Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 листопада, вівторок
18:16 Понеділок 0 937
19-11-2018, 18:16

Літургія на кожен день, 20 листопада, вівторок

(зел) Вівторок ХХХІІІ звичайного тижня
Хто не хотів би побачити Ісуса? Так багато про Нього говорять. З іншого боку засоромлює нас Його святість та божественність. Ми не відчуваємо себе гідними, щоб з Ним зустрітися, нам має вистачити подивитися на Нього. Христос знає нас краще, і прагне зустрітися з тим, хто Його потребує, щоб його врятувати. Так сталося з Закхеєм – зрадником, так може статися і з тобою. Важливо, щоб ти не пропустив слів запрошення, заглушених шумом повсякдення.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: * “Слово Господнє, – задум щастя, а не лиха. * І коли ви візвете до Мене, Я вислухаю вас * і позбираю вас з-поміж усіх народів і з усіх околиць, куди вас був повиганяв”.

КОЛЕКТА

Господи, наш Боже, вчини, † щоб ми завжди знаходили радість у вірному служінні Тобі, Творцеві усякого блага, * бо нескінченне й повне щастя ми можемо знайти тільки у цьому. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 3, 1-6. 14-22
Читання з Книги Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан почув Господа, який промовив до мене: «Ангелові Сардійської Церкви напиши: Це каже Той, хто має сім Божих Духів і сім зірок: Я знаю твої діла, що маєш ім’я, наче ти живий, але ти мертвий. Будь чуйний і зміцнюй інших, які мають померти, бо Я не знайшов твоїх діл досконалими перед Моїм Богом. Тож згадай те, що ти прийняв і почув, – і зберігай та покайся. А коли не будеш пильнувати, то Я прийду, наче злодій, і не помітиш, у яку годину найду на тебе. Але маєш декілька імен у Сардах, які не заплямували свого одягу і ходитимуть зі Мною в білому, бо є того гідні. Переможець зодягнеться в білий одяг, і не зітру його імені з книги життя, і визнаю його ім’я перед Моїм Отцем та перед Його ангелами. Хто має вухо, нехай слухає, що Дух промовляє до Церков. І ангелові Лаодикійської Церкви напиши: Оце каже Амінь – вірний та істинний Свідок, початок Божого творіння: Я знаю твої діла, що ти ні холодний, ні гарячий. О, якби був ти або холодним, або гарячим! А що ти ледь теплий, – ні гарячий, ні холодний, – то Я змушений викинути тебе з Моїх уст. Адже ти кажеш: “Я багатий, розбагатів і нічого не потребую!” А не знаєш, що ти і нужденний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий! Раджу тобі купити в Мене золото, очищене у вогні, щоби збагатитися, та білий одяг, щоб одягнутися, аби не видно було сорому твоєї наготи, та мазь, щоби помазати твої очі, аби ти бачив. Кого Я люблю, того докоряю і караю. Будь же ревний і покайся! Ось Я стою під дверима і стукаю. Якщо хто почує Мій голос і відчинить двері, то Я ввійду до нього і буду вечеряти з ним, і він зі Мною. Переможцеві дозволю сісти зі Мною на Моєму престолі, – як і Я, перемігши, сів з Моїм Отцем на Його престолі». Хто має вухо, нехай слухає, що Дух промовляє до Церков. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 15, 1-3а. 3бв-4аб. 5
Хто переможе – сяде на престолі.
Господи, хто перебуватиме в Твоїй оселі, *
хто проживатиме на Твоїй святій горі?
Той, хто в досконалості ходить і чинить по правді, *
хто говорить правду у своєму серці; хто язиком своїм не лукавить.
Той, хто не робить зла своєму ближньому *
і не зневажає своїх ближніх,
лиходія за ніщо вважає, *
але звеличує тих, які Господа бояться.
Той, хто срібла свого не віддає на лихву *
і не бере хабарів супроти невинних.
Хто так вчиняє – *
не похитнеться повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

1 Йн 4, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Бог полюбив нас і послав свого Сина
як примирення за гріхи наші.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 19, 1-10

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, увійшовши в місто, Ісус переходив через Єрихон. І ось чоловік, якого звали Закхей, – це був старший над митниками і був багатий, – прагнув побачити Ісуса, хто Він, але не міг через натовп, бо був малого зросту. Побігши наперед, він виліз на смоківницю, щоби Його побачити, коли Він там проходитиме. Прийшовши на те місце, Ісус поглянув, побачив його і звернувся до нього: «Закхею, негайно злізай, бо сьогодні потрібно Мені бути в твоєму домі». І він швидко зліз, і прийняв Його, радіючи. А всі, побачивши це, нарікали, кажучи: «До грішної людини зайшов у гостину!» Встав Закхей і сказав Господу: «Ось, Господи, даю бідним половину свого майна, і якщо кого чим скривдив, повертаю вчетверо». А Ісус промовив до нього: «Сьогодні завітало спасіння до цього дому, бо й він – син Авраама; адже Син Людський прийшов знайти та спасти те, що загинуло». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Незважаючи на наші гріхи й невдячність, Христос дозволяє нам брати участь у своїй Євхаристійній трапезі; з каяттям, немов Закхей, прийдімо до Нього й вознесімо наші смиренні прохання:
1. Молімося за священиків святої Церкви, щоб вони несли любов Христову всім людям і народам.
2. Молімося за всіх, хто завдав своїм ближнім матеріальної чи моральної шкоди, щоб вони вибачилися і відшкодували скоєне зло.
3. Молімося за тих, хто через гріх віддалився від Христа, щоб вони покладалися на Його милосердя і повернулися на лоно Церкви.
4. Молімося за скривджених, щоб вони не проклинали і не ворогували зі своїми недругами, а молилися за їхнє розкаяння.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і благоволив їх усіх прийняти до Царства вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб своїм життям ми були прикладом істинних християн.

Господи Ісусе Христе, Ти запрошуєш нас до євхаристійного столу, вислухай наші молитви і благоволи, щоб ми завжди були готові прийняти Тебе, коли Ти приходиш до нас. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, вчини, щоб дари, які ми приносимо перед лик Твоєї величі, обдарували нас благодаттю ревного служіння Тобі  * і допомогли нам осягнути вічне блаженство. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Мені благо – близько Бога бути * і покладати моє прибіжище в Господі Бозі.  (Пс 73 (72), 28)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти наситив нас дарами святих тайн, † смиренно благаємо Тебе, щоб таїнство, яке Твій Син наказав нам звершувати на свій спомин, * спричинилося до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.