Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
13:30 Субота 1 1 143
21-03-2020, 13:30

Неділя вдома

Якщо тобі сумно через карантин, бо не можеш піти на Євхаристію в неділю, варто поцікавитися джерелом цього смутку. Чи він є наслідком того, що:

- в останній день роботи базару ти купила кросівки і не матимеш можливості показати їх усім у церкві? Не хвилюйся. Сфотографуй ці найкі та вистав у Facebook. У тебе буде більше лайків, ніж на Месі.

- у тебе не буде можливості подивитися на прекрасних дівчат, яких повно на кожній Службі? Не переживай! Відкрий очі і милуйся своєю дружиною знову або вперше. Її справді можна полюбити!

- не зможеш кинути на тацю 5 гривень? Не сумуй! Можеш це зробити у будь-який день, не лише у неділю, кинувши пожертву до скарбнички.

- втрачаєш можливість докоряти чоловікові чи дітям за те, що вони не ходять до церкви в неділю? Хвали Господа! В тебе є можливість побачити власну гординю та утриматися від судження інших.

- втрачаєш радість справедливого фарисея, який прекрасно виконував усі закони? Це добре! Маєш можливість вперше почути, що наше спасіння - це Божа благодать, а не винагорода за дотримання законів.

- в тебе є страх, що Бог може покарати за те, що ти не пішов на недільну Месу? Тоді запитай себе, в якого Бога ти віриш? Чи робиш добро лише через страх?

- маєш невіруючих єпископів, котрі підкорилися постановам органів державної влади? Так, невіра пастирів справді може боліти. Але в цьому випадку не ця проблема. Пастирі, і не тільки вони, повинні співпрацювати із законно обраним органом влади. Крім того, вони мають право звільнити (диспенсувати) своїх вірних від деяких положень церковного права. Звільняючи вірних від обов’язку відвідувати недільну месу, вони виявляють свою розсудливість та турботу про довірених їм людей. А Ісусу більше подобається послух нашим пастирям, ніж нашим внутрішнім натхненням.

- не зустрінеш друзів. Це реальна втрата. Варто це відчути і усвідомити. Стосунки, які будуємо з іншими, це щось дуже добре. Спробуй по-іншому зв’язатися з близькими людьми.

- не можеш співати з іншими. Так, це також справжній недолік. Можеш йому зарадити запропонувавши своїм рідним заспівати вдома разом або долучитись до співу під час трансляції Меси на радіо чи телебаченні.

- втрачаєш можливість пережити свято. Справді, святкувати красивіше в громаді. Але наскільки можливо, влаштуй свято вдома. Пам’ятай про гарне вбрання, поставу тіла, запрошення сім'ї, коли будеш дивитись Месу по телевізору.

- не почуєш слів, які Бог через проповідника хоче скерувати до тебе? Візьми недільне читання. Попроси Святого Духа, щоб дав тобі розуміння того, що читаєш, і почуєш в своєму серці найкрасивішу проповідь, яка тобі зараз потрібна. І потім можеш ще попросити улюбленого проповідника щось записати і викласти в Інтернет.

- ти не зможеш добре помолитися? Так, немає сильнішої та кращої молитви ніж літургічна молитва церковної громади. Але це не означає, що повністю втрачаєш можливість зв’язатися з Богом. Можеш зайти у свою маленьку кімнату, і Бог, який бачить потай, почує тебе.

- не відчуєш плодів воскресіння Ісуса? Так, недільна Євхаристія - це прослава Бога-Отця у Святому Дусі за спасіння, яке він вчинив через смерть та воскресіння Ісуса. Однак сам в своєму серці можеш відректися від усього гріха і віддати своє життя Ісусу незалежно від того, де знаходишся. Тоді отримаєш повноту Божих дарів, які тобі зараз необхідні.

- не можеш з'єднатися з Христом у Святому Причасті? Це найбільш важка втрата. Ніщо насправді не може цього замінити. Телефонна розмова чоловіка та його дружини не замінить їх інтимних стосунків. Але якщо на даний момент є лише можливість поговорити, то використай це. Духовне Причастя тобто запрошення Ісуса до свого серця там, де ти зараз перебуваєш, дозволить тобі отримати сили необхідні для стійкого очікування того моменту, коли для тебе знову стане можливим справжнє з'єднання з Ісусом в Євхаристії.

Джерело: Домініканці у Хмельницькому - Проповідницький Осередок
1 комментарій
станчук світлана анатоліївна
Додав станчук світлана анатоліївна
21 березня 2020 21:19
ніякої насмішки над вами нема. отці підтримують наш дух, пропонують варіанти виходу зі складної ситуації. ще раз уважно перечитайте пост. і трішки гумору справді не завадить

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.