Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Поблизу гори Табор відкрито стіни храму, яким 1300 років
17:10 Середа 0 670
29-07-2020, 17:10

Поблизу гори Табор відкрито стіни храму, яким 1300 років

За кілька кілометрів від гори Табор ізраїльські археологи відшукали стіни храму, що нараховують 1300 років. 28 липня Ізраїльське відомство у справах старожитностей (ІАА) повідомило, що святиня розміром 12х36 м відкрита під час робіт, пов’язаних з облаштуванням ігрового майданчика для дітей у Кфар Кама.

На відміну від більшості храмів, у цьому три апсиди (а не одна). Нава та переходи були вкриті мозаїками, до сьогодні збереглась кольорова оздоба з географічними зображеннями та червоними, блакитними і чорними квітами.


Очевидно, храм був частиною великого монастирського комплексу. Поруч зі святинею знаходилось кілька приміщень, від яких збереглися лише стіни. Передбачається, що дослідження триватимуть і надалі.


При цьому фахівці звернули увагу, що вже у 60-х р. ХХ ст. у Кфар Кама, де сьогодні мешкають переважно черкеси, розкопано храм. Професор Моті Авіам з Академічного коледжу Кіннерета розповів, що це, ймовірно, був сільський храм, натомість зараз там відкрито монастир, що відноситься до того самого часу. Це нове відкриття підкреслює велике значення християнського села біля підніжжя Табору.

Гора Табор (588 м) лежить між Назаретом та Тиверіадським озером у Галілеї та видима здалека. Згідно з Євангелієм, це місце Преображення Господнього. Храм та монастир францисканців, що знаходяться на вершині гори, – найважливіші паломницькі та туристичні центри. 

Переклад КМЦ за КАІ

Фото: The Times of Israel
Новини зі світу 12:30 Неділя 0 100 Папа у таборі біженців: Здолаймо параліч страху і байдужість, яка вбиває! Папа Франциск вдруге відвідав грецький острів Лесбос, щоби висловити солідарність з мігрантами і біженцями, які змушені залишити свій рідний край в пошуках безпеки та гідного життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.