Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватикан: реформа карних процесів щодо єпископів і кардиналів
13:01 Понеділок 0 127
3-05-2021, 13:01

Ватикан: реформа карних процесів щодо єпископів і кардиналів

Чергові зміни у судоустрої Ватикану: відтепер слухання карних справ, обвинувачуваними в яких є кардинал або єпископ, відбуватимуться за загальною процедурою у трьох інстанціях Ватиканського трибуналу. Залишається актуальною вимога попередньої згоди Папи.
Про це пише Vatican News.

У п’ятницю, 30 квітня 2021 року, у Ватикані оприлюднено Апостольського листа Motu proprio Папи Франциска, яким той вніс зміни в судоустрій Держави-Міста Ватикану. Відтепер і надалі судові процеси над кардиналами та єпископами, обвинуваченими ватиканськими органами юстиції в кримінальних злочинах, розглядатимуться за звичайною процедурою в Трибуналі Держави-Міста Ватикану, а не Касаційною Палатою, очолюваною кардиналом, як це було дотепер.

Реформу проведено в дусі слів, сказаних 27 березня 2021 року під час аудієнції для працівників Трибуналу Держави-Міста Ватикану з нагоди початку нового судового року, коли Святіший Отець наголошував на «пріоритетній вимозі», аби шляхом належних законодавчих змін досягти рівності між усіма членами Церкви, «без привілеїв, які своїм корінням сягають давнини та вже не є співзвучними з відповідальністю, яка лежить на кожному в будуванні Церкви».

Таким чином, у випадку загальних карних злочинів, тобто тих, які не пов’язані з порушенням церковних законів, що регулюються канонічним правом, процеси над кардиналами та єпископами відбуватимуться у трьох судових інстанціях Трибуналу Держави-Міста Ватикану.
Незмінною залишилася вимога попередньої авторизації Папи для того, щоб розпочати розгляд таких справ. Це схоже до вимог, які існують у юридичних системах різних держав, коли для судового провадження щодо деяких високопосадовців вимагається попередня згода парламенту.