину, нехай її почують; * поширюйте її аж до кінців світу: * Господь викупив свій народ. * Алілуя. (Пор. Іс 48, 20)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми впродовж цих радісних днів усією душею вшановували воскреслого Господа, † нехай пасхальна тайна, яку ми споминаємо, * завжди являється в наших вчинках. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 10, 25-26. 34-35. 44-48
Читання з Діянь Апостолів.
Сталося, що, коли увійшов Петро, то Корнилій зустрів його і, впавши до ніг, поклонився. Та Петро підвів його, кажучи: «Встань, я й сам людина!» Відкривши уста, Петро промовив: «Справді розумію, що Бог не є тим, хто зважає на зовнішню подобу, але в кожному народі той, хто боїться Його і чинить праведне, є Йому милий». Коли Петро ще промовляв ці слова, то Дух Святий зійшов на всіх, які слухали слово. І віруючі з обрізаних, які прийшли з Петром, були приголомшені тим, що й на язичників пролився дар Святого Духа, бо чули, як вони говорили мовами і величали Бога. Тоді Петро сказав: «Хіба може хто стримати воду, щоб не хрестилися ті, хто одержав Святого Духа, як і ми?» І звелів хрестити їх в Ім’я Ісуса Христа. Тоді вони попросили його залишитися в них на декілька днів. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4
Серед народів Бог явив спасіння.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені вчинила спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість *
і свою справедливість домові Ізраїля.
Серед народів Бог явив спасіння.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 4, 7-10
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені, любімо одне одного, адже любов є від Бога, і кожний, хто любить, народився від Бога і знає Бога. Хто не любить, той не пізнав Бога, тому що Бог є любов. Божа любов до нас виявилася в тому, що Бог послав свого Єдинородного Сина у світ, щоб ми отримали життя через Нього. Любов не в тому, що ми полюбили Бога, а в тому, що Він полюбив нас і послав свого Сина як умилостивлення за наші гріхи. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово;
і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до Нього.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 15, 9-17
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Як полюбив Мене Отець, так і Я полюбив вас; тож перебувайте в Моїй любові. Якщо будете зберігати Мої заповіді, то перебуватимете в любові Моїй, так само, як Я зберіг заповіді Мого Отця і перебуваю в Його любові. Це Я сказав вам, щоб Моя радість була в вас і щоб ваша радість була сповнена. Ось Моя заповідь: щоб ви любили один одного так, як Я вас полюбив. Більшої любові ніхто не має за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх. Ви – друзі Мої, якщо чините те, що Я заповідаю вам. Не називаю вас більше слугами, бо слуга не знає, що робить його пан; вас же назвав Я друзями, оскільки повідав вам усе, що почув від Мого Отця. Не ви Мене вибрали, але Я вибрав вас і настановив вас, щоб ви йшли та плід приносили, і щоби плід ваш залишався, аби те, що тільки попросите від Отця в Моє Ім’я, Він вам дав. Це заповідаю вам: щоб ви любили один одного». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Чекаючи на обіцяного нам Святого Духа, звернімося до Господа з нашими щирими проханнями:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона безустанно несла Христовий мир і любов усім народам.
2. Молімося за країни, в яких Церква потерпає від переслідувань, щоб вони отримали істинну свободу Божих дітей.
3. Боже, Ти вибрав Непорочну Діву Марію Матір’ю свого Сина, просимо, благослови всіх матерів, обдаруй їх здоров’ям, наповни радістю, допоможи їм виховати своїх дітей на славу Тобі, Боже.
4.  Молімося  за  Європу,  щоб  вона  наново  відродилася  у  вірі в Господа Ісуса Христа.
5. Молімося за померлих, особливо за жертви політичних ре- пресій, щоб Господь обдарував їх вічною радістю.
6. Молімося  за  нас  самих,  щоб  ми  прикладом власного життя і щоденною молитвою будували Божу Церкву в наших родинах.
Господи Ісусе Христе, Ти є главою і життям Церкви, просимо Тебе: допоможи нам завжди вірно виконувати Твої  заповіді і так осягнути обіцяне нам вічне життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Господи, наш Боже, нехай вознесуться до Тебе наші молитви й жертовні дари, † очисти наші душі, * щоб ми гідно брали участь у таїнствах, які є даром Твоєї батьківської любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Якщо любите ви Мене, * то Мої  заповіді берегтимете, – говорить Господь. – * І проситиму Я Отця, * і дасть Він вам і ншого Утішителя, * щоб з вами був повіки. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Всемогутній, вічний Боже, Ти Христовим воскресінням відродив нас до вічного життя; † примнож в нас плоди великоднього таїнства * та зміцни наші серця поживою, що дає спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.