Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Андреа Торніеллі: «Fratelli tutti» – енцикліка для всіх братів і сестер
14:04 Четвер 0 565
17-09-2020, 14:04

Андреа Торніеллі: «Fratelli tutti» – енцикліка для всіх братів і сестер

У деяких країнах ведуться дискусії щодо назви нового папського документа та щодо того, як перекласти цю назву таким чином, аби вона була інклюзивною стосовно жінок. У редакційній колонці редакційний директор Дикастерії у справах комунікації Апостольського Престолу пояснює, що сама енцикліка є загальнолюдським посланням, і Папа Франциск, насправді, промовляє до серця кожної людини. Як повідомила прес-служба Ватикану, енцикліка буде опублікована 4 жовтня.
Про це повідомляє Vatican News.

У своїй редакційній колонці Андреа Торніеллі, Редакційний директор Дикастерії у справах комунікації Апостольського Престолу, дає відповідь на дискусії стосовно назви енцикліки Папи Франциска «Fratelli tutti», яка, за повідомленням Ватиканської прес-служби, буде опублікована 4 жовтня. Предметом дискусії стало вживання в назві слова «fratelli», що в італійській мові означає «брати», чи «браття», не включаючи відповідного іменника жіночого роду.

Редакційний директор зауважує, що, як зазначається у підзаголовку енцикліки, вона присвячена “братерству" та "соціальній дружбі". При перекладі на різні мови зберігатиметься оригінальна назва документа італійською мовою. «Fratelli tutti» – це перші слова нового  "окружного послання" (саме це означає слово "енцикліка"), які Святіший Отець, у свою чергу, запозичив з «Напоумлень» (італ. Ammonizioni) святого Франциска з Ассізі, постать якого стала натхненням для цього документа.

Андреа Торніеллі підкреслює, що оскільки ці слова є цитатою, то Папа, очевидно, їх не змінив, і було би абсурдним думати, що заголовок містить будь-який намір виключити з числа адресатів більше половини людей, тобто жінок.

“Навпаки, – пояснює автор редакційної колонки, – Папа Франциск обрав слова святого з Ассізі, щоб розпочати дуже близькі йому роздуми про братерство та соціальну дружбу, і отже, має намір звернутися до всіх сестер і братів, до всіх чоловіків і жінок доброї волі, що населяють землю.”

За словами журналіста, в час, позначений війнами, бідністю, міграціями, зміною клімату, економічними кризами, пандеміями, визнавати одні одних братами і сестрами, а для християн розпізнавати обличчя Ісуса в тому, хто страждає, означає утверджувати гідність кожної людини, створеної на образ Божий. Це також спосіб нагадати, що ми ніколи не зможемо подолати ці труднощі наодинці, один проти одного, Північ проти Півдня світу, багаті проти бідних.

Андреа Торніеллі пригадав слова Святішого Отця, які він промовив на порожній площі святого Петра під час надзвичайного молитовного заходу, що відбувся ввечері, 27 березня 2020 року: «У бурі, – наголошував Папа, – осипався фасад тих стереотипів, якими ми маскували своє «его», турбуючись завжди про власний імідж; і вкотре стала явною ота (благословенна) спільна приналежність, якої ми не можемо бути позбавленими: приналежність як братів і сестер». Як наголосив журналіст, саме ця «благословенна спільна приналежність», що вчиняє нас братами і сестрами, є темою нової енцикліки Папи Франциска.

Він додав, що братерство  та соціальна дружба, теми, зазначені в підзаголовку документа, вказують на те, що об’єднує чоловіків і жінок: прихильність, що встановлюється між людьми, які не пов’язані між собою кровними зв’язками, і виражається через доброзичливі вчинки, допомогу та прояви великодушності в момент потреби.
Новини з Ватикану 16:01 Вівторок 0 97 Папа: Криза відкриває дорогу до майбутнього, яке визнає рівність Святіший Отець промовив до учасників 16-го Міжнародного безпекового форуму в Братиславі GLOBSEC, поділившись думками про те, якою має бути відповідь на виклики для безпеки, поставлені пандемією та її соціально-економічними наслідками.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.