Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 червня, п'ятниця
19:04 Четвер 0 709
4-06-2020, 19:04

Літургія на кожен день, 5 червня, п'ятниця

Ісус, котрий сьогодні приходить до нас в Євхаристії, ставить перед нашими очима родинне гніздо – місце, куди хочеться повертатись, яке пізніше є джерелом щасливого життя, місцем зростання у вірі. Процес зростання у вірі спочатку розпочинається в атмосфері життя у сім’ї – любов батьків, супровід дитини, батьківська турбота і сказане слово, а пізніше розмови й поступове введення у життя молитви. Вслухаючись сьогодні у слова Літургії, як Тимотей пішов слідами навчання Павла,  наслідуючи його спосіб життя, просімо за отців і матерів, щоб створюючи родинний затишок, пам’ятали про духовний вплив батьківського дому на формування особистості їхньої дитини.
СВ. БОНІФАТІЯ, ЄПИСКОПА І МУЧЕНИКА (черв) Обов’язковий спомин
Святий Боніфатій народився близько 673 року в Англії. Вступив до бенедиктинського монастиря в Ексетері. У 719 році відправився на місію до Німеччини. У 722 році папа Григорій ІІ висвятив його на єпископа, у 732 році Боніфатій став архієпископом, а у 738 – папським легатом усієї Німеччини.  Проголошував  Євангеліє,  засновував  дієцезії  та  монастирі. У   80-річному   віці  вдруге  відправився  на  місію  до  Фризії.  Був  убитий у Доккумі  (Голландія)  разом  із  52  сподвижниками  в  день  П’ятдесятниці, 5 червня 754 року. Його тіло покоїться у Фульді.
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса (стор. 119)

АНТИФОН НА ВХІД
Ось мученик істинний, котрий пролив кров свою задля Імені Христа. * Він не злякався погроз суддів і ввійшов до Небесного Царства.

КОЛЕКТА
Господи, святий Боніфатій, мученик, проголошував і стинну віру і посвідчив її власною кров’ю; † вчини за його заступництвом, * щоб ми вірно тривали в цій вірі та визнавали її своїм життям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і ца-рює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Тим 3, 10-17
Читання з Другого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Любий! Ти пішов слідом за моїм вченням, поведінкою, наміром, вірою, довготерпінням, любов’ю, витривалістю, переслідуваннями, стражданнями, які мене спіткали в Антіохії, в Іконії, в Лістрі. Цих переслідувань я зазнав, та Господь від усіх мене визволив. Адже всі, хто в Ісусі Христі бажає жити благочестиво, будуть переслідувані. А лихі люди і шахраї матимуть успіх у злому, обманюючи й самі будучи обмануті. Ти ж тримайся того, чого ти навчився і що тобі довірено, пам’ятаючи, від кого ти навчився. І ти з дитинства знаєш Святі Писання, яке може тебе зробити мудрим для спасіння через віру, яка є в Ісусі Христі. Усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло споряджена. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 157 і 160. 161 і 165. 166 і 168
В тих мир глибокий, хто Закон Твій любить.
Гнобителів і ворогів багато в мене, *
але я не відхиляюся від Твоїх свідчень.
Начало Твого слова – правда, *
і кожний присуд Твоєї праведності – навіки.
Князі переслідують мене без причини, *
адже моє серце має страх перед Твоїм словом.
Глибокий мир у тих, які закон Твій люблять, – *
вони не спіткнуться.
Я очікую від Тебе, Господи, спасіння,– *
я ж виконую Твої веління.
Я зберігаю Твої свідчення і Твої веління, *
і всі мої дороги – перед Тобою.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово;
і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до Нього.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 12, 35-37
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус, навчаючи в храмі, у відповідь сказав: «Як це книжники говорять, що Христос є Син Давида? Сам Давид промовив у Святому Дусі: “Сказав Господь Господу моєму: Сядь праворуч Мене, доки не покладу Твоїх ворогі в під Твої ноги”. Сам Давид називає Його Господом, то як же Він може бути його сином?» І багато людей слухали Його охоче. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Серце людини постійно шукає любові, тож вдивляючись сьогодні у відкрите Милосердне Серце Ісуса просімо, щоб Він допоміг нам відкритися на Його зцілюючу благодать:
1. Молімося за Христову Церкву, щоб словами свого вчення та прикладом християнського життя притягувала до Бога щоразу нових послідовників.
2. Молімося за молодь, щоб у процесі розпізнання свого покликання могла тішитися допомогою батьків, душпастирів та вихователів, які показували б приклад зрілого християнського свідоцтва.
3. Молімося за батьків, щоб виховуючи своїх дітей пам’ятали про духовний вплив батьківського дому на формування особистості, завдяки материнській турботі і любові батька.
4. Молімося за сім’ї, котрі занедбали своє життя у вірі, щоб вони пізнали Ісуса та, відчувши Його справжню любов, прийняли Його як Господа і Спасителя.
5. Молімося за наших померлих батьків, душпастирів, катехетів і усіх тих, хто на різних етапах життя привів нас до Христа, щоб Господь Бог долучив їх до своєї слави.
6. Молімося за нас самих, щоб ми будували відносини з ближніми на основі зрілої любові за прикладом Божественної любові.
Господи, прийми наші смиренні молитви і наповнюй наші серця дарами, яких ми так потребуємо. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо Тебе, Господи: освяти своїм благословенням принесені дари † і нехай вони розпалять у нас таке ж полум’я Твоєї любові, * завдяки якому святий Н. подолав усі свої тілесні муки. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Коли хтось хоче йти за Мною, * нехай зречеться себе самого, * візьме хрест свій * і йде за Мною, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, просимо Тебе, нехай прийняті святі тайни дадуть нам таку силу духа, † яка святого Н., Твого мученика, вчинила вірним у Твоєму служінні * і переможцем у стражданнях. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.