Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 січня, субота
18:02 П'ятниця 0 334
8-01-2021, 18:02

Літургія на кожен день, 9 січня, субота

(біл) Будний день періоду Різдва Христового – субота після Богоявлення
Ісус знав, наскільки важливим елементом формування учнів є будування довіри. Апостоли після чуда розмноження хліба відчувають себе з Ісусом безпечно. Що ж може їм загрожувати? Але в певному моменті їм бракує Ісуса і стає все страшніше. Настільки, що навіть Ісуса, який ішов по воді, вони прийняли за духа. В останню хвилину вони чують спасенне: Не бійтеся. Заспокоєні, як пише євангеліст, вони нічого не зрозуміли. Так само як багато з нас у подібних ситуаціях.

АНТИФОН НА ВХІД
Бог послав свого Сина, що народився від жі нки, * щоб ми прийняли усиновлення.

КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, Ти через Твого Єдинородного Сина вчинив нас новим творінням; † вчини, просимо, щоб завдяки Твоїй благодаті ми уподібнилися до образу Того, * в якому наша природа є з’єднаною з Тобою. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 4, 11-18
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені, коли Бог нас так полюбив, то й ми повинні любити одне одного! Бога ніхто ніколи не бачив. Коли любимо одне одного, то в нас перебуває Бог, і Його любов у нас – досконала. Що ми перебуваємо в Ньому, а Він у нас, дізнаємося з того, що Він нам дав від свого Духа. І ми побачили й свідчимо, що Отець послав Сина Спасителем світу. Якщо хто визнає, що Ісус є Божий Син, то в ньому перебуває Бог, а він – у Богові. І ми пізнали й повірили в любов, яку Бог має в нас. Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Богові, а Бог перебуває в ньому. Таким чином, любов стала в нас досконалою, щоб ми мали сміливість у день суду, бо як Він, так і ми є в цьому світі. У любові немає страху, але досконала любов проганяє страх, оскільки страх передбачає покарання; хто ж боїться, той недосконалий у любові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 72, 1-2. 10-11. 12-13
Вклоняться Богу всі земні народи.
Боже, дай свій суд цареві, – *
і синові царя свою справедливість,
щоб він судив у справедливості народ Твій *
і судом – Твоїх убогих.
Принесуть дари царі островів і Тарсу, – *
наблизяться з дарами царі Шеви і Сави.
Йому всі царі поклоняться, *
йому служитимуть усі народи.
Бо він визволить знедоленого, що голосить, – *
убогого, в якого помічника немає.
Він змилосердиться над бідним і вбогим, *
і спасе душі нужденних.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 1 Тим 3, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слава Тобі Христе, проповідуваний між народами;
слава Тобі, Христе, в Тебе повірили у світі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 45-52
† Читання святого Євангелія від Марка.
Після того, як п’ять тисяч чоловіків наситилися, Ісус змусив своїх учнів негайно сісти в човен і раніше за Нього пливти на той бік, до Витсаїди, а Він тим часом відпустить людей. І, відпустивши їх, Він пішов на гору помолитися. А як настав вечір, човен був серед моря, а Він самодин на суходолі. Побачивши їх, як мордувалися веслуванням, – бо вітер дув супроти них, – близько четвертої сторожі ночі Він підійшов до них, ідучи по морю, і хотів їх минути. Вони ж, побачивши Його, як Він іде по морю, подумали, що то привид, і закричали, бо всі Його побачили і жахнулися. І тут же Він заговорив з ними, і сказав їм: «Відваги, це Я є, не бійтеся!» Він увійшов до них у човен – і вітер ущух. І вони були у собі дуже сильно здивовані. Адже вони не зрозуміли чуда з хлібами, бо їхнє серце було закам’янілим. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Часто праця сучасних місіонерів буває дуже важкою, тому просімо Господа Бога, щоб Він дарував їм силу духа і здоров’я тіла:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб йому не бракувало сил і здоров’я працювати для блага Христової пастви.
2. Молімося за місіонерів, які працюють в країнах, де тривають війни і заворушення, щоб їм можна було нести усім людям любов і Христовий мир.
3. Молімося за працюючих для блага хворих та нужденних, щоб вони, не зважаючи на труднощі, в усьому покладались на Господа.
4. Молімося за священиків, ченців та катехетів, які працюють у місійних країнах, щоби Бог дарував їм здоров’я та посилав помічників у їхній нелегкій праці.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь дарував їм вічне щастя у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди вірно служили Господу Богу і чинили добро ближньому.
Наш найкращий Отче, Ти укріпив зляканих апостолів, будь і для сучасної Церкви джерелом відваги й мужності, надійним захистом від підступності сатани і силою в немочі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело і стинної побожності та миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно вшанували Твою велич * і через участь у святій тайні досягли між собою щирої єдності сердець. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5 або на Богоявлення Господнє № 6.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Від Його повноти прийняли всі ми – * благодать за благодать.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Нехай Твій народ, Господи, оточений Твоєю опікою, зазнає нині та в майбутньому допомоги Твоєї милості, † щоб, черпаючи сили з проминаючих благ, * з більшим упованням прямував до благ вічних. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.