Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 березня, четвер
19:01 Середа 0 268
10-03-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 11 березня, четвер

(фіол) Четвер ІІІ тижня Великого Посту
Диявол не любить, коли його позбавляють здобичі й тому обов’язково мститься. Він намагається через деяких людей посіяти віроломну брехню, що Христос має щось спільне зі злом, яке виганяє. Брехня є настільки безглуздою, що аж важко в неї повірити. Ця ситуація не може лишитися без відповіді, тому Христос терпеливо пояснює марність представлених звинувачень, щоб запобігти ошукуванню беззахисних.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: Я є спасінням народу, * у будь- якому утиску волати будуть вони до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом повіки.

КОЛЕКТА
Господи, смиренно благаємо Твою велич, † щоб ми тим ревніше готувалися до святкування пасхальної тайни, * чим ближчим є великий день спасенного свята. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 7, 23-28
Читання з Книги пророка Єремії.
Так говорить Господь: «Слухайте Мій голос, і Я буду Богом вашим, а ви будете Мені народом. Ходіть кожною дорогою, яку Я вам вказую, щоб вам було добре. Вони ж не слухали й не нахиляли вуха свого, а йшли за власними думками в запеклості свого злого серця, та й пішли назад, а не наперед, від того дня, як вийшли батьки їхні з Єгипетського краю та й по цей день. І Я посилав до вас усіх слуг Моїх пророків, часто, день у день, ви ж не слухали Мене, не нахиляли свого вуха; ні, ви ставали дедалі більш тугошиїми, чинили гірше, ніж батьки їхні. Ти промовлятимеш до них усі ці слова, але вони тебе слухати не будуть; ти кликатимеш їх, але вони до тебе озиватися не будуть. Тому скажеш до них: “Це народ, що не слухає голосу Господа, Бога свого, й повчання не приймає! Зникла правда, пропала з уст у них!”» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 95, 1-2. 6-7аб. 7в-9
Хай серце ваше днесь не кам’яніє.
Ходіть, Господу заспіваймо, *
вигукуймо Скелі нашого спасіння.
Прийдімо в Його присутність із хвалою – *
і радісно Йому пісні співаймо.
Ходімо, поклонімось, припадімо, *
і впадімо на коліна перед Господом, †
який сотворив нас.
Адже Він є наш Бог, *
ми – народ Його пасовиська, отара під Його рукою.
Сьогодні, коли почуєте Його голос: *
«Не робіть закам’янілими ваші серця,
як біля Мериви, в день Масса в пустелі, †
де спокушали Мене батьки ваші. *
Вони випробовували Мене, хоча Мої діла узріли».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йоіл 2, 12-13
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Тепер поверніться до Бога усім вашим серцем,
бо Він благий і милосердний.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 14-23
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус виганяв біса, який був німий. Сталося так, коли біс вийшов, німий заговорив, – а люди дивувалися. Деякі ж з них сказали: «Вельзевулом, князем бісі вським, Він бісів виганяє». А і нші, випробовуючи, шукали від Нього знамення з неба. Знаючи їхні думки, Він сказав їм: «Кожне царство, яке саме в собі  розділилося, запустіє, і дім на дім впаде. Коли ж сатана сам у собі розділився, то як встоїть його царство? Ви ж кажете, нібито Я Вельзевулом виганяю бісів. Коли Я Вельзевулом виганяю бісів, то ким сини ваші виганяють? Тому вони будуть вам суддями. Коли ж Я перстом Божим виганяю бісів, то Боже Царство вже прийшло до вас. Коли сильний, озброївшись, стереже свій двір, – його майно в безпеці. Коли ж хто дужчий від нього нападе й переможе його, то забере всю його зброю, на яку покладався, і розділить свою здобич. Хто не зі Мною, той проти Мене; і хто не збирає зі Мною, той розкидає». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Знаючи облуду та гординю людського серця, просімо Господа з витривалістю:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, ревно служачи всім людям, допомогла їм щиро навернутися до Бога.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби його ревність і запал заохотили до такої ж ревності та запалу всіх християн.
3. Молімося за людей, які втратили віру, щоб вони повернулися до Христа і Його Церкви.
4. Молімося за священиків, які сповідають, щоб своєю терпеливістю і самопожертвою вони приводили людей до Бога.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і прийняв до слави свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми не тільки слухали Боже Слово, але й втілювали його в наше життя.
Господи наш і Отче, ось ми, немічні та грішні, приходимо до Тебе зі своїми потребами і проханнями; поглянь на нас милостиво і вислухай нас заради своєї слави та заради спасіння наших душ. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Щоби були угодні Тобі, Господи, приношення Твого народу, просимо Тебе: † очисти його від усякого зіпсуття гріха, не дозволь йому пори- нути у фальшиві радості, * і веди його до обіцяної нагороди Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти нас наситив своїми та їнствами, † уділяй нам милостиво своє ї допомоги, * щоб завдяки благодаті відкуплення ми проникнули у тайни і перемінили своє життя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Милості Твоєї просимо, Господи, ввіряючи себе Твоєму милосердю. * Оскільки ми, згідно з Твоєю волею, повинні бути тими, ким є, † дай нам, також за Твоєю волею, прагнути того, що добре, * і отримати всі потрібні нам блага. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.