Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Церкві з’явиться ще одне інституційне служіння: катехит
17:01 Четвер 0 321
6-05-2021, 17:01

У Церкві з’явиться ще одне інституційне служіння: катехит

У Ватикані відбудеться представлення Апостольського листа Motu proprio Папи Франциска «Antiquum ministerium», яким той надає інституційний вимір служінню катехита в Церкві.
Про це повідомляє Vatican News.

«Бути катехитом – це покликання, а не “працювати катехитом”», – стверджував Папа Франциск, звертаючись у вересні 2018 року до учасників Міжнародного конгресу катехитів, який відбувався у Римі. При цій нагоді він зазначив, що ця форма служіння вимагає визнання як «справжне церковне служіння». Й ось це переконання визріло та вилилося у Апостольський лист Motu proprio «Antiquum ministerium», яким цьому служінню надається інституційний вимір у Церкві.

Представлення документа для преси відбудеться у вівторок, 11 травня 2021 року, під час брифінгу у Ватиканському прес-центрі за участі архієпископа Ріно Фізікелли, Голови Папської Ради сприяння новій євангелізації, та делегата цього відомства з питань катехизації єпископа Франца-Петера Тебарца-ван Ельста.

Нагадаємо, що поряд з рукоположеними служіннями, які пов’язані зі Святим Таїнством Священства (мова йде про єпископів, пресвітерів та дияконів), у Церкві існують деякі інші служіння, що мають інституційний вимір. У Церкві латинського обряду це, наприклад, аколіти та читці. Розвиваючи євангелізаційний вимір місії мирян, наголошений Другим Ватиканським Собором, Папа Франциск надає такий інституційний вимір також і катехитам. Раніше Святіший Отець вніс зміни до церковного законодавства, яким відкрив доступ до служінь аколітату та лекторату жінкам.
Новини зі світу 15:02 Четвер 0 125 «Містечко отця Боско» та молоді колумбійці на шляху до цілісної екології Селезіанське «Містечко отця Боско», що в Медельїні (Колумбія), щороку опікується сотнями дітей, підлітків та молодих людей, дбаючи, одночасно, про спільний дім у дусі енцикліки «Laudato si’».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.