Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Похоронні урочистості с. Божени Рой-Рудніцької, першої гоноратки в Україні
10:01 Четвер 0 222
6-05-2021, 10:01

Похоронні урочистості с. Божени Рой-Рудніцької, першої гоноратки в Україні

У вівторок, 4 травня, у Мостиськах на Львівщині відбувся похорон с. Божени Рой-Рудніцької, яка стояла біля витоків початку служіння сестер гонораток в Україні.
Приїхавши до Львова у 1969 році, саме сестра Божена стала першою сестрою гонораткою в Україні. Крім праці у лікарні, сестра проводила катехези у Львівській катедрі та храмі св. Антонія. На вихідні й коли мала відпустку, їздила на Житомирщину допомагати о. Амброзію Міцкевичу у справі катехізації та приготуванні до таїнств. Все це вона робила у часи переслідувань з боку держави.
 
Сестра Божена активно співпрацювала з тогочасними апостолами українських земель – о. Амброзієм Міцкевичем, о. Рафалом Керницьким. У співпраці з єпископом Яном Ольшанським (який також був духовним керівником сестри) запровадила катехетичні курси у Городку, що на Хмельниччині. Згодом ці курси переросли в Інститут богословських наук Непорочної Діви Марії.


Похоронна Свята Меса була звершена у Мостиському костелі Народження св. Йоана Хрестителя, так би мовити, у рідній парафії сестри, бо свого часу, вона приїздила сюди проводити катехезами. Євхаристію очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава OFMConv.


Під час своєї проповіді, єпископ пригадав головні етапи життя сестри Божени, підкреслюючи її несамовитий запал до євангелізації, вірність молитві Розарію та невтомній праці (не лише у лікарні чи хлібопекарні, а й на Господній ниві). Тому, день її переходу до дому Отця є дуже символічним: перша субота травня (день, в який особливо вшановується Серце Марії і місяць травень, коли Церква особливо вихваляє Богородицю) та спомин св. Йосифа, Робітника. «Сестра завжди готова була служити Богу, присвячуючи себе Церкві і будучи знаряддям в руках Бога. Чи можемо ми, так як сестра Божена, використовувати кожну нагоду аби проповідувати Слово Боже і євангелізувати? Чи можемо правдиво сьогодні свідчити про свою віру?», – підсумував єпископ Кава.


На завершення Святої Меси, зі словом до присутніх звернувся настоятель парафії о. Владислав Дерунов, а також був зачитаний лист із співчуттями від митрополита Мечислава Мокшицького.

 
Настоятелька Вікаріату св. Архангела Михаїла в Україні с. Рената Нуцковська передала «заповіт» с. Божени під час останньої розмови: аби сестри любили одна одну і Згромадження.

 
Дякуємо Богу за дар життя і покликання нашої сестри Божени. Нехай її життя й служіння принесе стократний плід у серцях людей, до яких вона завжди поспішала з Доброю Новиною.


Джерело: Сестри Гоноратки
Новини з України 10:01 Понеділок 0 110 «Не нам, Боже, не нам, а Імені Твому слава...» – деканальна зустріч молоді в Червонограді В парафії Зіслання Святого Духа у Червонограді, 11 червня, вперше відбулася Деканальна зустріч молоді. Священики, сестри, семінаристи та молодь з Кам’янки-Бузької, Нового Яричева, Старої Скваряви, Жовкви, Рави-Руської, Сокаля, Червонограда, гості зі Львова та гурт ​​​​«S. Anto» зібралися в урочистість Пресвятого Серця Ісусового, на драйвову молитву, щоб співом, словом та своєю присутністю величати Бога.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.