Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відновлений «Гентський вівтар» повертається до собору
17:00 Понеділок 0 154
29-03-2021, 17:00

Відновлений «Гентський вівтар» повертається до собору

Майже через десять років після початку комплексної консервації та реставрації, твір братів ван Ейків «Поклоніння містичному Агнцю», також відомий як «Гентський вівтар», повернувся до собору св. Бавона в Генті. Там він експонується у новому високотехнологічному приміщенні.

Двосторонній дванадцяти-панельний поліптих роботи Хуберта і Яна ван Ейків було перенесено з невеликої каплиці, яка знаходиться одразу біля входу, у каплицю Таїнств – одну з найбільших капел у соборі Сен-Бавон, неподалік того місця, де вівтар був установлений вперше.

Вартість нестандартного футляра склала понад тридцять п’ять млн доларів. Футляр – куленепробивний, з вмонтованим клімат-контролем і містить стальні опори з пневматичним керуванням, яке дозволяє відкривати панелі щоранку і закривати щовечора. Це дозволяє відвідувачам бачити, у різний час, як яскраво пофарбовану передню частину панелей, так і приглушені тони зворотної частини вівтаря.


Щоби показати оригінальну роботу ван Ейків, експерти Королівського інституту культурної спадщини (КІК-IRPA, Брюсель) провели багато досліджень цього культового шедевру, видаливши багатовікові нашарування безбарвного лаку, ретуші та тонувань.

ДЕТАЛЬНИЙ ОГЛЯД «ГЕНТСЬКОГО ВІВТАРЯ» 

Проведені з 2012 до кінця 2019 року рентгенографія, мультіспектральна візуалізація, архівні й технічно-новітні дослідження, дозволили відкрити і показати первісний стан поліптиха ван Ейків.

Так, відвідувачі собору св. Бавона, матимуть змогу спочатку відвідати крипту, де виставлені твори мистецтва та предмети, пов’язані з вівтарем і братами ван Ейками, у тому числі, могилу Хуберта ван Ейка.


Переклад КМЦ за
СКГ
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.