Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 травня, субота
17:55 П'ятниця 0 887
17-05-2019, 17:55

Літургія на кожен день, 18 травня, субота

(біл) Субота ІV Великоднього тижня
Скільки з нас подібні до апостола Филипа, якому Господь каже: “Так довго Я з тобою, а ти Мене ще не знаєш”? Тут не йдеться про розумове пізнання, щоб вивчити якісь дані. Тут йдеться про близький стосунок з Господом. Про досвід сили Його воскресіння в конкретному факті життя. Про досвід Його безкорисної любові. Можна ходити до храму з Ісусом як Филип, можна вивчати теологію, можна ходити до церкви, можна бути в різних молитовних групах, можна бути священиком і бути в монастирі, і не пізнати Ісуса.
Або (черв) довільний спомин св. ЙОАНА І, Папи і мученика
Папа Йоан І, що народився у Тосканії, керував Церквою у 523-526 роках. Теодориком, аріанським королем готів, був висланий до двору імператора Юстина у Константинополь. Був кинутий до в’язниці в Равенні, де помер з голоду.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 121)


АНТИФОН НА ВХІД:
Ви – рід вибраний; звістуйте похвали Того, * хто вас покликав з темряви у дивне своє світло. * Алілуя.

КОЛЕКТА:

Боже, Ти в пасхальній урочистості милостиво уділив світу небесні ліки. † Обдаруй Твою Церкву прощенням, * щоб після земної мандрівки вона дійшла до вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, нагородо Твої х вірних, Ти освятив цей день мучеництвом Папи Йоана; † вислухай прохання Твого народу * і вчини, щоб ми, вшановуючи його заслуги, наслідували його стійкість у вірі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 13, 44-52
Читання з Діянь Апостолів.
Наступної суботи майже все місто зібралося, щоби послухати Господнє Слово. Коли юдеї побачили натовп, то сповнилися заздрістю і з хулою заперечували тому, що говорив Павло. Тоді Павло і Варнава сказали з відвагою: «Треба було в першу чергу вам проповідувати Боже Слово; оскільки ж ви відкинули Його і самі себе осуджуєте як недостойних вічного життя, то ось ми звертаємося до язичників. Бо так заповів нам Господь: “Поставив Я Тебе як світло язичникам, щоб Ти був для спасіння аж до краю землі!”» Чуючи це, язичники раділи і прославляли Господнє Слово; і повірили ті, хто був призначений для вічного життя. І Слово Господнє ширилося по всій країні. А юдеї підбурили побожних і богобоязних жінок та визначних громадян, і почали переслідувати Павла й Варнаву, і вигнали їх зі своєї території. Вони ж, обтрусивши на них пил з ніг, прийшли до Іконії. А учні сповнювалися радістю і Духом Святим. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4
Весь світ побачив, як наш Бог спасає.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені вчинила спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість *
і свою справедливість домові Ізраїля.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!
 
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 8, 31б-32
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо ви будете перебувати в Моєму слові,
тоді справді будете учнями Моїми
і пізнаєте істину, а істина вас вільними зробить!

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 14, 7-14
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Якби ви Мене знали, то знали б і Мого Отця. І відтепер знаєте Його і бачили Його!» Каже Йому Филип: «Господи, покажи нам Отця, – і цього нам вистачить». Говорить йому Ісус: «Стільки часу Я з вами, і ти не знаєш Мене, Филипе? Хто Мене бачив, той і Отця бачив. Як же ти говориш: “Покажи нам Отця?” Хіба ти не віриш, що Я є в Отці, й Отець є в Мені? Слова, які Я кажу вам, не від себе кажу. Отець, який у Мені перебуває, – Він і творить діла свої. Вірте Мені, що Я в Отці, а Отець у Мені. Якщо ж ні, то через самі діла вірте. Воістину, воістину кажу вам, що той, хто вірить у Мене, діла, які Я роблю, робитиме і він – навіть більші від них чинитиме, бо Я іду до Отця. І що тільки попросите в Моє Ім’я, те й зроблю, щоби був прославлений Отець у Сині. Якщо Мене про щось попросите в Моє Ім’я, – Я те зроблю». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос сказав: “І що тільки попросите в Моє Ім’я, те й зроблю”, тож звернімося до Нього з нашими щирими молитвами:
1. За заступництвом Марії, Цариці апостолів, молімося за Святішого Отця, щоб заохочував молодь до служіння Богові.
2. За заступництвом Марії, Цариці світу, молімося за всіх єпископів, священиків, монахів та монахинь, щоб вони були сіллю землі та світлом світу.
3. За заступництвом Марії, Заступниці слуг Божих, молімося за семінаристів, щоб Господь дарував їм духа молитви, самозречення і апостольської ревності.
4. В День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу молімося за всіх постраждалих від комуністичної ідеології, щоб більше не повторювалися подібні трагедії.
5. За заступництвом Марії, Прибіжища грішників, молімося за померлих вірних, які не встигли під час земного життя спокутувати свої гріхи, щоб Господь благоволив прийняти їх до свого Царства.
6. За заступництвом Марії, Матері любові, молімося за нас самих, щоб ми зростали у чеснотах віри, надії та любові.
Господи Ісусе Христе, Твоя милість безмежна, просимо Тебе: зглянься над нами і допоможи завжди бути вірними Тобі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи: освяти милостиво ці дари, які ми принесли на знак духовної жертви; * вчини, щоб ми самі стали вічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:

Отче! Хочу, щоб ті, яких Ти Мені передав, * перебували там, де і Я, * щоби й вони були зі Мною та й бачили Мою славу, яку Ти дав Мені. * Алілуя. (Йн 17, 24)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Господи, Ти поживив нас дарами святого таїнства; † смиренно благаємо Тебе, щоб жертва, яку Твій Син наказав нам звершувати на Його спомин, * спричинилася до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.