Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 липня, четвер
19:01 Середа 0 251
21-07-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 22 липня, четвер

Навіть для тієї, котра настільки любила Господа, воскресіння перевищувало межі розуму і уяви. Вона витримала під хрестом до кінця, але віра опустила руки. Вона не впізнає Його, розмовляючи з Ним! Лише тоді, коли Ісус вимовляє її ім‘я, вона впізнає Його. І сьогодні подібне трапляється. Ті, котрі цього досвідчили, також говорять: «ми зустріли Господа».
Св. МАРІЇ МАГДАЛИНИ (біл) Свято
Марія з Магдали належала до групи жінок, котрі супроводжували Христа у Його подорожах Палестиною, даючи Йому в користування своє майно. Коли учні залишили свого Учителя, вона стояла під хрестом разом з Пресвятою Дівою Марією і св. Йоаном. На світанку Великодня їй першій об’явився воскреслий Ісус і наказав розповісти апостолам про Його Воскресіння.

АНТИФОН НА ВХІД
Сказав Господь Марії Магдалині: * “Йди до Моїх братів і повідай їм: * Іду Я до Отця Мого й Отця вашого, до Бога Мого й Бога вашого.” (Йн 20, 17)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Боже, Твій Єдинородний Син вибрав Марію Магдалину першою провісницею великодньої радості; † вчини, щоб ми за її заступництвом і прикладом проголошували Воскреслого Христа * і оглядали Його як Царя у Твоїй славі. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Пісн 3, 1-4а
Читання з Книги Пісні Пісень.
Так говорить наречена: «На моїм ліжку по ночах шукала я того, кого душа моя любить. Шукала – не знайшла його. Нуж бо встану та обійду навколо місто. По вулицях та по майданах шукатиму я того, кого серце моє любить. Шукала – не знайшла я його. Вартові  мене зустріли, які ходять круг міста. “Чи бачили ви того, кого серце моє любить?” Ледве повз них пройшла я і знайшла того, кого любить моє серце».  Слово Боже.
Або:
2 Кор 5, 14-17
Читання з Другого послання святого апостола Павла до корі нтян.
Брати! Любов Христа спонукає нас, коли ми думаємо так: якщо один помер за всіх, то й усі померли. А Він помер за всіх, щоб ті, котрі  живуть, бі льше не жили для самих себе, але для Того, хто за них помер і воскрес. Тому ми відтепер нікого не знаємо за тілом. Хоч ми знали Христа за тілом, але тепер більше не знаємо. Отже, хто в Христі, той нове творіння; давнє минуло, – ось постало нове! Слово Боже.

ПСАЛОМ РЕСПОНСОРІЙНИЙ
Пс 63, 2. 3-4. 5-6. 8-9
До Тебе, Боже, душа моя прагне.
Боже, Ти Бог мій,
Тебе шукаю від світанку. *
До Тебе душа моя прагне,
За Тобою тужить моє тіло *
Як у землі пустинній, спраглій і безводній, †
так Тебе у святині виглядав я, *
щоби побачити Твою силу і Твою славу!
Бо за життя краща Твоя милість, *
мої уста Тебе будуть величати.
Так буду прославляти Тебе у житті своєму; *
в Ім’я Твоє підноситиму свої руки.
Хай наповниться моя душа немовби жиром і ситтю, *
і радісними окликами висловлювати хвалу †
уста мої будуть.
Адже Ти прийшов мені на допомогу, *
і я під захистом Твоїх крил буду радіти.
Моя душа приліпилася до Тебе, *
мене підтримала Твоя правиця.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Лк 8, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Розкажи, Маріє, що в путі узріла?
Гріб Господа живого і славу воскресіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 20, 1. 11-18
† Читання святого Євангелія від Йоана
Першого дня тижня Марія Магдалина прийшла вдосвіта, як ще було темно, до гробниці й побачила відвалений від гробниці камінь. Вона стояла назовні біля гробниці й плакала. А плачучи, нахилилася до гробниці й побачила двох ангелів, які сиділи в білому: один у головах, а один у ногах, де було покладено тіло Ісуса. І вони кажуть їй: «Жінко, чого ти плачеш?» Відповідає їм: «Забрали мого Господа і не знаю, де поклали Його!» Сказавши це, вона обернулася назад і побачила Ісуса, який стояв, та не знала, що то Ісус. Каже їй Ісус: «Жінко, чого ти плачеш? Кого шукаєш?» Вона, думаючи, що це садівник, каже йому: «Пане, якщо ти Його виніс, то скажи мені, де ти Його поклав; і я заберу Його!» Каже їй Ісус: «Маріє!» Обернувшись, вона каже Йому єврейською мовою: «Раввунні!» – що значить: Вчителю! Каже їй Ісус: «Вже не тримай Мене, бо Я ще не піднявся до Отця. Іди до Моїх братів і скажи їм, що Я піднімаюсь до Отця Мого і Отця вашого, до Бога Мого і Бога вашого!» Приходить Марія Магдалина і звіщає учням: «Я бачила Господа!», і що Він сказав їй оце.  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Захоплюючись величчю милосердя Ісуса Христа, у день літур­гійного спомину святої Марії Магдалини, просімо Господа Бога:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало свя­тих чоловіків і жінок, які б своїм життям свідчили світові про Господнє милосердя.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про мир і намагалися усунути голод та бідність з обличчя землі.
3. Молімося за жінок, щоб по всьому світі вони завжди були взірцем морального ладу і релігійності.
4. Молімося за наших матерів, сестер, дружин, а також за мо­нахинь, котрі підтримують нас своєю працею і молитва­ми, щоб Господь обдарував їх своїми особливими благода­тями.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь уділив їм прощення і дав їм вічну славу.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з Божою допомогою пе­ремагали свої гріховні вади і прагнули до святості.
Боже, Ти не бажаєш смерті грішника; допоможи нам, слаб­ким та непостійним, вірно виконувати Твої заповіді і всім своїм серцем та всією душею служити Тобі. Через Христа, Го­спода нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми дари, які ми принесли в день спомину святої Марії Магдалини, * послугу якої милостиво прийняв Твій Єдинородний Син. Котрий живе і царює навіки вічні.

ПРЕФАЦІЯ  Апостолка апостолів
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми Тобі, Всемогутній Отче, чиє милосердя не менше за силу, за все складали подяку через Христа, Господа нашого. Він об’явився в саду Марії Магдалині, яка полюбила Його ще за життя, яка споглядала Його помираючим на хресті, яка шукала Його лежачого в гробі і яка першою Його вшанувала після воскресіння з мертвих. Він доручив їй апостольство апостолів, щоб добра зві стка життя нового дійшла аж до краю світу. Тому і ми, Господи, разом з Ангелами та всіма Святими вихваляємо Тебе, з радістю взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Любов до Христа спонукає нас, * щоб ті, що живуть, жили вже не для самих себе, * а для Того, хто за них умер і воскрес. (2 Кор 5, 14-15)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай свята участь у Твоїх Тайнах розпалить в нас таку ж саму любов, * з якою Марія Магдалина перебувала біля Христа, свого Учителя. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.