Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » СДМ 2023: розарії з дерева та вторсировини під знаком солідарності
17:02 Середа 0 160
14-04-2021, 17:02

СДМ 2023: розарії з дерева та вторсировини під знаком солідарності

Відбулося представлення «офіційних» розаріїв Світового Дня Молоді 2023 року. Розарії виготовлені в дусі уважності до людей з особливими потребами та дбання про наш спільний дім.

Про це пише Vatican News

У Португалії триває приготування до Світового Дня Молоді, запланованого на 2023 рік. Організатори також звертають увагу на такий аспект, як збереження довкілля. Його взято до уваги, наприклад, у виготовленні одного з молитовних символів таких молодіжних зустрічей, яким є розарій, що також відіграє важливу роль у духовності португальців.

У контексті наближення місяця травня, особливо присвяченого молитві до Пресвятої Богородиці, відбулася презентація «офіційних» коронок розарію наступного СДМ, що були виготовлені з дотриманням критеріїв екологічності. Як повідомляє оргкомітет, розарій виготовлений у трьох варіантах: дві спеціальної форми з дерева та пластмаси, що походить з вторсировини, та класична дерев’яна. У перших двох на великих зернятках у формі табличок різними мовами написано «СДМ Лісабон 2023» та тему зустрічі «Марія підвелася і пустилася швидко в дорогу». Спільним для всіх трьох варіантів є хрестик, виготовлений у формі логотипу зустрічі.

Розарії виготовлені вручну на одній із фабрик у Фатімі. Для отримання необхідної пластмаси було перероблено приблизно 175 тисяч кришечок від пляшок. Також і упаковки виготовлені із переробленого картону, а написи на ньому зроблено шрифтом Брайля, щоб «СДМ міг дійсно стати зустріччю всіх».

Розарії надійдуть у продаж після 15 квітня. Натомість, на 1 травня португальська молодь збереться на онлайн-молитву Розарію. Разом із розаріями доступний також і посібник «Таємниць Розарію» із роздумами, написаними в світлі теми наступного Світового Дня Молоді. У травні вони стануть доступними в інтернеті також і в аудіоверсії та мовою знаків.

«Подібно до Марії, що пустилася в дорогу до домівки Єлизавети, також і ми прямуємо до 2023 року. Разом з Марією несемо Ісуса, Який хоче через нас досягти багатьох людей. Ось чому молитва на розарії є настільки важливою», – пише у вступі до роздумів кардинал Мануел Клементе до Нашіменто, Патріарх Лісабона. «Молитва Розарію, – додає єпископ-помічник Амеріко Аґуяр, голова Фундації “СДМ Лісабон 2023”, – є однією з характерних ознак Світових днів молоді. Тож ми хочемо запропонувати засіб, якій відзначається простотою, але промовистий з огляду на інклюзивність та сталість».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.