Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Великий Піст – це час каяття, але не смутку!
16:21 Неділя 0 1 131
18-02-2018, 16:21

Папа: Великий Піст – це час каяття, але не смутку!

«У цю першу неділю Великого Посту Євангеліє скеровує нашу увагу до теми спокус, навернення й Доброї Новини», – розпочав Папа Франциск недільну промову, виголошену з вікна робочого кабінету Апостольського палацу 18 лютого 2018 року до десятків тисяч вірних, які, попри дощову погоду, зібралися на площі святого Петра, щоб приєднатися до молитви «Ангел Господній» і отримати Апостольське благословення.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Папа процитував слова євангеліста Марка: «І відразу Дух повів Його в пустиню; і Він перебував у пустині сорок день, спокушуваний сатаною» (Мк 1, 12-13). Ісус йде у пустелю, щоб підготуватися до Своєї майбутньої місії у світі. «Він не потребує навернення, але, будучи людиною, мусить подолати це випробування як задля Себе самого, щоб підкоритися волі Отця, так і для нас, щоб дати нам благодать перемагати спокуси. Ця підготовка полягає в боротьбі проти духа зла, тобто проти диявола. Так само і для нас Чотиридесятниця – це час духовного змагання, духовної боротьби: ми покликані долати лукавого за допомогою молитви, щоб, з Божою допомогою, перемагати його в повсякденному житті».

На жаль, зло діє і воно є довкола нас, про що пересвідчуємось, коли спостерігаємо насильство, відкинення інших, замкненість, війни, несправедливість.

Понтифік наголосив, що відразу після подолання спокус у пустелі Ісус почав проповідувати Євангеліє, тобто Добру Новину, яка вимагає від людини навернення й віри. Він казав: «Покайтеся і вірте в Євангеліє» (Мк 1, 15), – бо Царство Небесне близько. «Ми завжди, щодня потребуємо навернення, і Церква спонукає нас молитися про нього. Справді, ми ніколи не є достатньо скеровані до Бога, тож маємо повсякчас звертати до Нього розум і серце. Для цього потребуємо сміливості відкинути все, що зводить нас із дороги, фальшиві цінності, які нас обманюють, підступно приваблюючи наш егоїзм. Натомість потрібно довіритися Господові, Його доброті та планові любові щодо кожного з нас. Великий Піст – це час каяття, так, але це не сумна пора! Мусимо звернути на це увагу: це час каяття, але не смутку чи жалоби. Ми радісно й серйозно працюємо, щоб подолати свій егоїзм, стару людину в собі й відновитися згідно з благодаттю хрещення».

Підсумовуючи, Папа сказав, що лише Бог може дати нам справжнє щастя. Тому не варто витрачати часу на те, щоб шукати його деінде: у багатстві, приємностях, владі, кар’єрі… Боже Царство – це здійснення усіх наших бажань, тому що воно – і спасіння людини, і Божа слава. У цю першу неділю Чотиридесятниці Ісус кличе нас до навернення й віри в Євангеліє, закликає розпочати шлях до Воскресіння, щоби прийняти благодать Бога, Який хоче перетворити наш світ на Царство справедливості, миру та братерства.

Після молитви «Ангел Господній» Його Святість закликав юнаків і дівчат брати участь у передсинодальній зустрічі молоді за допомогою соціальних мереж, а далі згадав про ув’язнених: «На початку Великого Посту, цього шляху навернення й боротьби зі злом, хочу скерувати особливі вітання тим, хто перебуває у в’язницях: дорогі ув’язнені брати й сестри, заохочую кожного з вас пережити великопісний період як нагоду для примирення й оновлення життя під сповненим милосердя Господнім поглядом. Він ніколи не втомлюється прощати!»

Насамкінець Папа попросив молитися за нього й за його колег із Римської Курії, які розпочинають тиждень духовних вправ.

За темою:
«Похвала спразі» – тема цьогорічних реколекцій Папи та Римської Курії
Папа: Божий люд шукає пастирів, здатних утішати
Розмова Папи зі священиками Римської дієцезії про різні вікові етапи служіння
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.