Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Греція – давня земля Понтифіків
09:01 Понеділок 0 324
6-12-2021, 09:01

Греція – давня земля Понтифіків

З нагоди Апостольської подорожі Папи Франциска до Греції варто згадати і про Наступників святого Петра, що були греками або мали грецьке походження.
Про це пише Vatican News.

Історія євангелізації в Греції збігається із початками християнства, саме з цієї землі звіщення Євангелія поширилося по всій Європі. Перші зерна християнства, які проросли в Греції, пов’язані із апостольськими подорожами святих Андрія, Павла та Варнави.

Коріння історії Церкви міцно пов’язані з грецьким світом і плідною зустріччю між елліністичною культурою та християнською вірою. Слід цього багатства закарбувався також і в історії папства. В дійсності, протягом перших семи віків після народження Ісуса десять Пап були греками або мали грецьке походження. Вони походили з елліністичного світу, який відіграв ключову роль не тільки в історії західної думки, але також і в теології.

Тож Греція, яка сьогодні вітає Папу Франциска, а двадцять років тому приймала святого Йоана Павла ІІ, є також давньою землею Понтифіків. Першим у цьому переліку є Папа Еварист, який перейшов до вічності 108 року. Останнім же греком на Петровому престолі був Папа Захарія, понтифікат якого тривав від 741 до 752 року.

Папа Еварист був п’ятим єпископом Риму та безпосереднім наступником Папи Климента І, який загинув мученицькою смертю у Криму. Грецьке походження мав також Телесфор, який був восьмим Папою Римським, а його наступник Гігін народився в Афінах. Через 100 років після них Єпископом Риму, що походив з Греції став Папа Антер. Грецьке походження мали також Папи Сикст ІІ, Євсевій та Зосим, який помер 418 року. Аж через три століття, у 701 році, став Папою грек з Ефесу Йоан VI, грецьке походження мав і його наступник Йоан VII, який помер 707 року.
Історія Церкви 10:30 Субота 0 1 703 Цей день в історії Католицької Церкви: на території Римської імперії припинено переслідування християн 30 квітня 311 року імператор Галерій Валерій Максиміан (293–311) видав Нікомедійський едикт, за яким на території Римської імперії припинялося переслідування християн.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.