Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Помер єпископ Ян Пурвінський (оновлено)
08:00 Вівторок 0 1 211
6-04-2021, 08:00

Помер єпископ Ян Пурвінський (оновлено)

З великим сумом та нестерпним болем повідомляємо, що цієї ночі на 86 році життя відійшов у вічність єпископ Ян Пурвінський. 
Перший єпископ відродженої Житомирської дієцезії, ревний пастир та турботливий батько дієцезії. Все життя вірно служив Церкві. Цієї ночі Господь покликав його до Себе. 

Похоронна Свята Меса за єпископа Яна відбудеться в четвер 8 квітня об 11:00 в кафедральному храмі святої Софіі в Житомирі. Похований єпископ буде поруч із катедрою. 

Вічний відпочинок даруй йому, Господи. А світло віковічне нехай йому світить. Хай спочиває у мирі. 


Біографія

Єпископ Ян Пурвінський народився 19 листопада 1934 року в Латвії в сільській польській родині. Закінчив вищу духовну семінарію в Ризі. Висвячений 13 квітня 1961 року. Душпастирську діяльність розпочав на посаді вікарія в Даугавпілсі. Пізніше працює настоятелем в Даугавпілсі, Краславлі, Індрі. На прохання католицької громади м. Житомира і за узгодженням з кардиналом Юліаном Вайводсом 2 серпня 1977 року призначений вікарієм житомирського кафедрального собору св. Софії. У 1981 році призначений єпископським вікарієм України і Молдови. В 1983 році отримав почесне звання капелана Папи Римського. 16 січня 1991 року Папою Йоаном Павлом II призначений єпископом відродженої Житомирської дієцезії. Консекрація відбулася 4 березня 1991 року в Житомирі в соборі св. Софії. З 1998 року – єпископом-ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви. 

15 червня 2011 року Папа Бенедикт XVI прийняв відставку єпископа Яна Пурвінського, з посади ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, у зв'язку з досягненням ним пенсійного віку.

4 березня єпископ відзначив 30 років від дня єпископської консекрації.

1 квітня, у Великий Четвер єпископа було госпіталізовано з підозрою на коронавірус.

Джерело: Київсько-Житомирська дієцезія 
Новини з України 12:01 Понеділок 0 108 На Львівщині реставрують арку біля костелу святого Варфоломія Костел Святого Апостола Варфоломія є пам`яткою архітектури національного значення. У Дрогобичі на Львівщині біля костелу  розпочали реставрувати арку. З неї відчистять залишки вапняного покриття, зароблять тріщини, нанесуть новий шар фарби та нададуть їй естетичного вигляду.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.