Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 травня, понеділок
18:27 Неділя 0 792
17-05-2020, 18:27

Літургія на кожен день, 18 травня, понеділок

(біл) Понеділок VІ Великоднього тижня
Ми знову чуємо про обітницю отримання Духа, який є духом правди про Бога і про тебе. Ця правда може тобі не сподобатися, саме тому вона є тимчасово закритою для тебе. Бог чекає моменту, коли настільки Йому довірятимеш, що не будеш боятися її прийняти і виконати. Даремно світ намагається себе зрозуміти. І це йому не вдається, адже не хоче пізнати Бога. Це трагедія, яка проявляється у відмові від усього, що нагадує Бога. На жаль, подібна ситуація веде до смерті, бо лише Бог є життям.
Або (черв) довільний спомин св. ЙОАНА І, Папи і мученика
Папа Йоан І, що народився у Тосканії, керував Церквою у 523-526 роках. Теодориком, аріанським королем готів, був висланий до двору імператора Юстина у Константинополь. Був кинутий до в’язниці в Равенні, де помер з голоду.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 124)

АНТИФОН НА ВХІД
Христос, воскреснувши з мертвих, вже більше не вмирає, * смерть над Ним більше не панує. * Алілуя.

КОЛЕКТА
Милосердний Боже, вчини, щоб благодать, яку ми черпаємо з пасхальної тайни, * приносила плоди впродовж усього нашого життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, нагородо Твоїх вірних, Ти освятив цей день мучеництвом Папи Йоана; † вислухай прохання Твого народу * і вчини, щоб ми, вшановуючи його заслуги, наслідували його стійкість у вірі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 16, 11-15
Читання з Діянь Апостолів.
Відпливши з Троади, ми прибули прямим шляхом до Самотракії, а наступного дня – до Неаполя; звідти до Филип – міста, що є першою частиною Македонії, колонії. У тому місті ми перебували декілька днів. А в суботу вийшли ми за браму до річки, де, як ми гадали, була молитва, і, посідавши, говорили до жінок, які зібралися. І слухала одна жінка на ім’я Лідія, продавщиця кармазину з міста Тиятир, яка шанувала Бога. Господь відкрив їй серце, аби пристала до того, що говорив Павло. Коли охрестилася вона та її дім, то просила, кажучи: «Якщо ви оцінили мене вірною Господу, то увійдіть у мій дім та й залишайтесь!» І змусила нас.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 149, 1-2. 3-4. 5-6а і 9б
Благоволить Бог людові своєму.
Заспівайте Господу нову пісню, – *
Йому хвала в громаді побожних.
Нехай своїм Творцем Ізраїль радіє, *
хай пишаються своїм Царем сини Сіону.
Благоволить Бог людові своєму.
Хай хвалять Його Ім’я у танці, *
нехай грають Йому на псалтирі і тимпані,
бо Господь свій народ любить *
і прославить покірних спасінням.
Праведні будуть веселитися в славі *
і радітимуть на своїх ложах.
Прославляння Бога на устах їхніх. *
Така слава – для всіх Його вірних.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 26б. 27а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Дух істини засвідчить про Мене.
І ви свідчити будете.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 15, 26 – 16, 4а
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав свої м учням: «Коли прийде Утішитель, якого Я вам пошлю від Отця, Дух І стини, який походить від Отця, то Він засвідчить про Мене. Та й ви свідчіть, адже ви від початку зі Мною! Це сказав Я вам, щоб ви не були спокушені. Із синагог виганятимуть вас; ба, надходить година, коли кожний, хто вбиватиме вас, буде вважати, ніби тим служить Богові. Вони робитимуть це, бо не пізнали ні Отця, ні Мене. О тже, Я сказав вам це, щоб коли прийде їхня година, ви згадували оце, бо Я вам сказав. Цього Я вам на початку не сказав, бо Я був з вами». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Милість Господа безмежна, тож вознесімо до Нього наші прохання, уповаючи, що Він вислухає їх у своїй великій доброті:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, як Апостол народів Павло, Божим Словом і прикладом свого життя вела людство до Небесного Царства.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він своїм авторитетом сприяв зростанню апостольської ревності у серцях священиків та монахів.
3. Молімося про мир для нашої Батьківщини та щоб український народ зростав у святості та послуху Господнім заповідям.
4. В День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу молімося за всіх постраждалих від комуністичної ідеології, щоб більше не повторювалися подібні трагедії.
5. Молімося за всіх померлих, щоб вони отримали благодать вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ніколи не сходили з дороги любові та вірності Євангелію.
Господи Ісусе Христе, Ти обіцяв зіслати нам Духа Утішителя, вчини, щоб  ми  удостоїлися  гідно  прийняти  цей  великий  дар. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари торжествуючої Церкви, † а оскільки Ти дарував їй джерело такої великої втіхи, * уділи їй повноти вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня, № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ісус став посеред своїх учнів * та й каже їм: “Мир вам!” * Алілуя.  (Йн 20, 19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на свій народ, † котрий Ти благоволив відновити вічними тайнами * і приведи його до нетлінного преславного воскресіння у плоті. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.