Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Просімо благодаті сорому й не засуджуймо інших
18:19 Понеділок 0 900
26-02-2018, 18:19

Папа: Просімо благодаті сорому й не засуджуймо інших

Не судіть і не будете суджені. Під час проповіді в каплиці дому святої Марти у понеділок, 26 лютого 2018 року, Папа Франциск зосередився на цих Ісусових словах, які записав святий Лука. Під час Великого Посту Церква запрошує всіх вірних до оновлення, пам’ятаючи про те, що ніхто не зможе уникнути Божого суду – особистого й загального. У цій перспективі варто замислитися про наші взаємини з Богом і ближніми.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Господь закликає нас не судити, ба більше, прощати ближніх. Тому потрібно аналізувати свої настанови: «Як же часто, – сказав Папа, – наші розмови зосереджені на оцінюванні інших», – мовляв, вони неправильно поводяться, не такі. Понтифік заохотив бути «милосердними, як Отець небесний милосердний», і «великодушними», пам’ятаючи, що, якою мірою міряємо, такою й нам буде відміряно. Тож отримаємо «повноту великодушності Господа», якщо самі будемо «сповнені милосердя», а не осуду.

Папа заохотив також бути покірними перед Богом, визнаючи себе грішниками. «Ми знаємо, що Божа справедливість – це милосердя. Але треба повторювати: "Тобі належить справедливість, а нам – сором". Чи вірю, що я прогрішився перед Господом? Чи вірю, що Господь справедливий? Чи вірю в те, що Він – милосердний? Чи соромлюся перед Богом своїх гріхів? Ось так просто: "Тобі – справедливість, а мені – сором"».

Вказавши на те, що людей, які чинять зло, в деяких мовах називають «безсоромними», Папа заохотив просити про благодать сорому. «У ставленні до ближнього не можна забувати, що так, як суджу, і мене судитимуть, тому я не повинен засуджувати. Якщо ж кажу щось про іншого, то варто робити це великодушно, з великим милосердям. А коли стою перед Богом, суттєве це: Тобі – справедливість, мені – сором».

За темою:

В усіх життєвих обставинах слухаймо Ісуса. Папа відвідав римську парафію
Неділя з Папою: роздуми про Переображення й молитва про Сирію
Папська аудієнція для сім'ї ув'язненої за віру Асії Бібі та жертви «Боко Харам» Ребеки Бітрус
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.