Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » День зосередження для священиків та богопосвячених осіб Чортківського деканату
12:02 Понеділок 0 144
3-05-2021, 12:02

День зосередження для священиків та богопосвячених осіб Чортківського деканату

У Язловці в монастирі Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії 29 квітня відбувся день зосередження для священиків і богопосвячених осіб Чортківського деканату.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Провідною темою зустрічі було  «Любити священство Христове у собі».  Римсько-Католицька Церква цього дня переживає свято святої Катерини Сієнської, покровительки Європи. З цієї нагоди було згадано її слова, які залишила у «Діалогах про Провидіння Боже» на тему священства і священиків, які допомогли у кращому роздумі над темою зустрічі.


На День зосередження приїхало восьмеро священиків і п’ять монахинь. Зустріч провадив виголошуючи конференцію і проповідь отець Андрій Гано, адміністратор парафії у Язловці. Під час деканальної зустрічі був час на молитву, адорацію Пресвятих Дарів, сповідь, розарій, зустріч при каві та обід. Як завжди головним пунктом дня зосередження була Свята Меса, котру головував декан отець Мар’ян Попеляр.Особливо актуальними є слова св. Катерини Сієнської, коли в ХХІ столітті мейнстрімні медіа лише засуджують і шукають гріхів священиків, поминаючи добро яке вони несуть: «Ви повинні шанувати їх (священиків), якими б не були їхні гріхи, через любов до мене, вічного Бога, що їх вам посилає, і через любов до життя благодаті, яку отримуєте в цьому скарбі (Євхаристії), що містить цілого Богочоловіка, Тіло й Кров Сина мого, єдиного з моєю божественною природою. Ви повинні переживати через їхні гріхи, ненавидіти такі вчинки, повсякчас старатися покривати їх любов’ю і святою молитвою та змивати сльозами їхній бруд; і жертвувати перед моїм ликом за них ваші сльози й висловлювати велике прагнення, щоб я їх зодягнув, від доброти своєї, у шати любови».

 
Конференція на дні Зосередження була завершена словами святого Жан Марі Віаннея: «Якби не було Таїнства Священства, в нас не було б Господа. Хто Його кладе в цю дарохранительницю? – Священик. Хто першим приймає вашу душу, яка входить в це життя? – Священик. Хто живить її, щоб дати сили пройти свій шлях? – Священик. Хто підготує її до появи перед Богом, востаннє омивши в крові Ісуса Христа? – Священик, і знову священик. І якщо ця душа вмирає [через гріх], хто її воскресить, хто поверне їй спокій і мир? – Знову ж таки священик... Після Бога священик – це все!... Що таке священик, ми зможемо зрозуміти лише на небі».

Отець Андрій Гано