Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 липня, вівторок
19:01 Понеділок 0 231
19-07-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 20 липня, вівторок

(зел) Вівторок XVI тижня Звичайного періоду
Це не страшно, що ти, можливо, стоятимеш знадвору і не матимеш доступу до Ісуса через людський натовп і навіть не почуєш, кого Він назвав своєю родиною. Важливо, щоб навіть заочно ці слова віднеслися до тебе: “Хто чинитиме волю Мого Отця, той Моя родина”.
Або (черв) довільний спомин св. АПОЛЛІНАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Аполлінарій був першим єпископом Равенни. Вінець мучеництва здобув близько 200 року.
Спільні Меси: про одного мученика.

АНТИФОН НА ВХІД
Та ось Бог – допомога мені ; * Господь – опорою життя мого. * Охоче принесу я Тобі  жертву, * прославлю Твоє Ім’я, Господи, бо воно добре! (Пс 54 (53), 6. 8)

КОЛЕКТА
Господи, яви милосердя своїм слугам і щедро примножуй в них дари своєї благодаті, † щоб вони, сповнені віри, надії та любові, * завжди чували у виконанні Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Просимо Тебе, Господи: веди Твоїх вірних дорогою вічного спасіння, † яку свої м навчанням та мучеництвом вказав святий єпископ Аполлінарій, * і вчини за його заступництвом, щоб ми, дотримуючись Твої х заповідей, * разом із ним здобули вінець слави. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 14, 21 – 15, 1
Читання з Книги Вихід.
Тими днями простяг Мойсей руку над морем, і відга­няв Господь море всю ніч сильним східнім вітром, і зро­бив море сухим, і води розділились; і сини Ізраїля ввійшли і йшли серединою моря по суші; вода була для них стіною праворуч і ліворуч. Єгиптяни погнались, і руши­ли слідом за ними всі фараонові коні, колісниці і верш­ники в середину моря. В ранішню сторожу глянув Го­сподь із вогненного та хмарового стовпа на єгипетський табір та й стривожив його; позагальмовував колеса їхніх колісниць, так, що ці з трудом просувались наперед. І закричали єгиптяни: «Втікаймо від Ізраїля, бо Го­сподь воює за нього проти єгиптян». Тоді Господь сказав Мойсеєві: «Простягни руку над морем, і нехай води хлинуть назад, на їхні колісниці і на їхніх вершників». І простяг Мойсей руку над морем, і на світанку воно повернулося знову на своє звичайне місце; єгиптяни ж, утікаючи, йшли йому назустріч. Отак то кинув Господь єгиптян у середину моря. Злились води знов докупи та й затопили колісниці, вершників та все фараонове вій­сько, яке увійшло за ними в море; ані один із них не за­лишився. Сини ж Ізраїля йшли по суші, посеред моря, і води для них стояли, як стіна, праворуч і ліворуч. Отак вирятував Господь у той день Ізраїля з руки єги­петської, і побачив Ізраїль єгиптян мертвими на березі моря. І як побачив Ізраїль, з якою потугою Господь по­бив єгиптян, став народ боятися Господа та й повірив Го­споду й слузі Його Мойсеєві. Тоді Мойсей і сини Ізраїля заспівали Господу ось яку пісню:
Не мовиться: Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Вих 15, 8-9. 10 і 12аб. 12вг і 17
Співаймо Богу, славою бо вкрився.
Від подиху ярості Твоєї разом зібралися води, *
піднялися, немов стіна, потоки,
загусли безодні *
у серці моря.
Сказав ворог: «Гонитиму і дожену їх, *
розділю здобич, жагу свою насичу.
Я меч мій вийму, *
моя рука їх знищить».
Ти подув Твоїм подихом й укрило їх море; *
потонули, мов оливо, у водах потужних.
Ти простягнув правицю, *
їх земля пожерла.
У милосерді своєму провадив Ти народ, †
якому дав рятунок. *
Ти поведеш їх і насадиш на горі спадщини Твоєї
на місці, яке зготував Ти, Господи, собі для оселі, *
у святині, яку Твої руки, Господи, утвердили.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово;
і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до нього.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 12, 46-50
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, коли Ісус ще промовляв до людей, Його мати й брати стояли зовні, намагаючись поговорити з Ним. Хтось сказав Йому: «Ось Твоя мати і Твої брати стоять зовні, бажаючи з Тобою порозмовляти». Він же відпові в тому, хто говорив до Нього: «А хто Моя мати і хто Мої брати?» І, вказавши простягненою рукою на своїх учнів, Він промовив: «Ось Моя мати і Мої брати. Адже хто чинитиме волю Мого Отця, який на небесах, той є Моїм братом, і сестрою, і матір’ю!»  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Ставши у таїнстві святого Хрещення Божими ді тьми, ми отримали особливе право пригорнутися до Його Серця; тож йдімо до Нього з нашими проханнями:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона невтомно проповідувала людям, що всі вони – діти одного Отця.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб всі наші співвітчизники жили у Господній благодаті і зростали у чеснотах та святості.
3. Молімося за всіх батьків, щоб вони виховували дітей в дусі християнських ідеалів.
4. Молімося за тих, які працюють на полях, щоб вони зібрали багатий врожай на благо держави.
5. Молімося за померлих, які за земного життя не встигли спокутувати всі свої провини, щоб милосердний Господь простив їх і прийняв до свого  Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, слухаючи у храмах Слово Боже, жили згідно нього.
Господи Ісусе Христе, це ми, діти Церкви та діти Небесного Отця, приходимо до Тебе і просимо: допомагай нам повсякчас бути вірними Твоєму Слову і після смерті прийми нас до спільноти святих на небесах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти єдиною досконалою жер- твою замінив усі жертви Старого Закону, † прийми жертву відданих Тобі слуг і освяти її так, як Ти благословив дари Авеля; * нехай те, що кожний приніс на славу Твоєї величі, послужить усім нам для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Він зробив пропам’ятними свої чуда; добрий Господь і милосердний, * Він дав поживу тим, що Його бояться.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: прийди милостиво на допомогу своєму народові, якого Ти поживив небесними тайнами, * дозволь йому перейти від зіпсуття давньої людини до нового життя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.