Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до греків і кіпріотів: їду до вас, щоб зачерпнути з джерел братерства
14:01 Понеділок 0 298
29-11-2021, 14:01

Папа до греків і кіпріотів: їду до вас, щоб зачерпнути з джерел братерства

Святіший Отець звернувся з посланням до мешканців Кіпру та Греції, країн, Апостольські відвідини яких відбуватимуться від 2 до 6 грудня.
Про це пише Vatican News.

«Зустрічаючись із вами, зможу напитися із джерел братерства, особливо цінних тепер, коли ми розпочали загальний синодальний шлях», – зазначає Папа Франциск у своєму відеопосланні до «дорогих братів і сестер Кіпру та Греції», опублікованому в суботу, 27 листопада 2021 року, з нагоди його Апостольської подорожі до цих країн, запланованої на початку грудня, в якому він наголошує, що прибуває до всіх, а не лише до католиків.

Паломництво до початків

«Залишилося кілька днів до нашої зустрічі, тож я приготовляюся прибути як паломник до ваших чудесних земель, благословенних історією, культурою та Євангелієм», – сказав Єпископ Риму, додаючи, що прибуває з радістю в ім’я Євангелія, прямуючи слідами перших великих місіонерів апостолів Павла та Варнави. «Повертатися до початків – прекрасно, це є важливим для Церкви, щоби наново віднайти радість Євангелія», – додав він, просячи допомогти своїми молитвами в його приготуванні до цього «паломництва до джерел».

«Синодальною благодаттю» та «апостольським братерством» Папа Франциск називає очікувані зустрічі з Блаженнішими Хризостомом та Єронімом, предстоятелями місцевих православних Церков. «Прибуваю і до вас, дорогі браття й сестри католики, згуртовані на цих землях у малих отарах, які Отець дуже ніжно любить і яким Ісус, Добрий Пастир, повторює: “Не бійся, мале стадо”. Прибуваю щиро, аби принести вам підбадьорення від усієї Католицької Церкви», – сказав Святіший Отець.

Mare nostrum

Глава Католицької Церкви також зауважив, що цей візит є нагодою припасти до «давніх джерел Європи», адже Кіпр є відгалуженням Святої Землі на континенті, а Греція – батьківщиною класичної культури. «Але також і сьогодні Європа не може абстрагуватися від Середземномор’я, від моря, що було свідком поширення Євангелія та розвитку великих цивілізацій. Mare nostrum (наше море), що поєднує чимало земель, запрошує у плавання разом, не ділитися, прямуючи кожен сам по собі, особливо в цей час, коли ще багато зусиль вимагає боротьба з пандемією та загрозливо нависає кліматична криза», – мовив Папа, зауваживши, що море, яке обіймає багато народів своїми відкритими портами, нагадує про те, що «джерелами життя разом є взаємне прийняття».

У цьому контексті Наступник святого Петра скерував свою думку до тих, які втікаючи від війн та злиднів, причалюють до берегів континенту, і деінде, знаходячи не гостинність, а ворожість, а чимало з них загинули у морських хвилях, так що «Mare nostrum» перетворилося у великий цвинтар. «Тож як паломник до джерел людяності, ще раз відвідаю Лесбос, переконаний у тому, що джерела спільного співжиття знову оживуть лише в братерстві та в інтеграції», – сказав він.
Новини з Ватикану 13:01 П'ятниця 0 72 Кардинал Паролін: після місії архієпископа Ґаллаґера оцінимо шанси візиту Папи до Києва Після завершення місії архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера, секретаря у справах стосунків Апостольського Престолу в Україну буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.