Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відійшов до вічності швейцарський кардинал Генрі Швері
16:20 П'ятниця 0 320
8-01-2021, 16:20

Відійшов до вічності швейцарський кардинал Генрі Швері

Вислужений ординарій Сьйона, серед іншого, очолював єпископат Швейцарії у непростий період схизми Лефевра. З його відходом колегія кардиналів нараховує 228 членів, з яких 128 – виборці.
Про це пише Vatican News.

У четвер, 7 січня 2021 року, на 89-му році життя перестало битися серце швейцарського кардинала Генрі Швері, вислуженого архієпископа Сьйонського, який хоч і залишив пастирський уряд 1995 року, то брав, однак, участь у конклаві 2005 року, що обрав Папу Бенедикта XVI.

Шлях до єпископства

Кардинал Швері народився 14 червня 1932 року, після навчання у семінарії 1957 року був висвячений на пресвітера у Сьйонській дієцезії, що на заході Швейцарії. Виконував різні служіння, зокрема, був військовим капеланом, духовним провідником молодіжної Католицької Акції, викладачем у коледжі, директором малої семінарії. Папа Павло VI 1977 року призначив його єпископом Сьйона.

Служіння у період напруження

Єпископське служіння Генрі Швері припало на період важких стосунків із семінарією в Еконі, яку провадило Братство святого Пія Х архієпископа Марселя Лефевра, що перебувала саме в юрисдикції Сьйонської дієцезії. Як очільник єпископської конфереції, безуспішно старався відмовити архиєпископа Лефевра від уділення нелегальних єпископських свячень, за якими 1988 року послідувала екскомуніка Братства святого Пія Х.

Водночас, у період служіння єпископа Швері в дієцезії впроваджено постійний дияконат, відкрито дієцезальну семінарію. Особливу увагу він присвячував душпастирству сімей і створенню врівноваженої парафіяльної мережі. Як очільник єпископської конференції, супроводив святого Йоана Павла ІІ під час його візиту до Швейцарії в 1984 році, з рук якого через 7 років отримав кардинальські відзнаки.

Заключний період життя

Через погіршення стану здоров’я, 1995 року кардинал Генрі Швері склав на руки Святішого Отця зречення з пастирського уряду. До 2000 року був членом різних дикастерій Римської курії, зокрема, Конгрегації в справах визнання святих і Папської Ради суспільних комунікацій. Належавши до 2012 року до грона кардиналів-виборців, 2005 року брав участь у конклаві.

Папа Франциск висловив співчуття

У телеграмі на ім’я його наступника Святіший Отець згадує покійного як пастиря, глибокого посвяченого проводові дієцезії й дбанню про єдність.

«Отримавши з глибоким смутком» повідомлення про смерть кардинала Генрі Швері, вислуженого єпископа Сьйонської дієцезії у Швейцарії, Папа Франциск надіслав телеграму на ім’я теперішнього пастиря цієї місцевої Церкви Жана-Марі Ловея, складаючи йому, а також вислуженому єпископові Норберту Бруннеру та всій дієцезальній спільноті свої щирі співчуття.

«Прошу Отця всілякого милосердя прийняти у Своєму мирі та світлі цього вченого мужа та пастиря, глибоко посвяченого проводові своєї дієцезії. Уважний до душпастирських потреб вірних, він дбав про священичі покликання та формування священиків. Він також при різних нагодах докладав зусилля на користь єдності Церкви», – згадує покійного Папа Франциск, уділяючи благословення всім, хто його оплакує та братиме участь у похоронних богослужбах.

Похорон кардинала Генрі Швері відбудеться в катедралному соборі Сьйона в понеділок, 11 січня. Через обмеження, спричинені пандемією, вірні не зможуть взяти участь у богослужіннях, а тому заохочені приєднатися до них через молитву. Після його смерті Колегія Кардиналів нараховує 218 членів, з яких 218 – виборці, та 100 мають понад 80 років життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.