Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 24 березня - довільний спомин св. Катерини Вадстенської, заступниці перед абортами та викиднями
08:00 Середа 0 382
24-03-2021, 08:00

24 березня - довільний спомин св. Катерини Вадстенської, заступниці перед абортами та викиднями

Свята Катерина (1332-1381) прийшла у світ, як 4 дитина святої Бригіди Шведської та Ульфа Ґудмарсона. Виховання та початкову освіту отримала в цистеріанському монастирі, а вже в 13 років була видана заміж за лорда Еґґарта фон Кюрнена.
Святій Катерині вдалося вмовити свого чоловіка зберегти її цноту, тому у день весілля молодята склали обіти та жили у "білому" подружжі. Не дивлячись на шляхетне походження, Катерина в поведінці та спілкуванні поводилась смиренно та стримано, завжди обдаровувала інших глибокою повагою.

В ювілейному 1350 році, святі Бригіда та Катерина вирушили в Рим, аби отримати повний відпуст. Невдовзі Катерина отримала повідомлення про смерть улюбленого чоловіка, що спровокувало спокуси повернутися в Швецію. Слухняна матері, залишилась при ній, наповнюючи свій день справами милосердя та частою молитвою, була обдарована об'явленнями та глибоким містичним досвідом. У 1372 році жінки відбули прощу в Святу Землю, а через 2 роки мати Катерини померла на її руках. Свята повернулась в Швецію, оселилася у Вадстенському монастирі, заснованому святою Бригідою, та згодом стала його настоятелькою. Продовжувала справу своєї матері, піклувалась про розвиток монастирів та про її канонізацію.

Піклування про визнання святості Бригіди змусили Катерину знову їхати в Рим, де вона давала свідчення з життя своєї матері. Під час поділу Церкви (Західна схизма 1378-1417), свята разом зі своєю товаришкою, Катериною Сієнською, твердо підтримувала Папу Урбана VI. Померла після тяжкої хвороби в монастирі у Вадстені. Вважається, що свята Катерина написала духовний твір "Втіха душі". Культ Катерини було дозволено у 1484 році. В Швеції та в деяких інших країнах Катерина згадується 2 серпня.

Зображена в монашому вбранні сестер бригідок. Атрибути - чаша в долонях, олень (згідно легенди, олень відігнав чоловіків, які хотіли зґвалтувати Катерину).

Покровителька постраждалих від нещасних випадків, заступниця перед абортами та викиднями.

Уклала Юлія Бойко
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.