Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Яка різниця між протестантами та католиками?
11:18 Неділя 0 6 127
29-09-2019, 11:18

Яка різниця між протестантами та католиками?

Доба Реформації була рухом протесту, але протестувальники не завжди погоджувалися між собою. Наразі є одна Католицька Церква та багато різних християнських протестантських спільнот. Так, Лютер і Кальвін мали власні групи послідовників, які пізніше самі часто ще далі розділялися, коли не могли дійти згоди в питаннях віри. У таких спільнотах бракує об’єднуючої ролі Папи.

Лютеранство та кальвінізм

Лютеранство набуло поширення, головним чином, у Німеччині та Скандинавії. Пізніше іммігранти з цих країн принесли свою віру до Америки. 1999 року була підписана спільна декларація між Всесвітньою Лютеранською Федерацією та Католицькою Церквою. У ній особливу увагу приділено тому, що нас об’єднує, хоча знову-таки стало ясно, що між нами існують істотні відмінності. Кальвіністської Церкви не існує. Послідовники Кальвіна розповсюдилися передусім по Європі та Північній Америці у багатьох різних християнських спільнотах: у реформаторських, пресвітеріанських та в деяких баптистських церквах.

Протестанти чи католики?

Як і ревні католики, віддані протестанти хочуть, щоб Ісус Христос був у центрі їхнього життя. Це дуже важливо; це те, що нас єднає. Проте існують істотні відмінності між протестантами та католиками, які слід чітко розуміти.

Єдність

Добре знати ці відмінності, але також добре знати, що ми можемо таки молитися разом. Ми всі віримо, що Ісус народився для спасіння людства, і багато протестантських спільнот моляться таким же Символом віри, що й ми. Оскільки Ісус прагнув однієї Церкви, ми маємо завдання працювати заради єдності (екуменізму). Молитва – це найважливіша складова: поділ, спричинений людьми, можна владнати тільки з допомогою Святого Духа.

Більшість протестантів вірять, що…

•Боже одкровення, після Воплочення, ми отримуємо тільки через Біблію.
•Людина спасається Ісусом Христом (завдяки благодаті й вірі). Добрі діла не мають жодного впливу на спасіння.
•Окремі церкви мають самоуправління (іноді консультуючись з іншими церквами).
•Служитель (або пастор) підзвітний, головним чином, місцевій спільноті (своєму роботодавцеві).
•Існують два таїнства: Хрещення та Причастя (іноді його називають Господньою Вечерею). Їхнє причастя насправді не є Євхаристією (отже, ми не можемо приймати Причастя разом із протестантами [див. Твіт 3.48]).
•Зображення Ісуса на хресті недопустиме для деяких протестантів, тому що Ісус звершив свою жертву раз і назавжди. Отож хрест є порожнім.
•Загалом кажучи, вони не приймають особливої ролі Марії у християнській посвяті, заступництва святих, скульптури, чистилища, певних таїнств та особливої влади папи.

Католики вірять, що...

•Одкровення ми отримуємо через Біблію і Традицію.
•Людина спасається Ісусом та сприяє своєму спасінню добрими справами за допомогою благодаті.
•Парафії цілковито належать до Католицької Церкви та перебувають під владою єпископа й Папи.
•Священик підзвітний єпископу (своєму «роботодавцеві»).
•Існує сім таїнств. Під час Євхаристії хліб і вино перетворюються на істинні Тіло й Кров Христа. (Більшість протестантів у це не вірять).
•Розп’яття, зображення тіла Ісуса на хресті мають широке використання: Ісусова жертва (раз і назавжди), як і раніше, дійсна, а ми беремо участь у ній під час Євхаристії.
•Католицька Церква проголошує повноту істини християнської віри.

О. Мішель Ремері, Твіти з Богом 
Катехетика 17:00 Четвер 0 153 Навіщо сповідатися священику, а не просто Богові? Бог не хоче карати нас за гріхи. Він прагне, щоби ми покаялися і прийняли рішення більше не грішити, аби ми могли жити повним життям. Ісус не відвертався від грішників. Він прощав їх і наказував змінити їхнє життя: «Прощаються твої гріхи» (Мк 2, 5); «Іди й відтепер більше не гріши» (Йн 8, 11). Єдине, чого Він бажає, це взяти гріхи світу. Саме тому Він установив таїнство Примирення, яке ще також називають Сповіддю.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.